reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2017

Powiem wam ze posmialam z trzylatka @Millo cwaniaczek jeden. Ja jestem za karaniem dzieci. Mowisz @pieszczoszka1988 ze maz by rece polamal za klapsa dziiecku a ppotem dziecko cyrki robi wszedzie ze wstyd.

Juz wyjasniam czemu tak reaguje. Poszlam na lodt z siostrzenica ona mam 22lata i przyszla grupa szkol a wraz z paniami z 4 klas. Dziewczynki ladne ,fajne i mowia do Pauli a pani nie moze stac w kolejce bo juz ma loda a ja sobie kupowalam wiec nie slyszalam pogadanki, ona mo ze nietoi tylko namnie czeka a te do jiej Idz do ortodonty kumasz?? Pewnie tez maja bezstresowe wychowanie i wywalone na uczucia innych. Pisalam to znajomej bo strasznie mnie to ruszylo a ona pracuje w szkole i wiecie jak dzieci mowia do sprzatajacej pani?? Ty szmato, to jawojemu dalabym w dupe . Fakt moj syn nie sprawia mi pproblemow ma 5lat , ale reaguje na liczenie do 3 na dwa juz wykonuje pocenia bo nie wie jaka kara bedzie na 3 .;)
Beata, ja spodziewam się pierwszego dziecko i nie powiem, że nigdy dziecka nie uderzę, bo tego nie wiem. Ale będę starać się tego nie robić.

Ale ja nie o tym. Moja mama pracuje w szkole i tak na prawdę zachowanie dzieci nie zależy od bezstresowego wychowania. Zależy w 90% od rodziców i ich podejścia do ludzi i czasami krytycznego spojrzenia na swoje dziecko (nie mówię o karceniu, ale przyjęciu do wiadomości, że ich dziecko nie jest aniołem i może mieć/sprawiać problem). Przykład: Chłopak w 1szej klasie gimnazjum z dysfunkcyjnej rodziny, pali, zachowuje się agresywnie na przerwach, wagaruje. Matka jest wezwana do pedagoga i twierdzi, że jej syn jest cudny, że szkoła się czepia, hormony w nim buzują i każdy popala w jego wieku, zaczyna się wydzierać i obrażona zabiera syna do domu klnąc jak szewc na wszystkich dookoła - sygnał jest jasny, chłopak robi dobrze wg matki. Ta sama matka przychodzi w 3ciej klasie gim do tego samego pedagoga płakać, bo nie daje sobie rady z synem a on zaczął być agresywny w domu, pali już jawnie wszędzie i właściwie odmówił chodzenia dalej do szkoły. (prawdziwa sytuacja z publicznej szkoły, w której pracowała mama)
Opisany problem musiał pojawić się wcześniej, mógł być też rozwiązany na wiele sposobów na różnych etapach rozwoju problemu, ale rodzice udawali, że dziecko nie ma żadnego problemu i próbowali je chronić, robiąc mu tym samym krzywdę.

To był bardzo oczywisty przypadek, ale w większości właśnie tak to wygląda, rodzice udają, że szkoła jest bleee, że się czepia, że nauczyciele się czepiają, że wszyscy są źli, tylko nie dziecko. Mało tego, zamiast budować autorytet np nauczycieli, sami w domu jeżdżą po nich jak po burych kobyłach, zamiast okazać trochę szacunku sprzątaczce, bo też jest człowiekiem, będą nią jawnie pogardzać, a dzieci to widzą. A czasami watro po prostu powiedzieć, że nigdy nie wiadomo dlaczego ta pani pracuje jako sprzątaczka, każdemu mogła się noga w życiu podwinąć i mieć pecha, a może nie miała szansy na zostanie nikim innym i dobrze, że w ogóle pracuje.
 
reklama
Jak śnieżynki z nieba, posypią nam się dzieci.
Czekamy na pierwszy śnieg, a z nim nasze maleństwa.

Skontrolujcie kalendarz i uzupełnijcie pod linkiem:
Link do: Kalendarz Grudniowe mamy 2017

2017-06-09 mrsMalec badanie kontrolne
2017-06-09 allime badanie prenatalne+ omówienie testu PAPPA
2017-06-09 Angella210 wizyta kontrolna

2017-06-12 Kasia12345 wizyta kontrolna i usg
2017-06-12 Kosa1212 Badanie prenatalne
2017-06-12 M@gda wizyta kontrolna i usg
2017-06-12 Lake882 test PAPPA
2017-06-13 Eklerkaa USG genetyczne, równy 14t
2017-06-13 Izabela90 wizyta kontrolna i usg
2017-06-13 DigitalGirl wizyta kontrolna 16t2d
2017-06-13 allime wizyta kontrolna i usg
2017-06-14 Karolcia1992 wizyta kontrolna i usg
2017-06-14 blair_90 badanie prenatalne+test PAPPA
2017-06-14 doublemummy wizyta kontrolna i usg
2017-06-16 bebebe badanie genetyczne
2017-06-16 tusiaczzek1988 wizyta kontrolna i usg
2017-06-19 daruuunia3 wizyta kontrolna i usg
2017-06-19 pieszczoszka1988 wizyta kontrolna usg
2017-06-19 Lake882 wizyta kontrolna usg
2017-06-20 maggie91 wizyta kontrolna i usg
2017-06-20 Lenka0103 wizyta kontrolna
2017-06-20 Millo wizyta kontrolna i usg
2017-06-21 Małgoś86 wizyta u gin prowadzącego ciążę i usg
2017-06-21 Lake882 usg prenatalne
2017-06-22 allime wizyta kontrolna
2017-06-26 Eraja wizyta kontrolna i usg
2017-06-26 Zinc wizyta kontrolna bez usg
2017-06-27 gie_er wizyta kontrolna
2017-06-30 misianka wizyta kontrolna
2017-07-04 Angella210 badania prenatalne
2017-07-05 Mikado93 wizyta kontrolna
2017-07-14 panda88 Wizyta kontrolna I usg 18 tyg
2017-07-18 Karolcia1992 USG połówkowe
2017-07-18 Zinc USG połówkowe
2017-07-31 Eraja USG połówkowe
2017-08-10 Mikado93 USG połówkowe

Masz problem z dopisaniem się do kalendarza? Pod Link do: Kalendarz - gdzie go szukać i jak obsługiwać znjadziesz instrukcję :)
 
To i ja swoje zdanie wyrażę.

Moim zdaniem między bezstresowym wychowaniem a biciem jest dużo miejsca na inne metody. Przecież świat nie jest czarno biały.
Szacunek do świata, osób zwierząt wynosi się z domu. Żadne kary na to nie wpływają, bo mi zależy aby moje dziecko szanowalo innych ludzi nie z obawy przed karą, tylko dlatego że takie wartości wpoilismy mu do głowy.
Ja Millo w żaden sposób nie osadzam, bo wiem że w sytuacjach gdzie jest wiele emocji, nerwy obawa , każdy może nie wytrzymać. Niech pierwszy rzuci kamień ten kto nigdy nikogo nie skrzywdził czy to fizycznie czy słowami, bo przecież tym drugim też można zranić i to boleśnie.

@pieszczoszka88 Twoją wypowiedź, że S "polamalby Ci ręce" też w pełni rozumiem, bo mój T jakby zobaczył/ dowiedział się że uderzylam Tobiasza to by afera u nas była na całego.

Chyba tak jest, że ludzie dobierają się w pary także przez podobny światopogląd, wspólne wartości czy wizje. Więc nic dziwnego , że skoro Ty masz takie podejście to Twój mąż także.


@M@gda co do tematu i szkoły, to u nas akurat było tak że nikt nauczycieli w domu nie traktował jak przysłowiowe święte krowy. Zawsze mi rodzice mówili, że mam prawo do wlasnego zdania, zachęcali mnie do szukania odpowiedzi i późniejszej dyskusji. Wciąż uważam że wielu nauczycieli pomyliło zawód, który jest cholernie trudny ale nie każdy się do niego nadaje.

Napisane na HUAWEI P7-L10 w aplikacji Forum BabyBoom
 
5.00 ja od godziny nie śpię, miłego dnia Dziewczyny, udanych wizyt. W dzień pewnie będę odsypiac o ile dziecko moje kochane mi na to pozwoli

Napisane na HUAWEI P7-L10 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ojej wywolalam burze to moze zmienie to na lepsza pogode. @pieszczoszka1988 moja droga ale ja nie mowilam o biciu pasem bo to uwazam za akt bezradnoaci rodzica wobec dziecka. Uwazam ,ze w klapsie tez nie ma nic zlego jak np wtedy kiedy dziecko zrobi cos co wycgodzi poza nasza wyobraznie nie wiem jaki przyklad podać bo ja mam 5 latka nie pamietam kiedy dostal klapsa ale na pewno dostal teraz wystarczy mu powiedziec ze dostani w tylek albo kare wiec dziala. Przykro mi ze Twoj ojciec Cie bil pasem moze dlatego tak odebralas to osobiscie. Tych co tak robia sama chcialabym im taka kare wymierzyc. Luzz wyrazanie zdania odmiennego od reszty i wszczecie dyskusjinie nie musi konczyc sie odejsciem z forum.

Xbumx a ja uwazam ze trzymamy sie tematu grudniowe mamy .

Udanych wizyt dziewczyny.
 
Ja podobnie ranny ptaszek. Jeden dzień wolnego i zamiast odsypiać to już od godziny na nogach. Ach idę w takim razie zjeść śniadanko. [emoji3] wczoraj ni z tego ni z owego pękła mi szyba przednia w samochodzie- stojąc na parkingu. Nie widać śladu uderzenia . Dziwy jakieś. W takim razie dzisiaj dzień w warsztacie a wieczorkiem przychodzą znajomi więc muszę coś przygotować do jedzonka. Jakiś pomysł na szybkie i łatwe przekąski bo kucharka ze mnie marna?[emoji6]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Uh, ale wczoraj się działo :) dyskusje są potrzebne i każdy na forum ma prawo wyrazac swoje zdanie.
"Nie bije dzieci po to, żeby nie biło innych". To nie reguła, ale wiadomo, że agresja rodzi agresję. Trzeba patrzeć racjonalnie, że dzieci czasem przekraczają nasze granice wytrzymałości...
Nie ma sensu się wymadrzac, bo tak jak pisze Faber w swojej książce "byłam najlepsza matka, póki nie urodziłam własnych dzieci" :D
Zgadzam się z Magda, co do wpływu rodziców na wychowanie. Coraz częściej widzi się, że rodzice nie dadzą sobie nic powiedzieć. Nie przyjmują do wiadomości, że coś może być nie tak. Ta walka na linii szkoła-rodzic i brak wspolpracy zawsze przynosi krzywdę dla dziecka.
Wiem to z doświadczenia, bo też między innymi pracowałam w szkole.

Dziś w planach gołąbki i zakupy!!!!! :) powodzenia dla wizytujacych dziewczyn :*
 
reklama
Dzień Dobry ;)
Ja mam w planach łazienki zrobić. Idę koło 13 po wyniki z krwi to mi podpowiecie czy wszytko ok i jak moje tsh. We wtorek po 3,5 tyg w końcu będę miała wizytę już tuż tuż. ;) ja się budzę prawie codziennie z samego rana koło 5-6 czasem i wcześniej nie śpię już bo nie mogę a potem gdy zaprowadzam dzieci i kładę się jeszcze raz, przeważnie tak to wygląda.
Oooo właśnie wczoraj miałam takie dziwne uczucie mocnego walenia serca oraz jego nierówna akcja z uczuciem niepokoju, koło 15 godziny. Wiecie co to mogło być?
Miłego dnia Dzieczyny i powodzenia na wizytach
@allime @mrsMalec @Angella210

@allime myślałam ostatnio o Tobie co tam słychać i jak się czujesz.

......:::::::::13t. i 3d::::::::.........
 
Do góry