reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

reklama
U mnie niedoczynność, ale też wyszła dopiero w ciąży. Przyjmuje od kilku dni tabletki. Endokrynolog powiedział mi, że moje wyniki są nieznacznie podwyższone, ale z racji ciąży lepiej wprowadzić leczenie 😊
No tutaj tak gin zadecydował, mieszkam w de. Bez jakiejś konsulacji z endo. Powiedzial tylko przez tel, że jest trochę za niskie i przepisze tabletki 🤷‍♀️
 
Ja nie mam tarczycy, miałam raka, ważne jest aby TSH było na odpowiednim poziomie zbyt wysokie jest niebezpiecznie, dobrze jak by Ci podał wynik, za jakiś czas powinnaś powtórzyć badanie i zobaczyć czy się poprawiło.
Z tego co pamiętam, to przed ciąża miałam w granicach 2 czegoś tam, a teraz jest trochę za niskie. Przeczesałam trochę internet i piszą, że dzieją się takie rzeczy w 1 trymestrze bo wysokie hcg jest, a w 2 trymestrze zaczyna się normować 🤷‍♀️
 
Z tego co pamiętam, to przed ciąża miałam w granicach 2 czegoś tam, a teraz jest trochę za niskie. Przeczesałam trochę internet i piszą, że dzieją się takie rzeczy w 1 trymestrze bo wysokie hcg jest, a w 2 trymestrze zaczyna się normować 🤷‍♀️
Mi tez tak endokrynolog powiedział, że w ciąży powinno spadać, a mi rośnie 😂, ja według zaleceń przez chorobę powinnam mieć w granicy 0,4 do 1. Jak miałaś 2 wcześniej to w normie przed ciąża ale w ciąży są inne przedziały ;)
 
no koleżanka rodząc miała 31 i 33 lata. Ja mam też za darmowe, ze względu na te polimofizmy chyba. A u nas w Polsce tak się zmieniło prawo że nawet jak jest chore dziecko to mamy związane ręce
można wyjechać do Holandii, tam można usunąć płód do 22 tygodnia. Z tego co kojarzę dla kobiet z Polski jest to darmowe. Życzę, abyś nie musiała podejmować tego wyboru.
 
mi ostatnio zachciało się arbuza, poprosiłam narzeczonego, żeby mi kupił.
Dzwoni i mówi : to był najdroższy arbuz w moim życiu 😂😂😂😂
Zapłacił 22 zł za takiego wcale niezbyt dużego arbuza 🥹
ja w drugiej ciąży miałam cały czas ochotę na maliny. A był to sezon zimowy. Mój mąż wykupił z Tesco, Lidla, biedronki...wszystkie maliny 🤣 cena też była kosmos
Ostatecznie zrobili mi jeszcze na koniec badanie moczu, na wynik czekałam kolejne 2h i wyszło ostre zapalenie pęcherza 😰 dostałam jednodniowy antybiotyk i mam się bardzo oszczędzać. Spędziłam tam całe 8h bez jedzenia i picia i naprawdę padłam jak wróciłam, ale jest okej. Wzięłam leki i z tego co piszesz jeszcze bardziej cieszę zie ze to nie wyrostek, a z dzidzia wszystko okej 😍
o kurde. Ale to o sto razy lepsza opcja niż wyrostek. Wszystko będzie dobrze 😊 lepszy antybiotyk niż byś miała chodzić z takim zapaleniem.
Dziewczyny, która planuje wakacje samolotem?

My myślimy o Krecie, ale to jak podliczymy remont 🙈
my zawsze nad Polskie morze jezdzimy na 3 tyg. Bo tu najpiękniej i pogode też zawsze mamy wyśmienita. Ale w tym roku odpuszczamy(musimy większe auto kupić) a za rok pojedziemy sobie już w czwórkę 😊
można wyjechać do Holandii, tam można usunąć płód do 22 tygodnia. Z tego co kojarzę dla kobiet z Polski jest to darmowe. Życzę, abyś nie musiała podejmować tego wyboru.
w czechach też ponoć jest to legalne, tylko że u nas miała być jaka rejestracja ciąży i tłumaczenie się ze starty (właśnie dlatego żeby dziewczyny nie usuwamy za granicami państwa 🤦). Myślę że nie będę mieć takich dylematów, wszystko będzie dobrze. Za dużo już tych nieszczęść było w tamtym roku. Ten rok jest piękny i taki pozostanie 🙏💪
Tylko wkur*** mnie to że nie mogę decydować sama o sobie, bo jak urodzisz chore dziecko to państwo się na ciebie wypnie i radz sobie sama. Decydować chcą ale pomoc nie.
 
ja w drugiej ciąży miałam cały czas ochotę na maliny. A był to sezon zimowy. Mój mąż wykupił z Tesco, Lidla, biedronki...wszystkie maliny 🤣 cena też była kosmos
o kurde. Ale to o sto razy lepsza opcja niż wyrostek. Wszystko będzie dobrze 😊 lepszy antybiotyk niż byś miała chodzić z takim zapaleniem.
my zawsze nad Polskie morze jezdzimy na 3 tyg. Bo tu najpiękniej i pogode też zawsze mamy wyśmienita. Ale w tym roku odpuszczamy(musimy większe auto kupić) a za rok pojedziemy sobie już w czwórkę 😊
w czechach też ponoć jest to legalne, tylko że u nas miała być jaka rejestracja ciąży i tłumaczenie się ze starty (właśnie dlatego żeby dziewczyny nie usuwamy za granicami państwa 🤦). Myślę że nie będę mieć takich dylematów, wszystko będzie dobrze. Za dużo już tych nieszczęść było w tamtym roku. Ten rok jest piękny i taki pozostanie 🙏💪
Tylko wkur*** mnie to że nie mogę decydować sama o sobie, bo jak urodzisz chore dziecko to państwo się na ciebie wypnie i radz sobie sama. Decydować chcą ale pomoc nie.
W Czechach i Niemczech chyba tylko do 12ego tygodnia, co jest dość problematyczne w sytuacji kiedy badania prenatalne zazwyczaj są właśnie ok 12ego :/ ale może coś źle sprawdziłam?
 
reklama
Witam w niedzielę 👋 ja to dzisiaj zdycham 🤢 zjadłam na śniadanie jajecznicę i po niej spędziłam pół godziny przy toalecie, ale jednak nic nie zwróciłam tylko mnie wymęczyło. Popijam sobie miętę i jest lepiej choć nadal muli.
Co do wyjazdów to mieliśmy propozycję Chorwacji na lipiec ale odmówiliśmy bo też nie chcę ryzykować, zwłaszcza że wynajęli i jadą busem na co od razu powiedziałam nie. Ja to mam dość 5h w aucie i to odchorowuje bo mam chorobę lokomocyjną a gdzie dopiero całą dobę w busie, jak za granicę to tylko samolotem. Jednak zdecydowaliśmy że sami gdzieś wyskoczymy i zazwyczaj pada na nasze ukochane morze, ale znajomy kupił i kończy remont jakiś apartamentów w Karpaczu więc bierzemy też pod uwagę wypad na parę dni w góry.
 
Do góry