reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Kurde a ja zaczelam sprawdzać moje kosmetyki pod kątem tego retinolu. I mój krem na pysk na dzień go ma 😱 a smaruje się nim codziennie. Przerazilam się. Do rąk też ma. Ale poczytałam na necie że w tych kosmetykach z drogerii jest taka mała dawka tego retinolu (0,1%) że musiałabym nim smarować całe ciało co chwilę i jeszcze go jeść żeby miał negatywne działanie. Poza tym gdyby miał negatywne działanie to by napisali na etykiecie. A jak wiemy piszą ostrzegawczo nawet jak coś można stosować w ciąży. No ale dla bezpieczeństwa odstawiam to.
 
reklama
Kurde a ja zaczelam sprawdzać moje kosmetyki pod kątem tego retinolu. I mój krem na pysk na dzień go ma 😱 a smaruje się nim codziennie. Przerazilam się. Do rąk też ma. Ale poczytałam na necie że w tych kosmetykach z drogerii jest taka mała dawka tego retinolu (0,1%) że musiałabym nim smarować całe ciało co chwilę i jeszcze go jeść żeby miał negatywne działanie. Poza tym gdyby miał negatywne działanie to by napisali na etykiecie. A jak wiemy piszą ostrzegawczo nawet jak coś można stosować w ciąży. No ale dla bezpieczeństwa odstawiam to.
Ja miałam przed ciążą serum i krem z retinolem i co prawda na etykiecie było ostrzeżenie, żeby nie stosować w ciąży, ale też uważam, że to najprawdopodobniej za małe dawki i zbyt łagodna forma wit. A, żeby zaszkodzić (ale i tak odstawiłam). Co innego tretinoina (kwas retinowy), ale ona jest tylko na receptę. Podobnie z kwasem salicylowym.
 
Cześć dziewczyny,
Niestety nie mam dobrych wiadomości :(
Ciąża bliźniacza w 9 tygodniu obumarła.
Jutro szpital :((((

Brak słów pocieszenia na tragedię jaką jest strata, ale czas zrobi swoje i z czasem będzie lepiej. Jak moja mama powiedziała po mojej stracie "dziecko najważniejsze że zaszłas kolejny raz uda się"
 
Co do gastronomicznego kącika dziewczyny zapraszam do mnie. Uwielbiam gotować i zawsze jakoś tak wychodzi że muszę zamrozić dwie trzy porcje. Czego dusza pragnie leczo, krokiety, pierogi, fasolka, bigos😁, ale za mną ciągle słodkie chodzi jutro jak tylko mąż wróci z pracy robimy karpatkę 😁, gdy dowiedziałam się o ciąży rzuciłam palenie pewnie dlatego słodkie.
 
Co do gastronomicznego kącika dziewczyny zapraszam do mnie. Uwielbiam gotować i zawsze jakoś tak wychodzi że muszę zamrozić dwie trzy porcje. Czego dusza pragnie leczo, krokiety, pierogi, fasolka, bigos😁, ale za mną ciągle słodkie chodzi jutro jak tylko mąż wróci z pracy robimy karpatkę 😁, gdy dowiedziałam się o ciąży rzuciłam palenie pewnie dlatego słodkie.
o rany gdzie mieszkasz , zaraz będę 🤣
 
Cześć. Poczytuje Was od jakiegoś czasu i mialam w zamiarze dzis do Was dołączyć, ale niestety wszystko poszło nie tak. Wczoraj miałam 2 wizytę w 7+1 I niestety jest wszystko oprócz zarodka... diagnoza puste jajo, poronienie wstrzymane. Dostałam skierowanie do szpitala. Moje pytanie, czy jest sens czekać, ponieważ mam w zamiarze skonsultować za tydzień z innym ginekologiem. Dzis planuje sprawdzić przyrost bety. Dziewczyny nie chce Was martwić czy coś Ale chyba potrzebuje po prostu wsparcia
Cześć. Wracam z aktualizacją. Drugi lekarz stwierdził to samo w środę. Od czwartku jestem w szpitalu. W szpitalu widzieli zarodek Ale bez akcji serca i za mały jak na ten wiek ciąży. Od czwartku przyjmuje cytotec. 48 tabletek za mną i nic. Jutro zabieg lyzeczkowania bo nie ma co czekać aż oczyszcze sie sama. Tabletki nie działają.
3majcie kciuki.
 
Ja miałam przed ciążą serum i krem z retinolem i co prawda na etykiecie było ostrzeżenie, żeby nie stosować w ciąży, ale też uważam, że to najprawdopodobniej za małe dawki i zbyt łagodna forma wit. A, żeby zaszkodzić (ale i tak odstawiłam). Co innego tretinoina (kwas retinowy), ale ona jest tylko na receptę. Podobnie z kwasem salicylowym.
tak właśnie czytałam że to chodzi o ten retinol na receptę. Bo ile kobiet stosuje te kremy z retinolem nieświadomie
 
reklama
Do góry