reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

Hej dziewczyny.
Ja na szybko, wczoraj u diabetolog kicha, 1 jednostka na czczo i musiala mnie zaliczyc do mam cukrzycowych, mimo, ze jeszcze rok temu bym sie nie kwalfikowala. Poki co glukometr, mowila, ze mam przejsc na diete, probuje powoli ograniczac produkty, zobacze jak cukry, jest szansa, ze jak beda caly czas w normie to dieta nie bedzie potrzebna.
Mi zas diabetolog powiedziala, ze za malo przybralam te 3kg, tyle, ze ja zaczelam z nadwaga.
Ja przy cukrzycy urodzilam Franka 3080, prawda jest taka, ze jak dba sie o te cukry to dziecko normalnie rosnie.
Ogolnie ograniczam forum na pare dni, bo mnie i Franka dopadlo chorobsko, prawdopodobnie zarazilismy sie od mamy, a ona miala temperature nawet 39stopni, ja poki co tylko bol gardla, katar i stan podgoraczkowy. Niestety ja jestem mega slaba i jeszcze chore dziecko i nie mam czasu na forum. Postaram sie odezwac w piatek po usg.
Co do forum, moze faktycznie lepiej juz zostawic ten temat, lub przeniesc rozmowy na ten zamkniety, po co dziewczyny ktore dopiero tu przyszly maja to czytac. To chyba nie jest miejsce na klotnie. Cieszmy sie ciaza:).
Ide spac, poki mlody drzemie..
Wracaj jak najszybciej do zdrówka [emoji2]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dzień dobry:)
Ja jestem lekko przerażona tym tyciem w ciąży, ale przecież to nieuniknione, ale ja nigdy nie miałam tak wysokiej wagi:szok: wczoraj położna mówiła, że kobiety które przed ciążą były szczupłe to najczęściej tyją więcej aniżeli te, które przed ciążą ważyły więcej aniżeli ustawa przewiduje :) zazdroszczę tym kobietkom, które przez całą ciąże przytyją do zaledwie 10kg, życzyłabym sobie żeby przytyć max 15, ale obawiam się, że będzie więcej, bo zapewne w 3trymestrze przyrost wagi nie będzie zbyt niski:zawstydzona/y:
kosa1212 ja na ból gardła polecam płyn lugola - jodyna i woda utleniona, skuteczność udowodniona na przykładzie moim i męża ( a otrzymał ten patent od kumpla z pracy). Jak zaczynają się problemy z gardłem to zawsze płuczemy tym i jest szybka ulga. Mój mąż jest przeciwnikiem wszelkich leków, tabletek i jak tylko pojawia się łaskotanie czy ból gardła to jodynka idzie w ruch :). Tylko nie pamiętam jakie proporcje bo ostatnio w tamtym roku miałam problemy z gardłem, na szczęście:) ale jak wróci z pracy mój mąż to napiszę co i jak.
1/4 szklanki wody, 2lyżeczki wody utlenionej i chyba łyzeczka jodyny (tego ostatniego.nie jestem pewna)[emoji6] dzisiaj akurat teściowa mi o tym mówila[emoji4]

Napisane na EVA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Manique a waga od początku ciąży rośnie systematycznie czy na początku było mało, a teraz trochę przyspieszyło?
Ja też bez cukrzycy i mam już pewnie blisko 10 na plusie (dowiem się na wizycie - poza się nie ważę [emoji6], ale już zmieniłam spodnie na większe, także myślę, że jednak od ostatniej wizyty trochę przytyłam..).

@Millo jak dobrze Cię widzieć. Martwiłam się jak tam z Leo przeżywacie to przedszkole [emoji6] i widzę, że obawy były uzasadnione.. Dobrze, że udało się go zabrać z tego z dziwnymi zasadami. Mam nadzieję, że szybko mu choroba minie.. Dużo zdrowia dla niego [emoji8] i dla Ciebie byś nic nie podłapała. Na wyprawkę jeszcze masz trochę czasu, tym się nie przejmuj [emoji6].

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
1/4 szklanki wody, 2lyżeczki wody utlenionej i chyba łyzeczka jodyny (tego ostatniego.nie jestem pewna)[emoji6] dzisiaj akurat teściowa mi o tym mówila[emoji4]

Napisane na EVA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
Coś mi się kojarzy, że 20kropli, ale też nie jestem pewna. W razie przeziębienia w ciąży to ratowałabym się tą płukanką na pewno, miksturka 2/3 razy dziennie i jest poprawa. Osoby mające problem z nadczynnością tarczycy nie powinny stosować jodyny.
 
@Rossiczka a jakoś toczę się do przodu [emoji16]. Zaczynam dziś 30 tydzień (29t0d) i zaczęło mnie coraz bardziej dopadać zwątpienie, że jeszcze tyyyyyyyyle rzeczy do ogarnięcia przede mną [emoji6], a czy mi starczy czasu? [emoji16]
Pocieszam się troszkę, że żyjemy w czasach, w których ewentualnie komórka z dostępem do internetu i pewna sumka na koncie pozwoli mi nawet z łóżka czy ze szpitala dopiąć wyprawkę [emoji6]. Chociaż póki co (tfu tfu, odpukać) nie mogę narzekać na samopoczucie [emoji6] tylko przy dłuższym siedzeniu zaczyna mnie pobolewać kość ogonowa i muszę się na chwilkę wtedy położyć.. Uwielbiam chwile, w których urządzam sobie w biurze krótką przerwę na leżakowanie, a ktoś do mnie wtedy przychodzi [emoji23] te miny zawsze są interesujące [emoji23]. Zwłaszcza, że niektórzy współpracownicy dopiero teraz odkrywają moją już dość zaawansowaną ciążę [emoji6].

Czy ktoś się orientuje jak ma się sprawa z usg 3 trymestru? Powinno się je wykonać do 31+6 ze względu na wielkość dziecka czy znowu jest to uwarunkowane jakimiś prawnymi sprawami (jak w przypadku usg 2 trymestru)? Powinnam się umówić, a nie mogę się zebrać i podjąć decyzji kiedy najlepiej, zwłaszcza, że na ostatniej wizycie lekarz nie wspomniał, że to już powinnam je zrobić..

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Karolcia chodzi o wielkość dziecka, żeby nie było większe niż 32 t.c.
Ja też mam 8,5 kg na plusie, a cukry mam dobre.


ckaiw1d3bdymfe22.png
 
@Rossiczka a jakoś toczę się do przodu
emoji16.png
. Zaczynam dziś 30 tydzień (29t0d) i zaczęło mnie coraz bardziej dopadać zwątpienie, że jeszcze tyyyyyyyyle rzeczy do ogarnięcia przede mną
emoji6.png
, a czy mi starczy czasu?
emoji16.png

Pocieszam się troszkę, że żyjemy w czasach, w których ewentualnie komórka z dostępem do internetu i pewna sumka na koncie pozwoli mi nawet z łóżka czy ze szpitala dopiąć wyprawkę
emoji6.png
. Chociaż póki co (tfu tfu, odpukać) nie mogę narzekać na samopoczucie
emoji6.png
tylko przy dłuższym siedzeniu zaczyna mnie pobolewać kość ogonowa i muszę się na chwilkę wtedy położyć.. Uwielbiam chwile, w których urządzam sobie w biurze krótką przerwę na leżakowanie, a ktoś do mnie wtedy przychodzi
emoji23.png
te miny zawsze są interesujące
emoji23.png
. Zwłaszcza, że niektórzy współpracownicy dopiero teraz odkrywają moją już dość zaawansowaną ciążę
emoji6.png
.

Czy ktoś się orientuje jak ma się sprawa z usg 3 trymestru? Powinno się je wykonać do 31+6 ze względu na wielkość dziecka czy znowu jest to uwarunkowane jakimiś prawnymi sprawami (jak w przypadku usg 2 trymestru)? Powinnam się umówić, a nie mogę się zebrać i podjąć decyzji kiedy najlepiej, zwłaszcza, że na ostatniej wizycie lekarz nie wspomniał, że to już powinnam je zrobić..


Ja będę miała robione 28 tyg według miesiączki a według USG 30 tyg i kazali mi podać datę porodu jak wychodzi z USG jak się zapisywałam nie wiem jak u Ciebie
 
Hejka:*

Przepraszam ale widze ze duzo mnie ominęlo i nie ogarniam?Przenioslyscie sie gdzies?ktos zostal wyrzucony?Moze ktos mo strescic co sie stalo w 2 zdaniach?

Ja jestem nie do zycia.Akcje z przedszkolem.. Przenieslismy Go w dobrej wierze do innego blizej nas i tam byl dramat.Jakies dziwne zasady..dzieci plakaly na potege.Leos sie zrazil to go wypisalismy i z powrotem do tego 1.Tutaj Mu troche lepiej bo plakal tylko rano ale zas pochodzil 2 dni i złapal ostre zapalenie krtani.Cos potwornego.Kaszel szczekajacy..duszacy.. musimy wychodzic przy ataku na balkon.Grozi to dusznosciami i wtedy do szpitala na zastrzyk sterydowy.Na prawde takiego kaszlu jeszcze nie slyszalam:(powoli sie zmienia w mokry to dzis zas na balkonie bo kaszle co chwile az zwymiotowal.Jestem ostatnio ciagle w stresie..jak nie urok to sraczka..takze nie mam nawet kiedy tu nadrabiac..zajac sie wyprawka nawet nie zaczelam..przeraza mnie powoli wizja 2 dziecka..tych chorob..porodu..:(ehh
Z mojemu synowi tez cos ostatnio odwidziało się chodzenie do przedszkola rano ryk a ja musze uciekać aż mi głupio. A zobaczysz że 2 nie jest tak źle to co ja mam powiedzieć jak będę miała 3 to mnie przeraża i dalej nie wiem co mam zrobić po macierzyńskim czy wracać do pracy czy ciągnąc wychowawczy i jak dam rade 3 ogarnąć rano
 
reklama
Cześć dziewczyny i miłego dnia,
@Millo trzymam kciuki zeby wszystko się ułożyło powodzenia, dasz rade :)

Powodzenia dla wszystkich wizytujących i nie tylko.
 
Do góry