reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Czy komuś też się tak nie chce siedzieć w pracy jak mi??
Mi również 🙄 a tu jeszcze dobra godzina 🙈
Też mam wizytę dzisiaj wieczorkiem, niby już wszystko ok, niby piątek 13-tego, czarny kot itp. przynoszą szczęście, ale strasznie się boję o tą moją wytęsknioną kruszynkę. Początek 8-go tygodnia, powinno być serducho prawda? ryczę od rana z byle powodu. Trzymam kciuki za wszytskie wizytujące, oby nigdy więcej złych wieści
musi być dobrze ✊🏼✊🏼
 
reklama
Tak chusta też wcześniej, nosidełko to był taki skrót myślowy, generalnie wolałabym nosić dziecko przy sobie, a nie pomykać z wózkiem, bo dla mnie znowu najprzyjemniejsze spacery to bez żadnego dodatkowego sprzętu. A dziecku też myślę, że się spodoba, bo u nas bardzo przytulackie geny :) W sumie tak teraz myślę, że wózek zawsze można dokupić później jeśli okaże się, że jednak by się przydał.
jasne! Trzeba próbować! Jak się nie spodoba to wózek. Ale noworodzie kochają chusty. Moja jak tylko była włożona i zamontana w chustę to zasypiała w sekundę. A ja tylko tulilam tulilam i tulilam/ ❤️
 
Czy komuś też się tak nie chce siedzieć w pracy jak mi??
Boże, mi.. na szczęście pracuję z domu wczoraj i dziś bo byłam lekko przeziębiona, ale dla mnie chodzenie teraz do biura i zrywanie się o 6 rano to taka kara.. I trymestr powinnam spędzić albo 100 % zdalnie albo na L4 bo samopoczucie to koszmar. A tak naprawdę to nawet nie powiedziałam jeszcze w pracy o ciąży, wiec nie mam taryfy ulgowej :(
 
Boże, mi.. na szczęście pracuję z domu wczoraj i dziś bo byłam lekko przeziębiona, ale dla mnie chodzenie teraz do biura i zrywanie się o 6 rano to taka kara.. I trymestr powinnam spędzić albo 100 % zdalnie albo na L4 bo samopoczucie to koszmar. A tak naprawdę to nawet nie powiedziałam jeszcze w pracy o ciąży, wiec nie mam taryfy ulgowej :(
Też nie mówiłam no i też zdalnie
 
Po co ty tam wracasz...
Jeśli gin nie będzie widział przeciwwskazań to dlaczego mam siedzieć w domu? 🤷‍♀️
W pracy na razie też ciążą nie zamierzam się chwalić, bo to różnie może jeszcze być 🤷‍♀️ a by było głupio powiedzieć, że nie wracam i jednak nagle wrócić 🙄
Akurat dostanę projekt do skończenia do grudnia, więc idealnie wpasowujący się w czas 🙂 fakt - na awans w ciąży nie mam co liczyć 🙄 i pod tym względem się nie rozwinę, no ale zawsze jakieś doświadczenie będzie 🤷‍♀️
Poza tym zawsze trochę normalnej kasy wpadnie🤷‍♀️
 
Idealnie 🥰 10+2 zapiszcie mnie na prenatalne 2 czerwca
 

Załączniki

  • 1c965956-4077-4165-98da-262bc407fbd1.jpg
    1c965956-4077-4165-98da-262bc407fbd1.jpg
    32,1 KB · Wyświetleń: 81
potwierdzam. Ja co prawda kupiłam nowy, ale tańszy bebetto z myślą ze będę inwestować w spacerówkę. Gondola jest w stanie idealnym, ale zostawiłam dla drugiego dziecka i grzeje się na strychu :)

Nie warto płacić mnóstwo za 2w1 bo spacerówki są zwyczajnie ciężkie z tych zestawów i mało kto decyduje się wozkowax do końca spacerówka z zestawu. :)
Oj, bardzo zależy. Ja mam 2 w 1. Kupiłam używaną emmaljungę. Jest bardzo stara, ale nie do zajechania 🙂 Faktycznie grzmot i na 3 piętro bez windy się absolutnie nie nadaje, ale gondola jedna z największych na rynku, duże pompowane koła i inne udogodnienia robią robotę. Wybraliśmy się ostatnio na spacer zwykłą lekką spacerówką, to skończyło się na tym, że dziecko na rękach niesione, bo spacerówką trzęsło na wszystkie strony, huczały koła na żwirowato- kamienistych alejkach parku 🤦‍♀️ A spacerówką z zestawu mogę wszędzie iść: i w łąkę i miejskie krawężniki nie straszne. 😊
 
Mój syn był
Oj, bardzo zależy. Ja mam 2 w 1. Kupiłam używaną emmaljungę. Jest bardzo stara, ale nie do zajechania 🙂 Faktycznie grzmot i na 3 piętro bez windy się absolutnie nie nadaje, ale gondola jedna z największych na rynku, duże pompowane koła i inne udogodnienia robią robotę. Wybraliśmy się ostatnio na spacer zwykłą lekką spacerówką, to skończyło się na tym, że dziecko na rękach niesione, bo spacerówką trzęsło na wszystkie strony, huczały koła na żwirowato- kamienistych alejkach parku 🤦‍♀️ A spacerówką z zestawu mogę wszędzie iść: i w łąkę i miejskie krawężniki nie straszne. 😊
Ja mam podobnie! X Lander x move. Nie do zajechania. A mój synek nie bardzo lubił, a jak polubił to miał ze 2 lata...

Co do chusty - ok, ale po cesarskim cięciu nie można od razu. Musi minąć te kilka tygodni...
 
reklama
Dokładnie.
@Kamsik
Dostajesz nawet od specjalisty, tylko musisz powiedzieć, żeby Ci wystawił z kodem B. Ewentualnie jeśli nie wystawi Ci w ten sposób możesz do kadr dostarczyć zaświadczenie od gina, że jesteś w ciąży i powinni Ci wypłacić 100% .
Co wiecej można spokojnie nie chcąc mówić o ciąży brać zwolnienie nie-ciążowe a później po zaświadczeniu od ginekologa od kiedy ciąża była pracodawca musi to wyrównać do 100%
 
Do góry