reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Hej, czy na badania prematalne trzeba sie umawiać oddzielnie czy zrobić to tez mój ginekolog? Wizytę mam 13.05 wiec muszę wiedzieć wcześniej żeby w razie co sie umówić gdzieś indziej. To moja 1 ciąża i nie mam o tym pojęcia.
Na badania prenatalne trzeba się umówić osobno chyba że Twój lekarz ma do tego papiery żeby móc robić prenatalne
 
To było na pakiet LuxMed, podejście dramat, ale faktycznie od wczoraj mam więcej wątpliwości, bo zarodek o 1 tydzień młodszy z jego usg, na puls powiedział - coś tam puka...
Także umówiłam się na 5 maja do swojej lekarki.
W pierwszej ciąży również płód był tydzien mlodszy niz OM, a córka zdrowa się urodziła i teraz najwyższa w klasie 😁
 
Ale to jest inwazyjne badanie chyba, nie robisz wcześniej przesiewowych? (sprawdź Villocentesis - Chorionic Villus Sampling (CVS) )
Nie, ja już je robiłam we wcześniejszej ciąży i moja dott pobiera więcej materiału i robi mi dodatkowe badania na różne genetyczne choroby które na dzien dzisiejszy są tylko możliwe przez villocentesi albo amniocentesi.
 
Dziewczyny które myślą o Nifty/Sanco, będziecie robić też Pappa? Czy tylko genetyczne?
Myślałam, żeby pójść na Sanco, a potem z wynikiem zrobić usg prenatalne u specjalisty z certyfikatem fetal medicine. Może któraś z dziewczyn wyprowadzi mnie z błędu, ale koleżanka powiedziała mi, że pappa to statystyka i że w moim wieku (34l) i przy pierwszej ciąży (nie wiem, czy wliczają poronienia, raz mieliśmy losową wadę genetyczną) będę miała kiepski wynik. Oczywiście pappy nie wykluczam. zainteresuję się tym, jak na następnym usg w przyszłym tyg wszystko będzie ok.
 
reklama
Ale to jest inwazyjne badanie chyba, nie robisz wcześniej przesiewowych? (sprawdź Villocentesis - Chorionic Villus Sampling (CVS) )
Wiem, że jest ryzyko ale w mojej placówce jest tak niski procent aborcji, że wolę podjąć znowu to ryzyko niż mieć wątpliwości. Mam 40 lat więc moje ryzyko jest procentowo wiele większe aby napokac chorobę genetyczną. Miejmy nadzieję, że będzie wszystko ok 🍀🤞🌹
 
Do góry