reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Właśnie... Wózki nowe, używane, 2w1, 3w1 czy jeszcze co innego? Firmy konkretne (wiadomo, to też konkretne pieniądze) czy raczej "no name"? Co preferujecie?
Zwróćcie uwagę na rozmair gondoli. Przy pierwszej córce moja mała bez problemu do 6 miesiąca jeździła podczas gdy u innych mam już około 4 miesiąca był problem ze dziecko się ledwo mieściło. Mam wrażenie ze oni takie malutkie robię teraz te gondole. Z perspektywy „doświadczonej” - oczywiście żart ! Mamy to ja gondole kupiłabym używana i potem jakaś fajna spacerówkę. Ja teraz będę używać gondoli i potem sprzedam moje 2w1. Bo powiem Wam ze masakra to 2w1 bo calutki bagażnik zajmuje. Ciężki i nieporęczny. Ja kupiłam potem spacerówkę używana i to była bajka. Ale to tylko moja opinia.
 
reklama
Ja niby nie kupuje itp ale w głowie mam jakis plan i myśli, poczekam kto co mi też da bo mam kuzynkę i koleżanke na które licze😃 niektóre rzeczy chce nowe,ale niektóre juz nie będę taka głupia i kupie używane za o wiele mniejszą kasę,np fotelik 0-13 kg chce kupić od kogoś ale dobrej firmy Avionaut , wózek mialam kupić używany, qle rozglądam się jednak za nowym 2w1 ale z super lekka spacerówką od razu 🤷‍♀️ niby tego nie jest dużo,ale spisując listę od czasu do czasu wyglądają mega wielkie zakupy 🤣 my urodzimy zima to i śpiwor do wózka potrzeba, łóżeczko ( zastanawiam się jeszcze mad dostawka) materac itp 🤪 kawal czasu jeszcze, ale jakbym znala w połowie płeć to zacznę cos kumulować bo wydać sporo kasy na już to też ciężko
 
Oglądacie juz jakies rzeczy dla siebie i dziecka? Kupujecie co nieco? Ja może nie ze kupuje,ale rozglądam się i co mi wpada w oko zapisuje sobie itp
Tak ciągle :) też zapisuje strony, robię screeny. Mam cały pokój do urządzenia, nie znam się do tego w ogóle na dzieciach i nie wiem nawet jak takie maluchy ubierać. No a że dziewczynka to ubranka też oglądam :)
 
Właśnie... Wózki nowe, używane, 2w1, 3w1 czy jeszcze co innego? Firmy konkretne (wiadomo, to też konkretne pieniądze) czy raczej "no name"? Co preferujecie?
Ja jestem za używanymi. Szkoda pieniędzy na nowe, zwłaszcza pierwszy z gondolą, w którym zazwyczaj dziecko długo nie jeździ 🤷‍♀️ przez tyle czasu można perełki na olx ustrzelić - koleżanka 3w1 z fotelikiem za 3 stówki upatrzyła - praktycznie wyglądający jak nówka sztuka. 🤩
Tylko najpierw trzeba popatrzeć i poczytać, żeby wiedzieć czego się chce. Dla mnie nr. 1 jest emmaljunga, ale dla kogoś kto mieszka na 3 piętrze bez windy ten wózek będzie zdecydowanie za duży i ciężki 🤷‍♀️
 
Hej 😁 ja dzisiaj zabiegana i od wczoraj nie mogę Was nadrobić 🤣🤣 ale w wolnej chwili przysiądę fałdów i nadrobię. Ja dzisiaj miałam wizytę u diabetologa. Dostałam insulinę nocną. 😭😭😭 Jezuuu jak pomyślę że mam się sama kłuć to auaaaa 😵😵😵. Bo mam za wysokie cukry na czczo po nocy... A tak to samopoczucie jakoś tak niby ciut lepiej. 😁😁 Miłego dnia kobietki i powodzenia na dzisiejszych wizytach jeśli są takowe 😊😊
 
tym razem patrzę na 3w1 ale używane w dobrym stanie , nie stać mnie na nowy 🙈😂 co do firmy to hmmm nie znam się 🤷 napewno gondola musi być duża a nie taka malusia że za chwilę dziecko wyrośnie

Zwróćcie uwagę na rozmair gondoli. Przy pierwszej córce moja mała bez problemu do 6 miesiąca jeździła podczas gdy u innych mam już około 4 miesiąca był problem ze dziecko się ledwo mieściło. Mam wrażenie ze oni takie malutkie robię teraz te gondole. Z perspektywy „doświadczonej” - oczywiście żart ! Mamy to ja gondole kupiłabym używana i potem jakaś fajna spacerówkę. Ja teraz będę używać gondoli i potem sprzedam moje 2w1. Bo powiem Wam ze masakra to 2w1 bo calutki bagażnik zajmuje. Ciężki i nieporęczny. Ja kupiłam potem spacerówkę używana i to była bajka. Ale to tylko moja opinia.
Oho, obie piszecie na temat rozmiaru gondoli - muszę zapamiętać, chociaż tak czy inaczej nie znam się, więc nie wiem jaki powinien być odpowiedni rozmiar, a co będzie za małe. :/
Foteliki z zestawów 3w1 są bezpieczne czy to po prostu "antymandat"? I wózek i fotelik to w sumie duże wydatki...
 
Hej 😁 ja dzisiaj zabiegana i od wczoraj nie mogę Was nadrobić 🤣🤣 ale w wolnej chwili przysiądę fałdów i nadrobię. Ja dzisiaj miałam wizytę u diabetologa. Dostałam insulinę nocną. 😭😭😭 Jezuuu jak pomyślę że mam się sama kłuć to auaaaa 😵😵😵. Bo mam za wysokie cukry na czczo po nocy... A tak to samopoczucie jakoś tak niby ciut lepiej. 😁😁 Miłego dnia kobietki i powodzenia na dzisiejszych wizytach jeśli są takowe 😊😊
Ojej to już kolejna dziewczyna na insulinie 🥺
Zastrzyki nie są aż tak złe (mówi to ta która się dźga heparyna w brzuch 🤣)
Dasz radę 💪

Również miłego dnia 😊
 
A gdzie kupujecie leginsy ciążowe nie za miliony? Ja kupiłam na allegro i nie wcisnę w łydkach a naprawdę nie jestem gruba. 😉
 
reklama
Ja jestem za używanymi. Szkoda pieniędzy na nowe, zwłaszcza pierwszy z gondolą, w którym zazwyczaj dziecko długo nie jeździ 🤷‍♀️ przez tyle czasu można perełki na olx ustrzelić - koleżanka 3w1 z fotelikiem za 3 stówki upatrzyła - praktycznie wyglądający jak nówka sztuka. 🤩
Tylko najpierw trzeba popatrzeć i poczytać, żeby wiedzieć czego się chce. Dla mnie nr. 1 jest emmaljunga, ale dla kogoś kto mieszka na 3 piętrze bez windy ten wózek będzie zdecydowanie za duży i ciężki 🤷‍♀️
3w1, czyli już ze spacerówka powinien posłużyć dłużej. Co do fotelika nie mam przekonania, nie wiem, to moje pierwsze doświadczenia. Radźcie kobity! 😁
 
Do góry