reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

reklama
1495180292-aaaaaa.jpeg


Millo a proszę bardzo :) dla rozluźnienia tematów wizytowych wrzucam przyszły pokój Dziedzica :)
 
Zaczęliśmy remont jeszcze w poprzedniej ciąży, ale skończyło się jak się skończyło, ale jak widać co się odwlecze to nie uciecze :) jakiś tydzień temu skończyliśmy. Zostały takie pierdoły jak wymiana gniazdek, wywietrznik itp. Co do mebli to oprócz szafy i stołu niczego nie mamy :)
 
Cześć wszystkim nowym dziewczynom [emoji16]!

@JaneHeart grillowania zazdroszczę [emoji7]

@pieszczoszka1988 zdążyłaś już kupić jakąś sukieneczkę [emoji16]? Tak na prawdę do samego porodu nie można mieć 100% pewności [emoji6]. Znajomym do 37 tyg 5 lekarzy zdążyło powiedzieć, że dziewczynka, a tu na sam koniec lekarz prowadzący się w końcu dopatrzył chłopca i urodził się chłopak [emoji16].

@Millo ale Ty same pyszności dziś wymieniłaś! Na botwinkę będę namawiać męża jutro [emoji6] arbuzy już zjadłam ze 3 w sumie, ale ostatnie pół leży w lodówce od soboty i raczej się już nie doczeka zjedzenia [emoji6]. Na młodziutki bób czekam, ale za jakąś rozsądniejszą cenę niż 30-40 zł za kg [emoji16].
@Millo a dużo pijesz? Czytałam, że bóle głowy to często jest oznaka odwodnienia. Podobno tak samo jest z ochotą na kawę, jest to sygnał, żeby się po prostu napić.

@Ankuś może zrobić usg dopochwowo gdy nie uda się dokładnie obejrzeć wszystkiego przez brzuch. Jak się ma tyłozgięcie lub większą warstwę tłuszczyku to zobaczenie wszystkiego przez brzuch może być niemożliwe. Część lekarzy przy takiej niewielkiej wielkości malucha woli potwierdzić swoje pierwotne pomiary jeszcze wewnętrznie.

@JaneHeart mama ginekolog pisała, że każde jedno usg w ciąży jest prenatalne (bo jest to czas od powstania zygoty do narodzin) natomiast te dokładniejsze usg to usg genetyczne bo ich celem jest ocena rozwoju dziecka i ewentualne wykrycie wad rozwojowych. Czy jakoś tak [emoji6]. Ale że wszyscy zwyczajowo nazywają tylko te usg prenatalnymi [emoji6].

@Brzuchatka2017 spokojnie będziesz mieć jeszcze tydzień na zrobienie tego usg [emoji6]. Powinno się je robić do 13 tyg i 6 dnia (wyliczonego wg wielkości dziecka). Jeśli termin porodu wg usg nie przegania tego z om o tydzień to spokojnie zdążysz [emoji6].

@doublemummy mam nadzieję, że ból do rana przejdzie i się nie powtórzy już [emoji6].

@misianka no to powiem Ci, że te 150 za usg genetyczne to taniutko. W Gdańsku będę płacić 250, choć jak szukałam ginekologa na cito na pierwszą wizytę to w cennikach i 350 się zdarzało za samo usg genetyczne.

Udało mi się dorwać poduchę w gwiazdki w innej biedronie [emoji16]. Właśnie tak Was nadrabiam leżąc w łóżku i zorientowałam się, że nie zabrałam jej z salonu [emoji23]. Będę wstawać w nocy to ją przyniosę do łóżka [emoji16]. Dodatkowo kupiłam legginsy i dresy [emoji16]. Ale jeszcze nie mierzyłam [emoji6].

Dziewczyny, ja już trzymam kciuki za jutrzejsze wizyty [emoji6] (pewnie znowu przed południem nie uda mi się nic napisać [emoji16]). Czekamy na dobre wieści i piękne zdjęcia maluszków [emoji7].

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
hehe całe szczescie nic nie kupowalam
 
Kurcze ja też mam wieczorem mdłości. Taz rano tez są, później przerwa na kilka godz i kolo 18 znowu, a jak kładę się spać to już ledwo ledwo. Dzise też czuję się koszmarnie. Myślałam, że już mi to wszystko mija a dziś czuje się tak, że chyba będę musiała lecieć poprzytulac kibelek. Masakra.
Ja dopiero się zwlekłam z łóżka. Ta noc była okropna.Dzisiaj też się słabo czuję.Myślałam ,że już te mdłości i wymioty minęły a tu masz...
@iwilleatyou Zdrowia dla synka.
Dla wszystkich wizytujących samych dobrych wieści i cudnych widoków :)
 
Ostatnia edycja:
Z wawy jestes?

Ja 5lat sie.o.dziecko staralam z mezem. Ostatecznie jeste po in vitro i lekarz wyslal mnie na zwolnienie. Nie narzekam :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Jestem z bliskiej okolicy Warszawy :) Ale w Wawie bywam praktycznie codziennie, ze względu na pracę.
My też koło tego się staraliśmy i też jesteśmy po IVF innej możliwości dla nas nie było..
W której klinice się staraliście?
No właśnie moja lekarka też mnie wysyła i chyba nie będę się upierać na najbliższej wizycie. Tym bardziej, że i w pracy sobie poukładałam odpowiednio do sytuacji.
 
reklama
Hej hej hej pięknego dnia życzę wszystkim oraz pomyślnych wizyt, dla dzisiaj wizytujących. Czekamy na najnowsze foty :) uwielbiam oglądać te Wasze zdjęcia, mam nadzieję że na najbliższej wizycie też zobaczę moje już kształtne fasolki :)
U mnie poduszka z Biedry również zagościła i również w gwiazdki :)
 
Do góry