reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

No to tak Dziewczynki @Purrfect i @Bebet byłam u tej mojej gin i powiedziała mi że, dobrze byłoby gdybym zrobiła amniopunkcję . Powiedziała ze ryzyko wady jest wysokie zwzg na wiek . Powiedziała też że badanie amniopunkcji jest dokładne w 99 % A Nifty tylko w 70 %. Mówi że jeśli mam na wydanie te 2000 zł to mogę zrobić najpierw nifty , ale jeśli coś tam wyjdzie to amniopunkcja I tak mnie czeka 😕 , oczywiście powiedziała żebym sobie wszystko na spokojnie przemyślała I zależy to tylko ode mnie .... A co Wy sądzicie na ten temat ? Co byście zrobiły???
Ja zdecydowałam zrobić najpierw test nieinwazyjny, a jeśli coś będzie nie tak, to zdecyduję się na amnio, o ile jeszcze będę miała czas.
Amnio to generalnie nie jest jedynie ryzyko nakłucia dziecka. Może pęknąć worek owodniowy itd.
A ile kosztują te nieinwazyjne u Ciebie?? W Twojej miejscowości?
2250 zł Sanco, ale zastanawiam się też nad Veracity - koszt ok. 2600 (panel rozszerzony).
Nie wiem też czy sanco bada aneuploidie, jeśli nie, to zdecyduję się raczej na Veracity. Badania będą robione w Trójmieście.
 
reklama
Ja zdecydowałam zrobić najpierw test nieinwazyjny, a jeśli coś będzie nie tak, to zdecyduję się na amnio, o ile jeszcze będę miała czas.
Amnio to generalnie nie jest jedynie ryzyko nakłucia dziecka. Może pęknąć worek owodniowy itd.

2250 zł Sanco, ale zastanawiam się też nad Veracity - koszt ok. 2600 (panel rozszerzony).
Nie wiem też czy sanco bada aneuploidie, jeśli nie, to zdecyduję się raczej na Veracity. Badania będą robione w Trójmieście.
Szkoda ze na te badania nie ma żadnej refundacji ... na amnio podobno jest czas , niby można je wykonać w dowolnym momencie od 17go tygodnia. A mogę zapytać dlaczego zdecydowałaś sie na te badania?
 
Szkoda ze na te badania nie ma żadnej refundacji ... na amnio podobno jest czas , niby można je wykonać w dowolnym momencie od 17go tygodnia. A mogę zapytać dlaczego zdecydowałaś sie na te badania?
Po badaniach prenatalnych genetyk zalecił mi te badania, ewentualnie amniopunkcja, bo wyszło średnie ryzyko zespołu Downa.
Coś mi się obiło o uszy, że amnio do 20 tyg.
 
Nie mam pojęcia skąd ma te dane. Z jednej strony jej ufam z drugiej no właśnie.... U mnie ryzyko wynosi 1 do 244 A podstawowe 1 do 314 .... kurczę trudna decyzja :/ trzeba się naprawdę na spokojnie zastanowić...
Właśnie przyszły mi wyniki i patrząc na Twoje to faktycznie ryzyko wychodzi sporo większe, ale pamiętaj, że to tylko ryzyko, a nie pewnik. U mnie jest 1:3300, podstawowe 1:150. Z tego, co zdążyłam wyczytać, wg polskich norm, poniżej 1:300 zalecają badania inwazyjne. Ja osobiście zrobiłabym amnio, ale ja od początku wiedziałam, że jak coś to będę robić. Przemyśl różne scenariusze, pamiętaj, że to tylko Twoja (i partnera) decyzja. Tulę 💙
 
reklama
Do góry