reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

Jeszcze mowilam mu ze za bardzo nie mam czasu, musze odbyc praktyki przed porodem co nie jest latwe, poza tym ciągle jestem na budowie a budowe mam 30 km od obecnego miejsca zamieszkania a on na to to nie sa ważne rzeczy, najważniejsze jest dziecko. Zgadzam się bo Franulek jest dla mnie najważniejszy na swiecie Ale nie uważam, że to że nie chce isc do szkoły rodzenia oznacza że jestem zla, wyrodną matka. Aż mi się przykro zrobilo :(
Przestań się zadreczać. Dobrze mówisz, tyle kobiet nie chodzi do szkoły rodzenia a radzą sobie doskonale ;) Ja tez nie chodziłam i nic sie nie stało :)
Będziesz wspaniałą mamą nawet bez tej szkoły, zobaczysz ;)

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jezuuu jaki miałam sen. Chyba proroczy. Śniło mi się, że urodziłam Hanke i pytałam jej jak chce mieć na imię.. bo Hanka takie pospolite a przyszło mi we śnie do głowy Laura. I pytam jej: chcesz mieć na imie Hania? A ona,że nie. A Laura? Ona,że tak. I miałam córeczkę Laurkę. I obudziłam się taka wystraszona... I nie wiem teraz kto to jest w moim brzuchu. Hanka czy Laurka. Az nie mogę się doczekać aż prawie maz się obudzi i mi powie....

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak pierworódka to całkiem normalne niestety choć długo bidna się męczy

Tez różnie z tym bywa. Pytałam moja mamę jak było u niej, bo wielu lekarzy twierdzi, ze to jaki masz poród dziedziczy sie po matkach wlasnie (w UK mojej szwagierce kazali w szpitalu zrobić wywiad w tym kierunku to ja z ciekawości tez zrobiłam). U mojej mamy pierwsze dziecko, czyli ja 2h, drugie dziecko jeszcze szybciej. Oba porodu bardzo lekkie [emoji6] pozostaje miec nadzieje, ze to jednak po niej odziedziczyłam [emoji12]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jezuuu jaki miałam sen. Chyba proroczy. Śniło mi się, że urodziłam Hanke i pytałam jej jak chce mieć na imię.. bo Hanka takie pospolite a przyszło mi we śnie do głowy Laura. I pytam jej: chcesz mieć na imie Hania? A ona,że nie. A Laura? Ona,że tak. I miałam córeczkę Laurkę. I obudziłam się taka wystraszona... I nie wiem teraz kto to jest w moim brzuchu. Hanka czy Laurka. Az nie mogę się doczekać aż prawie maz się obudzi i mi powie....

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom

Hehehehhe ale sie uśmiałam [emoji4] elokwentna od urodzenia ta Twoja córeczka! [emoji16]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeszcze mowilam mu ze za bardzo nie mam czasu, musze odbyc praktyki przed porodem co nie jest latwe, poza tym ciągle jestem na budowie a budowe mam 30 km od obecnego miejsca zamieszkania a on na to to nie sa ważne rzeczy, najważniejsze jest dziecko. Zgadzam się bo Franulek jest dla mnie najważniejszy na swiecie Ale nie uważam, że to że nie chce isc do szkoły rodzenia oznacza że jestem zla, wyrodną matka. Aż mi się przykro zrobilo :(

Pewnie jeżeli masz płacić, a połowa z Was i tak nie bedzie mogła uczestniczyć e zajęciach do niestety troche słabo.

Ja osobiście przyznam, ze szkoła dała mi naprawde duzo. Poród to tylko jeden temat, pozostałe dotyczą pielęgnacji noworodka, laktacji, połogu, wszelkich możliwych komplikacji, roli osoby towarzyszącej na porodówce, ja miałam jeszcze te zajęcia o szczepieniach jak poprosiłam. Bede miała jeszcze raz o porodzie, ale o tych rzeczach z których chce uzupełnić wiedzę - napisałam plan porodu, wiec bedziemy go razem z położna analizować, wiecej o pozycjach w I i II fazie porodu i wiecej o roli mojego męża tam jak moze nam najbardziej pomoc [emoji846]
Ale u mnie jest o tyle fajne, ze zajęcia sa indywidualne i darmowe, wiec nic tylko korzystać [emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Karolina powiem Ci tak,żadna z moich koleżanek rodzących sn nie była w szkole rodzenia. Nie kojarzę nawet żeby któras miała swoją polozna. I każda urodziła, każdej pomagały położne na oddziale. Nie martw się! Ja też bym nie poszła do szkoły rodzenia, nawet denerwuje mnie ta polozna,z którą chce się umówić i juz mi zaczyna mówić o możliwości rodzenia ze swoją polozna (oczywiście zapewne za kase). Jakoś jednak wierze mimo wszystko w normalna służbę zdrowia i skoro tyle kobiet to przeżyło to my tez to przeżyjemy. I wierzę, że i położne i lekarze nam pomogą. Tez się boje. Mam mieć cc i coraz częściej dopada mnie panika... ale damy rade! :)))

Napisane na GT-I9515 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Grama, to Ty masz te problemy z tą kołyską ? Jeśli tak to weszlam tu teraz dla Ciebie bo cos mi sie przypomnialo [emoji4]
Napisz do Allegro, żeby wysłałi upomnienie. Ja kiedyś zamawiałam lampe do paznokci, wysłałam kase przelewem a lampy ani widu ani slychu coś ponad dwa tygodnie. Ci od lampy zapewniali ze juz pakuja, ze na kuriera czeka, itd. Wkurzylam sie i napisalam skarge do Allegro i oni za mnie to zalatwili, normalnie ze mną pisali, opowiedziałam im sytuacje i oni interweniowali. Dwa dni i lampa przyszla ;) Chyba dalej tak można zrobić :) Musisz przez swoje konto do nich napisać chyba w menu kontakt, i tam wybrac odpowiedni dział. Ale pewna nie jestem gdzie to było..

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
tak to ja ale podobno "dzis jest ten dzien"!!! czekam na kuriera!
Nie nie Elifit, zle sprecyzowalam. Na jaką masc, olejek itp?
chyba pytasz o masaz krocza a wowczas odpowiedz to olejek migdalowy ewentualnie do niego kilka kropel wit. E. od razu mowie ze ja zrobilam 2 razy i sie zniechecilam. nie odpowiada mi grzebanie tam i nie czuje ze robie to dobrze poza tym mam infekcje co jest przecwiwskazanie
Jeszcze mowilam mu ze za bardzo nie mam czasu, musze odbyc praktyki przed porodem co nie jest latwe, poza tym ciągle jestem na budowie a budowe mam 30 km od obecnego miejsca zamieszkania a on na to to nie sa ważne rzeczy, najważniejsze jest dziecko. Zgadzam się bo Franulek jest dla mnie najważniejszy na swiecie Ale nie uważam, że to że nie chce isc do szkoły rodzenia oznacza że jestem zla, wyrodną matka. Aż mi się przykro zrobilo :(
skarbie olej tego lekarza. powiedz mu ze "wiara ci nie pozwala":))) tu na forum ta sama wiedza jest co w szkole a nawet wiecej nieraz:) a jak cos konkretnego cie nurtuje np. pierwsza pomoc dla noworodka (pomocne przy zakrztudzeniu) to na youtube znajdziesz filmiki na ten temat i juz.
ja poszlam do szkoly najbardziej dlatego ze:
1) jest za darmo
2) chcialam sie zaprzyjaznic z poloznymi z mojego szpitala (a w tej szkole jest ich 6 i jest duze prawdopodobienstwo ze trafie na ktoras przu porodzie)
3) liczylam ze poznam mamuski z okolicy - nie ma tam integracji wiec odpada

Żeby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w droge!
 
Klarolina powiedz, ze bez meza nie chcesz chodzic i wsio [emoji14]

Odwiozlam Lubego na szkolenie do 13 musze sie ogarnac zeby go do pracy zawiezc zaraz zabieram sie za sniadanko wyjde z psami i za prace pomijam fakt, ze musialabym posprzatac ale chyba sobie dzisiaj daruje ... No chyba, ze sie wczesniej wyrobie z zamowieniem
Na 18 szkola rodzenia pozniej pojade do mamy i zaczekam u niej bo luby o 22 konczy wiec nie oplaca mi sie na wies wracac ;) jeszcze w dodatku droga do nas zamknieta i sie jedzie dluzej polnymi zeby bylo smieszniej droge beda robic do stycznia jak bede rodzic i luby mnie przewiezie po tych dziurach to Emilka jeszcze w aucie wyskoczy hahaha

thgfflw1k3inkyc3.png
 
reklama
Do góry