reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

To ulgi nie mają wszyscy? Nosz kur [emoji36] [emoji35] [emoji36] [emoji35]
A gdzie mieszkasz?
cb7wugpju04jz4q8.png

Przy pierwszym dziecku niestety jest limit, o którym pisałam.... jak mi pierwszy raz program do rozliczania pit'ów błąd wyrzucił też się zdziwiłam o co mu chodzi...

ja mieszkam w krk - do żłobka też samorządowego udało nam się chodzić to płaciłam ciut więcej bo w żłobkach u nas jest 199 zł opłaty stałej + stawka żywieniowa dzienna.

W przedszkolach płaci się tylko 1 zł za każdą godzine poza ustawowymi 5 h - ja ją deklarowałam na od 8-17 bo jeszcze nie wiedziałam chyba, że w ciąży jestem albo nie chciałam zapeszać jak była rejestracja, także płacę za 4 h dodatkowe i stawkę dzienną 6,5 zł (jedzenie) i tak jak pisałam w tym miesiącu wyszło 231 zeta;) ale niestety nie wszystkie dzieciaki mają komfort dostać się do samorządowych placówek.... aa jak zrobię aneks do umowy, że będzie krócej to wyjdzie jeszcze mniej bo za mniej dodatkowych godzin zapłacę.
 
reklama
Przy pierwszym dziecku niestety jest limit, o którym pisałam.... jak mi pierwszy raz program do rozliczania pit'ów błąd wyrzucił też się zdziwiłam o co mu chodzi...

ja mieszkam w krk - do żłobka też samorządowego udało nam się chodzić to płaciłam ciut więcej bo w żłobkach u nas jest 199 zł opłaty stałej + stawka żywieniowa dzienna.

W przedszkolach płaci się tylko 1 zł za każdą godzine poza ustawowymi 5 h - ja ją deklarowałam na od 8-17 bo jeszcze nie wiedziałam chyba, że w ciąży jestem albo nie chciałam zapeszać jak była rejestracja, także płacę za 4 h dodatkowe i stawkę dzienną 6,5 zł (jedzenie) i tak jak pisałam w tym miesiącu wyszło 231 zeta;) ale niestety nie wszystkie dzieciaki mają komfort dostać się do samorządowych placówek.... aa jak zrobię aneks do umowy, że będzie krócej to wyjdzie jeszcze mniej bo za mniej dodatkowych godzin zapłacę.
Ty też z Krakowa? Dużo nas tu. :happy: Zapraszam do wątku na temat spotkania w Krakowie :happy:
 
aneta_ck ;) Dziękuję za wezwanie do stawienia się na forum :) hehe...
Problem w tym, że jakoś powiadomienia z tego wątku wcale mi nie przychodzą, z innych tak a z tego nie, choć mam je w "obserwowanych forach". Więc znów po przerwie jestem z Wami, z czego się bardzo cieszę!
Doktor mówi, że nawet jeśli teraz by się urodziła malutka ma szanse na przeżycie... Niech zaczeka choć jeszcze ze dwa miesiące!
U mnie obawy przed porodem bo CC sie szykuje od poczatku z powodu miesniaka, ktory stoi na drodze dzidziuchowi :( No i następny problem, bo doktor zastanawia sie czy usuwac miesniaka podczas porodu (co moze wiazac sie z usunieciem macicy) czy nie! Jesli tak, to bedzie to dosc powazna operacja ;(
Ja bym tego nie chciala, spedza mi to sen z powiek. Doktor ostatnio powiedzial, ze chcialby to zrobic w odstepie po porodzie,,,, ale jeśli sytuacja bedzie wymagala usuniecia to trzeba bedzie to robic ad hoc.
Termin na CC to 1 grudnia... ale doktor juz wydał mi dokumenty, jesli zlapią mnie teraz skurcze lub odejdą wody... :(
Więc pewnie to ja bede pierwszą z forum, która urodzi.

Dziewczynki ile przybrałyscie na wadze? Doktor mowił, że im wiecej ciąż tym coraz to wiekszy sie ma brzuch? Niby u mnie sie zgadzaloby bo w 1 ciazy przytylam 7 kg a w drugiej juz 14, a teraz jestem dopiero deczko za polową a juz 10 kg dodało się :( A jak u was? U mnie wszytko w brzuch idzie i w staniki ;) w pupę i nogi nic nie poszło... i tym sie pocieszam.

Pozdrawiam!!
Kochana, nie bedziesz pierwsza bo juz 2 grudniowki urodzily. Jedna w 16 tygodniu jest mamusia aniołka, a Madzia urodziła Maciusia ktory na szczescie jest w coraz lepszym stanie.

Fajnie ze wrocilas [emoji4]

Kiepsko masz z tym miesniakiem, ja mialam wycinany jajnik i to jest gorsza operacja niz cesarka na pewno :( ale wazniejsze jest Twoje zdrowie

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@aneta_ck Kochana Ty sie teraz nie stresuj bo to tylko pogorszy sytuacje, nozki w gore i zaciskamy :*

Zainspirowalyscie mnie do wskoczenia na wage i zmierzenia sie iii...
+ 7kg wnosze na wage i obwod w pasie na starcie byl 64cm a teraz 87cm.
Pocieszam sie, ze wszystko idzie w brzuszek bo spodnie dalej w tym samym rozmiarze co przed ciaza.

Rwa kulszowa nie ma nade mna litosci, nie wyspalam sie przez nia bo kazdy ruch mnie wybudzal i teraz tez chodze polamana :/ Mimo wszystko staram sie byc pozytywna, bo ostatnie dni bylam hiper maruda i az szkoda mi osob w moim otoczeniu[emoji14]
Lece malowac lozeczko, troche mnie to odstresuje :)
Moj maz tez juz pare dni temu pomalowal lozeczko ale wstawie zdjecia jak juz łózio bedzie stalo w pokoju ;) na razie jest na strychu

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Przy pierwszym dziecku niestety jest limit, o którym pisałam.... jak mi pierwszy raz program do rozliczania pit'ów błąd wyrzucił też się zdziwiłam o co mu chodzi...

ja mieszkam w krk - do żłobka też samorządowego udało nam się chodzić to płaciłam ciut więcej bo w żłobkach u nas jest 199 zł opłaty stałej + stawka żywieniowa dzienna.

W przedszkolach płaci się tylko 1 zł za każdą godzine poza ustawowymi 5 h - ja ją deklarowałam na od 8-17 bo jeszcze nie wiedziałam chyba, że w ciąży jestem albo nie chciałam zapeszać jak była rejestracja, także płacę za 4 h dodatkowe i stawkę dzienną 6,5 zł (jedzenie) i tak jak pisałam w tym miesiącu wyszło 231 zeta;) ale niestety nie wszystkie dzieciaki mają komfort dostać się do samorządowych placówek.... aa jak zrobię aneks do umowy, że będzie krócej to wyjdzie jeszcze mniej bo za mniej dodatkowych godzin zapłacę.
Ja mam zdeklarowane do 15:30 czyli wychodzi 3 godziny ponad program, ale ze u nas sa karty ktore trzeba odbijac jak sie przyprowadza dziecko i potem jak sie odbiera, to placi sie za godziny w ktorych faktycznie dziecko bylo w przedszkolu co do minuty. W tym miesiacu mam 299 zl za obie, czyli wychodzi po 150 zl z wyzywieniem (5 zl za dzien).

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wybralam sie z mezem do sklepu po prezent dla bratanka meza (2 latka) i tak pozniej żałowałam ze szok.. przez dobra godzine mialam skurcze co 4 minuty! Juz chcialam do szpitala jechac ale caly czas sobie wmawialam ze zaraz przejdzie. I przeszlo w koncu jak nafaszerowalam się lekami w domu.. leze i boje sie ruszyc normalnie :(

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Wybralam sie z mezem do sklepu po prezent dla bratanka meza (2 latka) i tak pozniej żałowałam ze szok.. przez dobra godzine mialam skurcze co 4 minuty! Juz chcialam do szpitala jechac ale caly czas sobie wmawialam ze zaraz przejdzie. I przeszlo w koncu jak nafaszerowalam się lekami w domu.. leze i boje sie ruszyc normalnie :(

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom

O kurczę to odpoczywaj lepiej i nie nadwyrężaj sie [emoji17]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry