reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Ja tylko dorzucę ze warto stosować od początku ciąży (i nie tylko) podnózek toaletowy. Może to być np. duża miska na pranie odwrócona do góry nogami. Mi to zmieniło życie już pare lat temu.
O to to, miałam pisać to samo. Pozycja w kucki jest tą naturalną do wypróżniania i ja już od kilku lat stosuję. A posiedzenia na tronie trwają parę minut max 😅
 
Mi tak samo fizjoterapeutka uro-ginekologiczna :)
Mi tak samo. Skorzystałam z jej pomocy po porodzie do mobilizacji blizny po cięciu i np też powiedziała mi żeby nigdy nie sikać ,, na zapas " to ma duże znaczenie dla pęcherza.
Ja często tak robiłam 🙈 wychodziłam z domu i szłam do toalety żeby nie zachciało mi się np za 20 minut..
 
Mi tak samo. Skorzystałam z jej pomocy po porodzie do mobilizacji blizny po cięciu i np też powiedziała mi żeby nigdy nie sikać ,, na zapas " to ma duże znaczenie dla pęcherza.
Ja często tak robiłam 🙈 wychodziłam z domu i szłam do toalety żeby nie zachciało mi się np za 20 minut..
ło, a jakie ma to znaczenie?
 
Mi tak samo. Skorzystałam z jej pomocy po porodzie do mobilizacji blizny po cięciu i np też powiedziała mi żeby nigdy nie sikać ,, na zapas " to ma duże znaczenie dla pęcherza.
Ja często tak robiłam 🙈 wychodziłam z domu i szłam do toalety żeby nie zachciało mi się np za 20 minut..
Tak dokładnie to może prowadzić np.do nietrzymania moczu. Bo się obciąża te wszystkie struktury sikaniem na sile, obniżają się narządy i może powodować nietrzymanie moczu. (Pewnie mało profesjonalnie napisałam)
 
Mi tak samo. Skorzystałam z jej pomocy po porodzie do mobilizacji blizny po cięciu i np też powiedziała mi żeby nigdy nie sikać ,, na zapas " to ma duże znaczenie dla pęcherza.
Ja często tak robiłam 🙈 wychodziłam z domu i szłam do toalety żeby nie zachciało mi się np za 20 minut..
o kurde a ja tak zawsze robię. Ja dużo pije i dużo sikam. Przed wyjściem z 10 razy sikam. A jak wyjdę gdzieś to musi być kibel w pobliżu bo nagle wydaje mi się że chce mi się sikać. A przed spaniem to będę siedzieć tak długo aż się wysikam do końca
 
reklama
Chyba w tym tygodniu dopiero pierwszy raz w ciąży zwymiotowałam 😂 a tak na poważnie to w dwunastym tygodniu organizm osiąga max. poziom hormonów powodujących mdłości, później z tygodnia na tydzień ten poziom spada, więc teoretycznie powinno być lepiej. 😉
To mnie pocieszyłaś. Ja mam już kompletnie dość tego stanu 😭😭😭

Sorki za zdjecie. Ale naprawdę ogromna profilaktyka hemoroidów ☺️
Zobacz załącznik 1403513
O tak... Dzięki za przypomnienie o tym. Ja dodatkowo mam bardzo wysoko toaletę, że mi w ogóle niewygodnie 🤣🤣🤣 muszę sobie kupić podnóżek bo o misce pamiętać nie będę żeby z łazienki brać 😁😁
 
Do góry