reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Kobietki, któraś tu się dziwiła ulotkom od lekarza, to zobaczcie, jak mnie zaspamowali 🤣

Już po wizycie, wszystko na lajcie, położna wypytała o przebyte choroby fizyczne i psychiczne, zmierzyła ciśnienie, pobrała mi krew, zważyła i zmierzyła. Podobno jestem bezproblemowym przypadkiem, więc zaczęłam wypytywać o testy Pappa i Nipt i okazało się, że ona nie wie, jaki tu robią test przesiewowy poza tym, że test z krwi 😅 Nie czuję się doinformowana, ale to ich luźne podejście jakoś się udziela.
 

Załączniki

  • IMG_6748.JPG
    IMG_6748.JPG
    1,8 MB · Wyświetleń: 76
reklama
Dziewczyny ja dzisiaj muszę iść do szwagra na urodziny i nie wiem jak mam przetrwać ten wieczór. Niestety cały czas cierpię na mdłości i wymiotowanie. Już nie mówiąc o mówieni, że nie będę piła i paliła. Nie mam ochoty nic im mówić o mojej ciąży wiedząc, że jestem dopiero w 8 tygodniu. Jakieś porady co do usprawiedliwienie?
Ja albo bym nie poszła albo powiedzialabym, że bierzesz od wczoraj mocne przeciwbólowe bo bardzo boli Cię ząb. U mnie ostatnio przeszło 🤪
 
Wtrącę się, moja przyjaciółka cc dobrze wspomina. Ona juz tego samego dnia wszystko robila i po 3 dniach wyszla i nadal wszystko robila. Fakt, że nie mogla dźwigać rzeczy bo to normalne po cc. Jeśli ktoś po cc od razu robi ciężkie rzeczy, które lepiej odłożyć na pozniej czy sie przemecza to wiadomo ze dochodzenie do siebie dłuższe. Dlatego np. przez 2 tygodnie na spokojnie ze wszystkim. Tak samo jest z porodem sn tyle ze przy cc jest ta blizna o którą warto dbać już od początku.
Dokładnie po porodzie SN też tam wszystko jest naruszone, czasem po nacięciu szyte i chodzi się szeroko, ciągle jakieś upławy i oczyszczenie się. Też się musi zagoić i wrócić do normy.
 
Tak strasznie się cieszyłam po wizycie, ale ja oczywiście wszystko muszę sprawdzić sama i później się martwię 🥺 9 mm to za mało na 8 tydzień, to już wiem... Ostatnia miesiączka 2 marca, cykle 28-29 dni. Stosunek był 13 marca (nie ma innej opcji akurat w tym cyklu 😅). Potwornie się stresuje, że coś jest jednak nie tak, mimo że lekarz powiedział, że wszystko jest okej. Co byście zrobiły na moim miejscu? Szukać na jutro lekarza prywatnie, a może pójść za tydzień?
 
Tak strasznie się cieszyłam po wizycie, ale ja oczywiście wszystko muszę sprawdzić sama i później się martwię 🥺 9 mm to za mało na 8 tydzień, to już wiem... Ostatnia miesiączka 2 marca, cykle 28-29 dni. Stosunek był 13 marca (nie ma innej opcji akurat w tym cyklu 😅). Potwornie się stresuje, że coś jest jednak nie tak, mimo że lekarz powiedział, że wszystko jest okej. Co byście zrobiły na moim miejscu? Szukać na jutro lekarza prywatnie, a może pójść za tydzień?
Ja nawet tych rzeczy nie sprawdzam. Jeśli lekarz nie ma obiekcji to nie ma. Bardziej ufam lekarzowi niż internetom 🤷‍♀️
 
Tak strasznie się cieszyłam po wizycie, ale ja oczywiście wszystko muszę sprawdzić sama i później się martwię 🥺 9 mm to za mało na 8 tydzień, to już wiem... Ostatnia miesiączka 2 marca, cykle 28-29 dni. Stosunek był 13 marca (nie ma innej opcji akurat w tym cyklu 😅). Potwornie się stresuje, że coś jest jednak nie tak, mimo że lekarz powiedział, że wszystko jest okej. Co byście zrobiły na moim miejscu? Szukać na jutro lekarza prywatnie, a może pójść za tydzień?
Kurczę nie znam się na tym ale faktycznie wg tabelki wydaje się, że trochę mało i ja bym poszła jeszcze do kogoś prywatnie. Albo zadzwoniła do tego lekarza i o to dopytała.
 
Tak strasznie się cieszyłam po wizycie, ale ja oczywiście wszystko muszę sprawdzić sama i później się martwię 🥺 9 mm to za mało na 8 tydzień, to już wiem... Ostatnia miesiączka 2 marca, cykle 28-29 dni. Stosunek był 13 marca (nie ma innej opcji akurat w tym cyklu 😅). Potwornie się stresuje, że coś jest jednak nie tak, mimo że lekarz powiedział, że wszystko jest okej. Co byście zrobiły na moim miejscu? Szukać na jutro lekarza prywatnie, a może pójść za tydzień?
a nie mówił nic, ze ciąża jest młodsza?
 
Tak strasznie się cieszyłam po wizycie, ale ja oczywiście wszystko muszę sprawdzić sama i później się martwię 🥺 9 mm to za mało na 8 tydzień, to już wiem... Ostatnia miesiączka 2 marca, cykle 28-29 dni. Stosunek był 13 marca (nie ma innej opcji akurat w tym cyklu 😅). Potwornie się stresuje, że coś jest jednak nie tak, mimo że lekarz powiedział, że wszystko jest okej. Co byście zrobiły na moim miejscu? Szukać na jutro lekarza prywatnie, a może pójść za tydzień?
Każde dziecko rozwija się w swoim tempie tak samo jest z płodami. Więc nie szukałabym i nie czytałabym tych informacji na internecie oraz poczekałabym do następnej wizyty by juz jeden ginekolog był ;)
Bo na innym sprzęcie moze wyjsc np. o 2 mm większe. Jesli lekarz mowi, ze jest ok to zaufałabym:)
 
reklama
Hejka, ja dzisiaj byłam na wizycie która miałaś umówiona nie będąc jeszcze w ciąży wiec skorzystałam, bo chciałam mieć pewność na tym etapie, ze ciąża jest umiejscowiona w macicy - ciąża jest na prawdę młoda bo według moich obliczeń 4+4 i Pani doktor tez mówiła ze bardzo wczesna około 4-5 tygodnia, czy w tym czasie któraś z Was była i tez był maleńki pęcherzyk ? Czy któraś widziała już coś więcej? Wiadomo jak pewnie każda z nas, analizuje, doszukuje się i zamartwiam lekko 🤭
 

Załączniki

  • IMG_1943.jpg
    IMG_1943.jpg
    73,6 KB · Wyświetleń: 52
Do góry