reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2016

Imiona często stają się popularne, kiedy pojawiają się w jakimś serialu. Popularność Amelii zaczęła się bodajże od "Na dobre i na złe", a teraz takim imieniem, które zyskuje na popularności jest Gniewko z "Na wspólnej" (lubię takie stare słowiańskie, zapomniane imiona), popularny jest w 2 wersjach, albo Gniewosz, albo Gniewomir
 
reklama
Gabinia mnie bardziej chodzi o zestawienie imion Izabela i Gabrysia. Do samego imienia Gabrysia nic nie mam, choć córce nie dałabym tak na imię :happy2:
 
Gniewko to mi się kojarzy z innym serialem. Nie wiem z jakim tylko, bo tv to ja oglądam raz kiedyś od święta :p

Trzeba ranking przejrzeć jak się chce jakiś unikatowe imię. Albo dać takie jakie się podoba i się nie przejmować :) choć u mnie w szkole były tylko dwie Agnieszki i cieszyłam się że nie mam na imię Ania albo Kasia ;)
 
Ja znów mam corke Olivia Victoria a druga Aleksandra Dominika i Aleksandra wlasnie mialo byc przez "x" ale akurat mieli w USC akcje spolszczania imion i sie nam nie udalo hehe ale nie zalujemy bo to bardziej taka nasza Olusia, ot tak. I tez w 2012 sie nie spodziewalam ze Aleksandra stanie sie tak popularna, ale to chyba potem sie stalo po pewnej piosence "ale ale Aleksandra" haha :-) W 2010 byly popularne Julie i tak miala miec na imie pierworodna, ale koniec koncow dalam Olivia z racji piekna brzmienia tego imienia. Nie lubie do corki mowic " Olivka lub Olivcia", dla mnie piekne jest Olivia, tak jak moje Izabela, tez ma takie brzmienie :-) Ja uwielbiam zagraniczne imiina, wlasnie Simon, Brian, Paul (mój maz jest Pawel i bardzo maz nie chce zeby syn mial Pawel, wiec umyslil mi sie pare minut Paul haha :-) ale czas pokarze. Olusia miala byc Gabrysia do ostatniej chwili, ale w dzien porodu zostala Olusia :)
Płeć oczywiscie chce znac :) jakos tak lepiej wiedziec :) Ale to moje skromne zdanie, kazdy oczywiscie wie lepiej. Aha, wracajac do imion, to ja lubie takie zeby nikt takiego nie mial z moich znajomych, bo po prostu potem by mi sie kojarzylo niepotrzebnie..

Na obiad rosół na udkach, a udka podpieke i podam z ziemniaczkami i taka surowka rzodkiewkowa ze smietanka, majonezem i szczypiorkiem, a na deser koktajl bananowo malinowy :) Ja go nie wypije bo mdli mnie na sama mysl, ale przeciez jak ja czego nie chce to nie znaczy ze cala rodzinka ma cierpiec ;)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Ja nie wiem czy popularność imienia Amelia nie zaczęła się od filmu "Amelia" :)

Co do imion to jeśli chłopak to na pewno będzie Patryk bo taka była opcja jeszcze przed pierwszym dzieckiem. Z dziewczynką nie wiemy na razie, ale raczej coś bardzo prostego. Teraz takie imiona jak Ania, Ola są wyjątkowo mało popularne a mają swój urok. Lubimy imiona, które można zdrabniać na tysiąc sposobów.
 
anio0 u mnie w rodzinie jest tradycja, że drugie imię jest po babci, albo dziadku. Ja mam na drugie Zofia po mamie mojej mamy, moja siostra Anna po mamie taty. Bazyli ma na drugie Jerzy po tacie mojego D, ale równocześnie po tacie mojej mamy. Gdyby teraz była dziewczynka, to miałaby drugie imię po mojej mamie, albo mamie D, ale ja się zastanawiam, czy nie chciałabym Zofia po mojej babci, ponieważ moja kochana babcia umarła rok temu i o ciąży dowiedziałam się 2 dni po 1 rocznicy jej śmierci. Sama jeszcze nie jestem pewna. No ale póki nie wiadomo czy to chłopiec czy dziewczynka, to nie zaczynam tego tematu z D.

Fajna tradycja:)
A u mnie 2 imię córka sobie "przyniosła" - w dniu jej urodzin imieniny obchodzi Maria więc jest Maria. I teraz pewnie zrobilibyśmy podobnie.
 
reklama
Co do imion to my z mężem odkąd się znany i zaczęliśmy rozmawiać o dzieciach to mówiliśmy jednogłośnie że jak będzie córka to będzie miała na imię Roksana i tak też się stało a drugie imię ma Maria bo w rodzinie męża jest taka tradycja że dziewczynka daje się na drugie Maria a co do chłopca to jakby nam się pierwsze urodziło byłby Ksawery ale pierwsza córa była ;-)jeżeli teraz będzie syn to będzie Ksawery a jak nam się druga córka urodzi to chyba Weronika albo Lilianna.
 
Do góry