reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
Pisałyście o niedoborach żelaza/ferrytyny.
Dieta jest b.ważna, ale w ciąży powinnyście szybko uzupełnić niedobory, więc oprócz zmiany nawyków żywieniowych, poleciłabym jednak suplement. Wielokrotnie słyszałam, że żelaza nie powinno się brać bez probiotyków, także możliwe, że ich brak powoduje złe samopoczucie. Podobno laktoferyna dobrze też działa na żelazo/ferrytynę.

Pisałam w poprzednim tygodniu, że na diecie wegetariańskiej (wegańska 4,5 roku, wegetariańska od 3 miesięcy) mam ferrytynę 88. W mojej diecie oprócz jajek i serów, jest dużo strączków, tofu, kasz, orzechów, ziaren, płatków owsianych górskich, natki pietruszki i innych warzyw typu szpinak, jarmuż. Chleb w większości ciemny, chociaż czasami jem lawasza czy tortillę z warzywami i tofu. Nie ma u mnie posiłku bez białka. Zero kawy i herbaty. Melisa i mięta min.godzinę od posiłku.
Żeby nie było, pozwalam sobie na słodycze a we wtorek wjechała u mnie pizza.

Ostatnio odbyła się premiera suplementu FerMe od Healthlabs. To jest połączenie żelaza z laktoferyną i na miejscu dziewczyn z problemami z żelazem, poważnie zastanowiłabym się nad jego zakupem. Wrzucam linka: Link do: FeMe Complex | Health Labs Care | Dla lepszego wchłaniania żelaza
 
Też robię samo USG.
Rozmawiałam z moim lekarzem i mówił , że często pappa to tylko niepotrzebne nerwy przy tych statystykach. W 1 ciąży też nie robiłam pappa. Mam nadzieję , że wszystko będzie dobrze...
Mój gin zalecił mi pappa już w poprzedniej ciąży 🤷‍♀️
Teraz zorientowałam się odpowiednio wcześniej, nie na wariackich papierach, więc przynajmniej nie będę za nie płacić.
 
reklama
Do góry