reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Chyba w tym tygodniu dopiero pierwszy raz w ciąży zwymiotowałam 😂 a tak na poważnie to w dwunastym tygodniu organizm osiąga max. poziom hormonów powodujących mdłości, później z tygodnia na tydzień ten poziom spada, więc teoretycznie powinno być lepiej. 😉
no to ja też mam nadzieję że minie już niedługo , choć u mnie już tylko jest rano (12+1)
 
reklama
Dziewczyny, u mnie dziś zaczęty 11tc (10+0 z apki) i ja już z tymi Mdłościami nie wyrabiam 🤢🤢🤢 ile to jeszcze może potrwać? 🥺🤦🏻‍♀️
próbuj cały czas coś podgryzać. Ja osttanio tak w pracy robiłam. Tu jogurt, tu mi mąż truskawki przyniósł, tu koleżanka orzeszki...cały czas coś i praktycznie dzień bez mdlosci. Małe a częste posiłki.
Chyba w tym tygodniu dopiero pierwszy raz w ciąży zwymiotowałam 😂 a tak na poważnie to w dwunastym tygodniu organizm osiąga max. poziom hormonów powodujących mdłości, później z tygodnia na tydzień ten poziom spada, więc teoretycznie powinno być lepiej. 😉
a wszedzie pisze że w 9 tyg. Dolegliwości ciążowe osiągają max. I potem już utrzymują się albo słabną do max. 14 tyg. U mnie mniej więcej tak było. Choć ja w poniedziałek 12 tydzień i od kilku dni jest poprawa, cyce bolą mniej, mdłości są o wiele mniejsze. Ale równo w 11 tyg. Tak mnie ze dwa razy zemdlilo że aż mi się w bani zakręciło.
 
Współczuję... Zdrówka życzę! Ja po ostatnich wymiotach smarkałam ziarenkami z pomidora:/
Antybiotyk za słaby czy co jest grane z Twoimi zatokami? Inhaluj się, może jakoś sobie tym pomożesz. 🙂

Dziękuje 💛
Nie mam pojęcia ...antybiotyk wczoraj skończyłam i pomogło mi a wczoraj wieczorem już czułam że coś się dzieje z zatokami z drugiej strony ...
Wzięłam jeszcze dziś jedna tabletkę antybiotyku ale już więcej nie biorę bo się boje ...dziś już zrobiłam że 4 inhalacje z soli fizjologicznej no ale czuję już swoje zęby że tak powiem i wiem że zaś czeka mnie to samo a jest weekend to lekarza nie znajdę a mojej gin już nie chce truć i tak mam wizytę we wtorek 🥺
Już sobie gadam że zachciało mi się 4 dziecka to teraz muszę pocierpiec 🙈
 
Dziewczyny, u mnie dziś zaczęty 11tc (10+0 z apki) i ja już z tymi Mdłościami nie wyrabiam 🤢🤢🤢 ile to jeszcze może potrwać? 🥺🤦🏻‍♀️
u mnie mdłości ustały jakiś czas temu, a dzisiaj od rana masakra. Czuje się jakbym się czyms zatruła… pobolewa mnie brzuch, rano rewolucje, w południe wymioty i tak cały dzień leżę zwiędła jak kwiat.. nawet nie wiem co mogę wziąć, żeby sobie ulżyć.. rano myślałam, ze to tyko mdłości, ale tak mnie pobolewa brzuch jak przy zatruciu, ze już zniwu mam tyle scenariuszy… 😪 zwariuje do poniedziałkowej wizyty :(

Swoją droga u mnie dzisiaj trz 10+0 i to były poerwsze wymioty w tej ciazy.
 
Też od początku ciazy że względu na duże ilości progesteronu, które biorę, mam zaparcia okropne. Lekarz polecił mi ten syrop. Pomaga bardzo i nie muszę się tak napinać a wiem, że takie napinanie może prowadzić do hemoroidów. Także polecam mocno
Ja tylko dorzucę ze warto stosować od początku ciąży (i nie tylko) podnózek toaletowy. Może to być np. duża miska na pranie odwrócona do góry nogami. Mi to zmieniło życie już pare lat temu.
 
reklama
Ja tylko dorzucę ze warto stosować od początku ciąży (i nie tylko) podnózek toaletowy. Może to być np. duża miska na pranie odwrócona do góry nogami. Mi to zmieniło życie już pare lat temu.
Sorki za zdjecie. Ale naprawdę ogromna profilaktyka hemoroidów ☺️
AC14EACC-E0E3-458B-B265-50AD7E1BE31A.jpeg
 
Do góry