reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Przyszły mi wyniki z krwi do Papp-y i nic z nich nie rozumiem 😅
Białko PAPP-A - 1,57 iu/l
Wolna podjednostka b-hcg - 43,79 iu/l
Niby na dole są jakies normy, ale chyba nie do końca potrafie je czytać i nie chce wariować 🙄

Napisałam jeszcze do lekarza, czy mogę wziąć ze sobą partnera i się zgodził, wiec jutro o 19 będzie pierwszy raz, kiedy tatuś zobaczy bąbla na żywo 🤞🏻
Teraz tylko pozostaje mi przeżyć do tej wizyty w całości i nie zwariować 😆
mi też wyniki takie przyszły ale z tego co czytałam na necie to te badania są brane pod uwagę razem z badaniami z USG i to wtedy lekarz tam przelicza wg pomiarów przezierności karkowej , kości nosowej itp i wtedy dostaniesz odpowiedź czy jest ok .

Też czytałam swoje wyniki jakie przyszły z laboratorium i wzięłam się za czytanie w necie ...
 
reklama
No ja też mam wyniki już Pappy i nic z nich nie rozumiem. Jest gdzieś kalkulator który przelicza te jednostki IU/l na MoM??
 
Wiem, ze słowo lekarza dla każdej znasz jest ważne i ja nawet jeden grymas przy usg koduje razy milion i zastanawiam się co znaczy. Ale ważne ze jest świetnym lekarzem. Każdy jest tylko człowiekiem i lubi powiedzieć swoje „widzi mi się” skup się na badaniu i tym co mówi o dziecku a resztę staraj się olać.

Akurat do mojej gin nie mam nic bo jest mega super lekarka i dzięki niej mam 3 zdrowe szkraby 💛 ta ciążę mi też prowadzi i miała też przy pierwszej wizycie grymas jak widziała USG to włączyła mi się lampka że coś chyba jest nie tak ale na następnej wizycie wszystko mi wyjaśniła i przeprosiła bo nie chciała mnie bardzo martwić (był mega duży krwiak "w oku pęcherzyka" i za nim ) .

Wspominałam o naczyniowiec właśnie że się trochę stresuje jej telefonem ...bo zapisali mnie na teleporade (nienawidzę tego ,bo ciągle przerywa jak mówi) , ale jest świetna więc nie zmienię jej ,ale jednak mam stres ...żeby czegoś durnego nie powiedziała bo jak to ja, zawsze się potem bardzo tym przejmuje 😒
 
Pewnie to nie ma znaczenia ale ja miałam wyniki podobne:
Wolne b-hcg 40,7
Papp-a 2,7
I wszystko u mnie super. A te wyniki mocno mi skorygowały ryzyko wad.
o masakra u mnie wolna beta hcg jest 82.04 😱 a pappa 1.87
I jeszcze jeden wynik AFP to jakiś kosmos 15360.00

Jutro się dowiem mam nadzieję że pomiary będą dobre 🙏
 
Ja już po wizycie. Wszystko jest w porządku założoną mam kartę ciąży i dostałam skierowanie na prenatalne. Według om dziś równy 10t ale ciąża z usg młodsza o tydzień i mam się umówić o ten czas później, żeby zrobić w 12t najlepiej. Kolejna wizyta dopiero 20.06. 😳 ciekawe jak tyle wytrzymam?!
 
Co do włosów to też mi się okropnie przetłuszczają..
A może ma któraś jakaś złotą radę na wypadanie włosów..?
Aż strach dotykać i myć, bo całe ręce we włosach, nie wiem czy lecą tak po porodzie czy przez ciążę, albo skumulowało się i ciąża i poród.. Używam wcierek, olejków itp i lecą dalej..
Ja właśnie narzekałam na to ostatnio, że włosy mi lecą garściami 😔 I pryszczy mam tyle, głównie na brodzie i szyi, że gdyby nie wiosna to bym chodziła w szalu 😅 ale doczytałam gdzieś w necie, ze w 11 tc zaczyna poprawiać się cera i włosy.. I coś w tym musi być, bo moje pryszcze od 2óch dni powolutku bo powolutku, ale znikają i nie mam nowych. Oby już tak zostało 😁 co do włosów to jeszcze niestety nie zaobserwowałam zmian 😅
 
o masakra u mnie wolna beta hcg jest 82.04 😱 a pappa 1.87
I jeszcze jeden wynik AFP to jakiś kosmos 15360.00

Jutro się dowiem mam nadzieję że pomiary będą dobre 🙏
Ja mam wolna beta hcg 111.....
A Pappa 0,89
Jestem przerażona, juz przeszukałam internet i jedna wiadomość na jakimś forum mnie uspokoiła jak dziewczyna pisała że miała betę ponad 100 a córeczkę ma zdrową
 
reklama
to jest jakaś masakra z tą skóra. Mój mąż mnie balsamuje od stóp do głów (fajna gra watepna by the way 😁). Ale serio, jeszcze taka sucha nigdy nie byłam...
A jak teraz wygląda Twoja dieta? Bo nawilżenie skóry to nie tylko woda, ale też - a z mojego doświadczenia, głównie - tłuszcze. A w ciąży często odrzuca od tłustego. Może spróbuj jakieś awokado, oliwki, tłusty nabiał, jeśli jesz dość chudo?
 
Ostatnia edycja:
Do góry