reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki gotują

desmont, też dziś to robiłam :-D ale się zajadałam. ja piekłam w termoobiegu, 180 stopni przez jakieś 15-20 min.

a że nie miałam folii to blachę wysmarowałam margaryną i sypnęłam bułkę tartą.

:-D:-D:-D jak fajnie
ja piekłam na 150 około 25 min. i bez foli i sie spod nie przyskwaszył:tak: tylko z ta foli pytam bo tesciowa probowała mi wcisnac;-)

mniam musze jeszcze z brzoskwinia mezowi upiec bo on tak lubi na słodko:-p
 
reklama
Sosik czosnkowy:)
100 ml smietany 12%
100 g twarożku śmietankowego najlepiej takiego zmielonego z wiaderka
2-3 ząbki czosnku jak kto lubi
sól
pieprz
troszke soku z cytryny
Wszystko razem miksujemy blenderem na koniec doprawiamy proste i pyszne hihi
Nieraz zamiast twarożku dodawałam majonez ale moim znajomi i mi zdecydowanie bardziej smakuje taki lekki smietanowo twarozkowy palce lizac.
 
Może któras ma sprawdzony przepis na lasagne?? Jakoś mi się zachciało a przyznam sie ez lasagne nigdy nie robiłam.
 
Może któras ma sprawdzony przepis na lasagne?? Jakoś mi się zachciało a przyznam sie ez lasagne nigdy nie robiłam.

przepis jak przepis ja robie troche po swojemu ...
makaron do lasagne podgotowuje w wodzie z olejem i tak na twardo
mieso mielone podsmazam i robie z sosem bolonese z knorra /taki zwyczajny z torebki ktory UWIELBIAM :)/ i w garnku ukladam makaron, mieso, ser, makaron, mieso , ser i na gore makaron i ser :)
zapiekam ok 20-30 min i jest pycha :) na ser czasem sypie bazylie ...
 
pyszne tez robilam czasem Canallonie /takie dlugie rurki makaronowe faszerowane mieskiem/ wiec miesko szykuje jak na spagetti czy lasagne /z sosem bolonese ofkorz/ dodaje tez troche urartego sera i studze go !!! na zimno nadziewam surowe rurki makaronowe i ukladam w garnku ... closc zalewam sosem 4 sery /tez z knorra ale nie ten z brokulami !!/ i calosc zapiekam ok 40 min /dluzej bo tu jest surowy makaron i zimne mieso !!/
 
Dziewczyny, piekę murzynka Helci. Mam pytanko odnośnie "upiększenia" go, chciałabym w środek dać jakiś dżem (tu pytanie jaki?), a na wierzch polewę czekoladową posypaną migdałami i orzechami. Ponieważ jestem zielona w pieczeniu ciast, robieniu polew itp. proszę Was o pomoc jak to zrobić. Będę wdzięczna.
 
reklama
Najlepiej po upieczeniu murzynka przeciąć na pół (zwykła nitką) i przełożyć dżemem lub marmoladą. Ja osobiście preferuję porzeczkowy:tak:
A jak chcesz mieć murzynka z owocami to smaczny wychodzi z jabłkami lub rabarbarem.
 
Do góry