reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

Nie wiem z jakiego jesteś miasta ale czesne w prywatnych przedszkolach nie jest takie straszne ( to zależny jaka jest dotacja z państwa). Rozumiem, że każdy ma swoja sytuację i trzymam kciuki byście się dostali :).
Mozecie poszukac tez przedszkola publicznego ale nalezacego do osoby prywatnej. Wtedy jest podobnie jak w samorzadowce - 5 godzin darmowych (zazwyczaj od 8-13), każda kolejna godzina zlotowke :)

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie dostał się do zadnego Przedszkola;((((((załamka..co za durny kraj

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
Millo to tylko dlatego ze mamuski 6 latki zostawiają w przedszkolach, nie chce tu nikogo obrażać ale tak mnie to denerwuje..... Dla takich "dużych" dzidci są miejsca w szkole w 0 klasie i też jest fajnie też są zabawki też super panie i opieka. OBIAD, PICIE i przygotowanie przedwszytkim do pierwszej klasy. Dałam tak syna i żyje ma się dobrze a przede wszytkim jest zadowolony. !! moja córka przez takie dzieci też 3 rok będzie chodzić do prywatnego przedszkola. Ja nie miałam wyjścia musiałam ja dać gdy miała 2 latka bo pracowałam. Jakieś 350 zł wychodzi mi do tej pory. Kolejny rok kolejny raz się nie dostała nigdzie i nadal będziemy do prywatnego uczęszczać. Może popytaj gdzieś w prywatnych przedszkolach jak wychodzi cenowo? Niektóre miasta mają dofinansowania dla dzieci które nie dostały się nigdzie i państwo opłaca cześć kasy za przedszkole prywatne..

......:::::::::12tydz i 0dni::::::::.........
 
@Millo ale to chyba jeszcze nic straconego? Jakieś listy rezerwowych obowiązują?
W zeszłym roku u mojej mamy w przedszkolu po pierwszej turze rekrutacji nie został przyjęty żaden 3-latek, bo miało się znaleźć miejsce dla wszystkich 4 latków podchodzących do rekrutacji. W końcu skończyło się na tym, że połowa grupy to były 3 latki, a połowa 4. Podobno w tym roku w Gdańsku zobowiązali się, że znajdzie się miejsce dla wszystkich dzieci pochodzących do rekrutacji, jestem ciekawa jak im to wyjdzie [emoji6].
Na Twoim miejscu bym się nie poddawała, ludzie czasem rezygnują. A jak szybko zainterweniujesz to możesz być pierwsza na liście rezerwowej.

Kiedy nasze maleństwa zaczynają słyszeć [emoji6]? Ja cały czas męża strofuję, żeby nie przeklinał przy dziecku bo przecież ma już uszy [emoji23][emoji16]. Ale dziś mnie zaskoczył "dobra uszy uszami, ale czy już słyszy?" [emoji6] i teraz zwątpiłam kiedy jest ten czas, że dziecko odbiera dźwięki z otoczenia [emoji6].

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzieki dziewczyny!cos bedziemy musieli wymyslec:*

Napisane na SM-N910C w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć kochane. Dziękuję za tyle milych słów dotyczacych dzisiejszej wizyty. Mam ją dopiero o 18.30, do tego czasu cjyba zejdę na zawał. Wczoraj byłam nastawiona bardziej pozytywnie pewnie przez to ruszenie się maluszka, ale od tamtej pory cisza i znów wróciły obawy. Mam jakieś zle przeczucia nie wiem czemu. Sio! Muszę myśleć pozytywnie ale to strasznie trudne, straaasznie ;((( Przepraszam, że wieje ostatnio ode mnie takim pesymizmem ale boję się przeogromnie o maluszka;(
Rozumiemy, ciąża to niestety nie tylko radość z malucha, ale też szalejące hormony które dają nam popalić jeśli chodzi o emocje, a dla każdej co innego będzie trudne do przejścia. Czasem trudno o optymizm, nawet jak na logikę wydaje nam się że nie powinnyśmy się przejmować. Zobaczysz jaka to będzie ulga jak już wyjdziesz z gabinetu :) Ja też miałam wieczorem badanie, ale do dzisiaj mam banana na twarzy! Teraz te usg są już takie świetne jak te maluchy skaczą, cmokają i się przekręcają [emoji76] [emoji76] [emoji76]

yuudhqvkh0cpri5e.png
 
@eklerkaa tu się zgodzę z Tobą [emoji6]. Szkoły na prawdę zostały odpowiednio przygotowane na przyjęcie 6 latków i teraz to wszystko pójdzie do kosza (miliony włożone w nowe ławki, krzesła, łazienki itd) bo wygodniej jest jednak zostawić dziecko w przedszkolu.. Z punktu widzenia nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej te dzieci są już na to gotowe. Ale co zrobić jak rząd sam nie może się zdecydować i zostawia wybór.
Czekam aż kolejny rząd będzie przywracał gimnazja.. To dopiero będzie zamieszanie [emoji6].

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry