reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki gotują

Rozumiem, że po przecięciu ciasta w połowie po prostu smaruję dżemem?
A jak się robi polewę czekoladową? Polewa się nią ciasto dopiero jak ostygnie?
 
reklama
Rozumiem, że po przecięciu ciasta w połowie po prostu smaruję dżemem?
A jak się robi polewę czekoladową? Polewa się nią ciasto dopiero jak ostygnie?

Dokładnie tak:tak:smarujesz dżemem i zakrywasz drugą połóką.
Ja polewę różnie polewam, na ciepłe i na zimne ciasto. I tak i tak dobrze wychodzi:-)
 
Murzynek gotowy, mnie smakuje :-) Moje chłopaki jeszcze nie próbowali, ale wiecznie krytykujący małżonek zapytał czy ma on w środku jakiś krem :szok:
Tak więc czy macie przepis na jakiś dobry krem pasujący w środek murzynka, najlepiej taki żeby były dwie warstwy (krem i dżem), żebym i ja była zadowolona :-)
 
a ja dziś zrobiłam tego kurczaka z marchewka i groszkiem, z kolorowym ryżem - mniam :tak:
a jutro serwuję dalej cycki kurczaka, w wersji:

[FONT=&quot]PALUSZKI Z KURCZAKA Z SOSEM TATARSKI[/FONT][FONT=&quot]M[/FONT][FONT=&quot]

* filet z piersi kurczaka
* 1/2 szklanki mąki
* 1 jajo
* szklanka bułki tartej
* olej
* może być przyprawa do kurczaka

Sos tatarski:
* szklanka jogurtu naturalnego
* łyżka korniszonów
* kilka zielonych oliwek
* ząbek czosnku
* dymka ze szczypiorkiem
* łyżka posiekanej natki
* sok z cytryny
* sól
* pieprz

Korniszony, oliwki, dymkę, szczypiorek, czosnek, natkę posiekać. Jogurt wymieszać z w/w składnikami, przyprawić do smaku sokiem z cytryny, solą i pieprzem.
Kurczaka pokroić w paski. Jajko roztrzepać z przyprawą do kurczaka. Mąkę i bułkę tartą wysypać na oddzielne talerzyki. Kawałki kurczaka obtoczyć w mące, zanurzyć w jajku, obtoczyć w bułce. Dużą ilość oleju rozgrzać na patelni, włożyć kawałki kurczaka, usmażyć na złoto, osączyć z tłuszczu. podawać z sosem tatarskim.[/FONT]
 
[FONT=&quot]specjalnie dla Karnitynki :laugh2: (smacznego)
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]KOTLECIKI Z CUKINII/BAKŁAŻANU I FETY[/FONT][FONT=&quot]

- kg startej na grubej tarce cukinii/bakłażanu
- sól i pieprz do smaku
- pęczek dymki—tylko białe części, drobno posiekane
- 2 łyżki posiekanego koperku
- 2 łyżki posiekanej natki pietruszki
- 3 jajka
- 1 łyżka papryki w proszku
- 225 g fety
- 225 g mąki pszennej
- olej do głębokiego smażenia
- cząstki cytryny, do dekoracji

Startą cukinię/bakłażana posolić i odstawić na 20 minut, żeby puściło wodę. Zawinąć w ściereczkę i odcisnąć płyn. Przełożyć odciśnięte do miski, dodać posiekaną dymkę, koperek i natkę, jajka, paprykę i pieprz. Dodać mąkę i pokruszoną fetę, wymieszać. Rozgrzać olej w rondlu lub głębokiej patelni z grubym dnem. Na olej kłaść po łyżce mieszaniny. Smażyć na złoto. Wyjąć łyżką cedzakową i osączyć na papierowym ręczniku. Udekorować cząstkami cytryny i natychmiast podawać.
[/FONT]
 
Deserek z dedykacją dla Natalki;)
*paczka biszkoptow
*2 serki mascarpone
*4 serki danio smak wedlug uznania
*puszka brzoskwin z puszki albo innych owockow np truskawek
*galaretka smak wedlug uznania (ja nawet jak z brzoskwinkami robie to daje wisniowa albo truskawkowa bo lubie najbardziej)

Tortownice wykladam biszkopcikami i zalewam sokiem z brzoskwin albo woda z cytrynka. Mascarpone mieszam z danio jak malo slodkie to mozna doslodzic:) nakładam mase na biszkopty na to pokrojone brzoskwinki i do lodowki zeby sie schlodzilo. W tym czasie robie galaretke i odstawiam do ostygniecia jak juz jest lekko gesta ale nie do konca stezona zalewam galaretka i do lodowki do schlodzenia:) Mozna zrobic tak jak tiramisu w oddzielnych przezroczystych pucharkach. Niektorzy dodaja zelatyne ale ja lubie taka mase bo jest pycha a jak chcesz zeby byla stal to 2 lyzki zelatyny rozpuszczasz w goracej wodzie czekasz az ostygnie i mieszasz z masa serkową i dopiero na biszkopciki;)
Smacznego!!!
 
Wiem Laseczka o co chodzi:-D
Dziękuję:tak::-)
chodziło mi głównie o żelatynę-czy dodajesz
no bo w sumie robi się jak sernik na zimno:-D

wysyłam obiecane buziaczki:tak::-)
 
reklama
Do góry