reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Myślę, że ponad 3 latka, to fajna różnica, starszak już dużo sam potrafi.
U mnie w lipcu syn będzie miał 4 latka, a drugi 6 miesięcy, najbardziej się boję jak ogarnę 11 miesięczne dziecko i noworodka, ale kto jak nie my, nie ma wyjścia i trzeba dać radę :) kobiety, to silne babeczki ;* dużo musimy przejść, a jak już się dzidziuś pojawia, to na rzęsach staniemy, a sobie poradzimy :)
pewnie , że tak. Poradzimy sobie w każdej sytuacji 💪♥️
 
reklama
Dziewczyny, które są w kolejnej ciazy/maja jedna ciąże za sobą. W którym tc czułyście ruchy lub te pierwsze motyle? Mówi się, ze niby szybciej niż w pierwszej a jak jest w praktyce? :) nie mówię o wyczuwalnych kopnięciach.

Czasami jak leżę, to mam wrażenie takiego smyrania nisko które trwa krotki moment, ale chyba świruje 😂
Ja najszybciej czulam. W pierwszej ciazy. W 16 tyg juz wyraźnie czulam. Z dziewczynami w 20 i 18 tyg i to jeszcze nie bylam pewna . Z dziewczynami mialam lozysko na przedniej scianie teraz tez tak mam.wiec chyba nie zapowiada sie na szybkie kopniaki.
 
Chcieliśmy również mieć dwa lata różnicy ale niestety nam sie nie udało. Teraz będzie prawie trzy, bo urodzę w grudniu a synek w lutym skończy 3 latka. Też mam chwilę zawahania, bo wiadomę z jednym jest czasami ciężko a co dopiero z dwójką. Ale myślę, że damy radę.
U nas jest 2lata 6 miesiecy ( rocznikowo 3 lata) roznicy i 2 lata i 2 miesiace ( rocznikowo 2 lata ) teraz bedzie 3 lata i 7 miesiecy (rocznikowo 3 lata)
 
Hej kobietki, trochę mnie nie było i szczerze nie mam jak nadrobić was, ale już pisze co się wydarzyło..
Dostałam jak pewnie każda z was cały zestaw badań do zrobienia, mocz, morfologia, glukoza itp..
Cała niedzielę dzwonił do mnie jakiś numer, ale byłam pewna, że to znowu ta natrętna pani z Play, ale dostałam smsa, że proszą o pilny kontakt synevo, więc od razu weszłam w wyniki badań online i Uwaga kiła wyszła dodatnia..! W poniedzielek już z samego rana byłam u swojej pani ginekolog dała mi skierowanie do dermatologa, ale coś mnie podkusiło i oddzwoniłam do tej pani co próbowała się ze mną skontaktować i powiedziała, żeby zrobić dokładniejsze badania i pojechałam 5 minut przed zamknięciem i wytłumaczyłam jaka sytuacja i panie mnie na spokojnie przyjęły i pobrały krew, od niedzieli miałam dni wyjęte z życia, płakałam i myślałam tylko i tym czy mąż mnie nie zdradził, chociaż on wyrzekał się żeby kiedykolwiek mnie zdradził, ale pewnie nie jedna z was na moim miejscu pomyślała by to samo, bo przecież z nikąd się nie wzięło...
Uwaga dzisiaj dostałam wyniki tych dokładniejszych badań, wynik UJEMNY..!
miałam fałszywie pozytywny wynik, a mi się świat zawalił, ale już wracam do żywych, bo tyle się napłakałam, że szok... Nie życzę nikomu
Ojeja wspolczuje tyle niepotrzebnego stresu. Wazne ze wszystko jest ok i wynik jest ujemny
 
Ostatnio któraś pisała o spaniu na plecach i pytała do kiedy można. To ja znalazłam kilka zasad🙂
  1. Ciało da Wam znać, w jakiej pozycji nie wolno Wam spać – jeżeli dana pozycja nie jest dla Was korzystna, po kilku chwilach „zrobi się Wam niedobrze” – wtedy trzeba niezwłocznie zmienić pozycję.
  2. W I i II trymestrze można kłaść się spać w dowolnej pozycji tak długo, jak Wam w tej pozycji dobrze i wygodnie.
  3. W III trymestrze zasypiając nie kładziemy się na wznak, tylko na jednym lub drugim boku (lub w pozycji pośredniej na poduszce do spania).
  4. Gdy obudzicie się w nocy na plecach – nie panikujcie. Wszystko jest ok.
  5. Śpijcie w możliwie różnych pozycjach, wtedy rozwój dziecka będzie najodpowiedniejszy.
Dziękuję! ❤️ To ja pytałam, ale to mnie uspokoiło :)
 
reklama
Ja najszybciej czulam. W pierwszej ciazy. W 16 tyg juz wyraźnie czulam. Z dziewczynami w 20 i 18 tyg i to jeszcze nie bylam pewna . Z dziewczynami mialam lozysko na przedniej scianie teraz tez tak mam.wiec chyba nie zapowiada sie na szybkie kopniaki.
też tak mam te łożysko na przedniej ale miejmy nadzieję że poczujemy łobuzy swoje szybciej niż tego 20tygodnia 😅
 
Do góry