reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

No to tak Dziewczynki @Purrfect i @Bebet byłam u tej mojej gin i powiedziała mi że, dobrze byłoby gdybym zrobiła amniopunkcję . Powiedziała ze ryzyko wady jest wysokie zwzg na wiek . Powiedziała też że badanie amniopunkcji jest dokładne w 99 % A Nifty tylko w 70 %. Mówi że jeśli mam na wydanie te 2000 zł to mogę zrobić najpierw nifty , ale jeśli coś tam wyjdzie to amniopunkcja I tak mnie czeka 😕 , oczywiście powiedziała żebym sobie wszystko na spokojnie przemyślała I zależy to tylko ode mnie .... A co Wy sądzicie na ten temat ? Co byście zrobiły???
 
reklama
No to tak Dziewczynki @Purrfect i @Bebet byłam u tej mojej gin i powiedziała mi że, dobrze byłoby gdybym zrobiła amniopunkcję . Powiedziała ze ryzyko wady jest wysokie zwzg na wiek . Powiedziała też że badanie amniopunkcji jest dokładne w 99 % A Nifty tylko w 70 %. Mówi że jeśli mam na wydanie te 2000 zł to mogę zrobić najpierw nifty , ale jeśli coś tam wyjdzie to amniopunkcja I tak mnie czeka 😕 , oczywiście powiedziała żebym sobie wszystko na spokojnie przemyślała I zależy to tylko ode mnie .... A co Wy sądzicie na ten temat ? Co byście zrobiły???
Ahaaa no i mówiła jeszcze że kiedyś amniopunkcja była zabiegiem bo w szpitalu leżało się 3 dni , nie było usg więc można było pokloc dzidziusia i zrobić więcej szkód . A teraz jest usg wszystko odbywa sie bezpieczniej , i jest to zabieg ambulatoryjny ,a niby wbicie tej igly nie boli. No ale ryzyko jest zawsze.... przy amio wychodzi nam wszystko. Kolor oczek , włosków, płeć , choroby, wady ....wszystko
 
Hej dziewczyny! Ja mam pytanie odnośnie lotów w ciazy :)
Decydujecie się na lot samolotem w ostatnie wakacje przed powiększeniem rodziny? Minął 3 miesiąc , czuje się pewniej i ostatnio na wizycie zapytałam gin ale powiedziała, ze krótkie loty owszem ale ona mi nie da zaświadczenia ponieważ nigdy nie wiadomo. Strasznie mnie kusi lot ale No cóż obawiam się! Nadmienię, ze jestem na heparynie i acardzie. Dajcie znać , gdzie się wybieracie i czy wybieracie samolot czy auto :)

Hej, ja lecialam w 9 i 11 tygodniu, co prawda lot ylko 2h ale pani dr mi powiedziala, ze jesli nie ma krwawien i ciaza przebiega prawidlowo to spokojnie mozna latac tylko co godzine warto sie przejsc chwile zeby poprawic krazenie i ja tez kupilam specjalne skarpety uciskowe (tez polecone przez lekarza) :)
 
No to tak Dziewczynki @Purrfect i @Bebet byłam u tej mojej gin i powiedziała mi że, dobrze byłoby gdybym zrobiła amniopunkcję . Powiedziała ze ryzyko wady jest wysokie zwzg na wiek . Powiedziała też że badanie amniopunkcji jest dokładne w 99 % A Nifty tylko w 70 %. Mówi że jeśli mam na wydanie te 2000 zł to mogę zrobić najpierw nifty , ale jeśli coś tam wyjdzie to amniopunkcja I tak mnie czeka 😕 , oczywiście powiedziała żebym sobie wszystko na spokojnie przemyślała I zależy to tylko ode mnie .... A co Wy sądzicie na ten temat ? Co byście zrobiły???
Ahaaa no i mówiła jeszcze że kiedyś amniopunkcja była zabiegiem bo w szpitalu leżało się 3 dni , nie było usg więc można było pokloc dzidziusia i zrobić więcej szkód . A teraz jest usg wszystko odbywa sie bezpieczniej , i jest to zabieg ambulatoryjny ,a niby wbicie tej igly nie boli. No ale ryzyko jest zawsze.... przy amio wychodzi nam wszystko. Kolor oczek , włosków, płeć , choroby, wady ....wszystko
U mnie decyzja by zależała od tego, jak wysokie byłoby to ryzyko. Mam 39 lat i jeśli brać pod uwagę tylko wiek, to też wysokie ryzyko, ale po to robi się też USG i biochemię, żeby to skorygować. Gdyby skorygowane wyszło ze wskazaniem do amnio, to bym zrobiła amnio.
Ale nie bardzo rozumiem, czemu Nifty wg Twojej gin ma tylko 70%, skąd te dane? Teoretycznie powinno mieć ponad 99% skuteczności, choć to nadal tylko badanie przesiewowe.
A, i jeszcze amniopunkcja, choć wykrywa dużo, to też nie absolutnie wszystko.
 
Bo nie jesteś jeszcze dodana do wątku :( Czekamy na odpowiedź od @aniaslu , bo same nie możemy tego zrobić, ten wątek jest jakby nie do końca poustawiany. Niby wszystkie jesteśmy moderatorkami i możemy sobie wzajemnie kasować posty, ale nie możemy dodawać nowych osób. Coś jest nie tak.

Tu jest lista dziewczyn, które czekają na dodanie:

@Gonzi
@Tajka03
@ewela90
@Cytryna*
@olenka201
@PaniK92
@Dorotii
@Nantes
@zaneta_a
Okej! Dzięki za odpowiedz 😉😉
 
U mnie decyzja by zależała od tego, jak wysokie byłoby to ryzyko. Mam 39 lat i jeśli brać pod uwagę tylko wiek, to też wysokie ryzyko, ale po to robi się też USG i biochemię, żeby to skorygować. Gdyby skorygowane wyszło ze wskazaniem do amnio, to bym zrobiła amnio.
Ale nie bardzo rozumiem, czemu Nifty wg Twojej gin ma tylko 70%, skąd te dane? Teoretycznie powinno mieć ponad 99% skuteczności, choć to nadal tylko badanie przesiewowe.
A, i jeszcze amniopunkcja, choć wykrywa dużo, to też nie absolutnie wszystko.
Nie mam pojęcia skąd ma te dane. Z jednej strony jej ufam z drugiej no właśnie.... U mnie ryzyko wynosi 1 do 244 A podstawowe 1 do 314 .... kurczę trudna decyzja :/ trzeba się naprawdę na spokojnie zastanowić...
 
Nie mam pojęcia skąd ma te dane. Z jednej strony jej ufam z drugiej no właśnie.... U mnie ryzyko wynosi 1 do 244 A podstawowe 1 do 314 .... kurczę trudna decyzja :/ trzeba się naprawdę na spokojnie zastanowić...
Trudno jest doradzić , decyzja należy do Was , ja pewnie zdecydowałabym się zrobić amniopunkcję na własnego spokoju. Moja koleżanka też miała wysokie ryzyko , zdecydowała się na badanie , zdrowa dziewczynka ❤️
 
Trudno jest doradzić , decyzja należy do Was , ja pewnie zdecydowałabym się zrobić amniopunkcję na własnego spokoju. Moja koleżanka też miała wysokie ryzyko , zdecydowała się na badanie , zdrowa dziewczynka ❤️
No moja gin też mówiła że ostatnio jej pacjentka robiła amnio I wszystko było w jak najlepszym porządku...
 
Ostatnia edycja:
reklama
No to tak Dziewczynki @Purrfect i @Bebet byłam u tej mojej gin i powiedziała mi że, dobrze byłoby gdybym zrobiła amniopunkcję . Powiedziała ze ryzyko wady jest wysokie zwzg na wiek . Powiedziała też że badanie amniopunkcji jest dokładne w 99 % A Nifty tylko w 70 %. Mówi że jeśli mam na wydanie te 2000 zł to mogę zrobić najpierw nifty , ale jeśli coś tam wyjdzie to amniopunkcja I tak mnie czeka 😕 , oczywiście powiedziała żebym sobie wszystko na spokojnie przemyślała I zależy to tylko ode mnie .... A co Wy sądzicie na ten temat ? Co byście zrobiły???
A jak wyszlo usg ? Sa jakies odchylenia ?
 
Do góry