reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki gotują

reklama
Bliny malinowe

bliny.jpg


Składniki: 300 g malin, 50 cukru, 125 g mąki, 3 jajka, szczypta soli, 1 opakowanie cukru waniliowego, 200 ml mleka,

Z białek ubić sztywną pianę, dodać cukier i cukier waniliowy, delikatnie wymieszać. Żółtka połączyć z mlekiem, solą i mąką. Połączyć delikatnie z masą białkową, dodać maliny, delikatnie wymieszać. Formować bliny nakładając ciasto łyżką na rozgrzany olej. Bliny powinny mieć grubość około 2 cm. Smażyć partiami z obu stron. Bliny powinny przybrać złoty kolor. Usmażone bliny posypać cukrem.
 
"Shrek"
Biszkopt
4 jajka
szklanka cukru
szklanka mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia

Wykonanie
Białka ubić na sztywno, dodać cukier, dodać żółtka. Na koniec mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, szybo ale delikatnie wymieszać, wylać na blachę i wtawić do piekarnika nagrzanego do 180 stopni. Piec 20 min. Zaraz po wyciągnięciu upuścic blachę z biszkoptem na podłogę, ąby biszkopt nie opadł

1 duży zielony "Pysio"
3 budynie śmietankowe
paczka lub 2 "Delicji"
pół litra kremówki
3 zielone galaretki

Wykonanie

3/4 "Pysia" zagotować a w 1/4 rozmieszać budynie i ugotować z tego budyń. Ciepły pysiowy budyń wylać na wystudzony biszkopt.
Następnie poukładać na budyniu "Delicje", na wystudzoną masę i "Delicje" wyłożyć ubitą krewówkę wymieszaną z jedna zieloną galaretka (galaretkę wymieszać w 1 szklance wody). Na to wylać 2 tężejące galaretki.

Smacznego:-D

miesiąc temu gdy byłam u rodziny męża to jadłam właśnie to ciasto i jest przepyszne!!!!!!
tylko ja chyba pójdę na łatwiznę i dam biszkopty albo herbatniki na spód:-)

dzięki za przepis:-D
 
schab rozbijasz i przyprawiasz do smaku /ja daje sol i pieprz i nic wiecej/ opiekasz na oleju bez panierowania !!
ukladasz opieczone kotleciki na blaszce i na gore ukladasz plaster pomidora, troche cebuli i duzy plaster swiezej mozarelli na to mala lyzeczka majonezu mozna dodac troche bazylii na gore
do piekarnika na 20 min do pol godziny /zeby ser sie rozpuscil i zapiekl/ i gorace podajesz na stol :)

z cudownych wariacji na temat schabu jest jeszcze schab z brzoskwiniami /moj ulubiony/ na taki sam upieczony kotlecik kladziesz pol brzoskwini z puszki i przykrywasz zoltym serem /najlepsza jest gouda/ zapiekasz i wcinasz !! rewelacja !!
 
schab rozbijasz i przyprawiasz do smaku /ja daje sol i pieprz i nic wiecej/ opiekasz na oleju bez panierowania !!
ukladasz opieczone kotleciki na blaszce i na gore ukladasz plaster pomidora, troche cebuli i duzy plaster swiezej mozarelli na to mala lyzeczka majonezu mozna dodac troche bazylii na gore
do piekarnika na 20 min do pol godziny /zeby ser sie rozpuscil i zapiekl/ i gorace podajesz na stol :)

z cudownych wariacji na temat schabu jest jeszcze schab z brzoskwiniami /moj ulubiony/ na taki sam upieczony kotlecik kladziesz pol brzoskwini z puszki i przykrywasz zoltym serem /najlepsza jest gouda/ zapiekasz i wcinasz !! rewelacja !!

no ja dzis zrobiłam ten schabik z pomidorem i mozarella wszystkim smakowała w przyszły tygodniu znow bedziemy robic
tylko takie pytanie czy ta blache wykladasz jeszcze folia i w jakiej temp. pieczesz z termoobiegiem:-)
 
reklama
desmont, też dziś to robiłam :-D ale się zajadałam. ja piekłam w termoobiegu, 180 stopni przez jakieś 15-20 min.

a że nie miałam folii to blachę wysmarowałam margaryną i sypnęłam bułkę tartą.
 
Do góry