reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Hej kobietki. Ja dziś byłam na ekspresowej wizycie bo wpadłam w panikę, ale już tłumaczę od początku. Rano wstałam bo miałam jechać zrobić badania ale że miałam nieprzespaną noc bo mnie bark bolał to zrezygnowałam. Przy drugiej wizycie w toalecie dostałam brązowego plamienia, serce mi stanęło ale ogarnęłam się i umówiłam na wizytę. Oczywiście recepcjonistka stwierdziła, że pewnie niepotrzebnie się umawiam bo to nic takiego i chciała pytać gin czy mam przyjeżdżać ale się uparłam i odpuściła. Wizyta była szybka bo tylko podglądowe usg bez pomiarów bo w poniedziałek mam normalną wizytę. Z dzieckiem wszystko dobrze, maluch rośnie i serduszko bije. Te plamienie to krwiak który na szczęście nie zagraża dziecku i trochę się oczyszcza więc może się to powtórzyć ale nie musi. Mamy leżeć i wypoczywać to powinien się wchłonąć, poza tym dołożono mi 100 luteiny.
 
reklama
ja mam miękki.
tak coś w tym jest. Należy dziecku poświęcać uwagę i dużo rozmawiać. Moja córka ma w przedszkolu dziewczynkę co jest tak niegrzeczna, cały czas sprawia innym przykrość,kłamie. Ostatnio miarka się przebrała jak powiedziala do mojej: życzę ci żebyś zgniła i umarła w męczarniach. Dziecko 6 letnie taki tekst. Pani jak mi to opowiadała to sama powiedziała że aż ja zatkało. Rozmawiałam z jej mama żeby porozmawiała ze sowim dzieckiem bo miarka się przebrała ale ona twierdzi że ja z igły widły robię, że ona wychowuje bezstresowo, że dziecko ma prawo mieć własne zdanie i że jak pójda do szkoły to dopiero zobaczę co tam się dzieje. Aha i jeszcze mi wytknęła że ja mam jedno dziecko a ona troje i mam jej nie pouczać. No kurde zatkało mnie. Ale trochę znam ich rodzinę i tam właśnie każdy sobie, mają czas na wszystko tylko nie dla dzieci.
No i to był m.in. powód pprzezktóry moje dziecko poszło już do prywatnej szkoły 🤷‍♀️
 
Te ceny są straszne 😔 takie badania naprawdę powinny być refundowane bo nie każdego stać aby tak się badać.... ja jutro dowiem się ile będą kosztować badania na te tsh, HIV, grupę krwi itp jeśli tak jak gibekolog powiedział że około 500 złotych to zapisze się do przychodni po skierowanie 😄
Ja dostałam skierowanie bezproblemowo ze względu na choroby genetyczne w rodzinie- nikt tego nie sprawdza wiec jeśli nie masz powyżej 35 lat to próbuj 500 zł w kieszeni
 
No, a mi mój doktorek sam kazał przyjść następnego dnia (on nie robi prenatalnych) a ja debil nie zapytałam po co od razu na wizytę 🙈
A mi lekarz nie zlecił żadnych badań krwi na prenatalne, czy zawsze musza być ? Ostatnio robiłam badania krwi i moczu 7 maja a 24 maja mam prenatalne może dlatego ?
 
A mi lekarz nie zlecił żadnych badań krwi na prenatalne, czy zawsze musza być ? Ostatnio robiłam badania krwi i moczu 7 maja a 24 maja mam prenatalne może dlatego ?
badania krwi tzn badania pappa , jak ci nie mówił to pewnie będziesz miała pobierana krew w tym samym dniu co prenatalne
 
badania krwi tzn badania pappa , jak ci nie mówił to pewnie będziesz miała pobierana krew w tym samym dniu co prenatalne
A Ok dzięki za odpowiedz 😁, to w takim razie mowil mi o pappa, że on mi nie poleca, tak jak już ktoś wspomniał powiedział mi, że najważniejsze jest usg, a pappa czasami niepotrzebnie wprowadza chaos i stres, wiec stwierdziłam, że nie robię ;p
 
No i to był m.in. powód pprzezktóry moje dziecko poszło już do prywatnej szkoły 🤷‍♀️
na szczęście jak się dowiedziałam ta młoda idzie do innej szkoły niż moja. Ale nie będę tolerować takiego zachowania bo jak w przedszkolu życzy komuś śmierci to w szkole nóż w plecy wbije? No w szoku byłam, jeszcze jej tekst że z igły widły robię.
A Ok dzięki za odpowiedz 😁, to w takim razie mowil mi o pappa, że on mi nie poleca, tak jak już ktoś wspomniał powiedział mi, że najważniejsze jest usg, a pappa czasami niepotrzebnie wprowadza chaos i stres, wiec stwierdziłam, że nie robię ;p
mój lekarz nie odradzał pappy ale powiedział że USG jest najważniejsze a pappa to statystka i wprowadza stres ale też pokazuje ryzyko hipotrofii czy porodu przedwczesnego. U mnie jeśli coś by tam wyszło nie tak np. z tą hipotrofia to wtedy włączy mi acard więc uważam że warto to zrobić, bo nie chcialabym wcześniaka urodzić. Ale no stresuje się ta pappa.
 
A na USG genetyczne idziecie do swojego lekarza prowadzącego czy do zupełnie innego? Ja robię to USG w innym mieście, w prywatnym centrum medycznym, z mojej własnej inicjatywy. Nie mówiłam nawet lekarzowi wcześniej, że zamierzam się na takowe zapisać, on sam też nic nie wspominał ani nie polecał. Tak się teraz zastanawiam jak odbierają to lekarze prowadzący 😀
 
reklama
A Ok dzięki za odpowiedz 😁, to w takim razie mowil mi o pappa, że on mi nie poleca, tak jak już ktoś wspomniał powiedział mi, że najważniejsze jest usg, a pappa czasami niepotrzebnie wprowadza chaos i stres, wiec stwierdziłam, że nie robię ;p
ja się na tych badaniach nie znam ale z tego co miałam już robione to USG jest najważniejsze, akurat to pamiętam z tych wszystkich prenatalnych 😅
Też mam 24 prenatalne i juz żyje w stresiku czy wszystko z babelkiem ok 🥺
 
Do góry