reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Galeria naszych brzuszków- kilogramy i centymetry na plus

ja nie dam na razie, bo widać tylko moją słoninkę, a nie dzidziusia (u mnie 3 kg w dół od początku ciąży), więc pochwale się jak będzie coś widać
 
reklama
Hmmm, a ja nie przytyłam nic, ale brzusio już mam wypchany troszkę, może to przez wąskie biodra, a i trochę przez progesteron syntetyczny (rozluźnia macicę) - ale jednak to dopiero 11 tydzień ;-) a może już 11 :rofl2:
Znalałam w necie taką tabelę:
Waga w ciąży - idealny przyrost*

13 - 15 tydzień 3 x 250g = 750g
16 - 18 tydzień 3 x 300g = 900g
19 - 22 tydzień 4 x 350g = 1400g
23 - 24 tydzień 2 x 400g = 800g
25 - 26 tydzień 2 x 450g = 900g
27 - 38 tydzień 12 x 500g = 6000g
39 tydzień 1 x 250g = 250g
całościowy przyrost 11000g
* - wg Będziemy Rodzicami Barbary Nees-Deleval

tak więc nie ma co się stresować małym wzrostem wagi :-p
 
Dobry wieczorek :)

Będę mamusią czerwcową:) Niestety na początku ciąży schudłam 5 kg!!! teraz nie wiem ile przytyłam ale pewnie niewiele chociaż jak na 3 miesiąc brzuszek mam już widoczny...Lekarz powiedział, że wszystko jest ok, bo nie mam anemii i hemoglobina jest super. A utrata kilogramów jest wynikiem złego samopoczucia na początku ciąży...Myślę, że co do brzuszków nie ma reguły. Moja mama jak była ze mną w ciąży nie miała brzuszka w ogóle. Mi lekarz powiedział, że będę miała brzuch spory bo tak mi się dzieciuszek ułożył...:)
 
Ja też nic nie mam na plusie, w sumie to schudłam 1-2 kg. Ale ostatnio mdłości zaczęły odpuszczać, więco liczę że niedługo znowu wróce do jedzenia czekolady (jestem uzależniona:) od której mnie na początku ciąży odrzuciło....bleeee!Teraz też bym jeszcze nie zjadła, ale może za tydzień powróci w łaski.
Dosłownie z dnia na dzień pokazał mi się brzuszek, tzn dół brzuszka i widzę (póki co tylko ja) że tam jest dzidziuś. Nie mogę spać już na brzuchu i obcisłe spodnie zaczęły mi przeszkadzać. Byłam dzisiaj orientacyjnie w sklepie happy mama by się zorientować co i jak i....chyba na głowy upadli. Za leginsy ciążowe ( kawałek szmatki) chcieli 140zł,a nieciążowe można kupić nawet za 50. W efekcie kupiłam rajstopy za 40 zł...już trudno, ale moje ikseski bardzo uwierają i nie daje rady w nich chodzić, bo od razu brzuszek twardnieje:(
 
Ja kupiłam rajstopy ciążowe- b. grube na zwykłym stoisku z rajstopami (chyba gatty) za 20 zł:) A ocieplane leginsy ciążowe są na allegro za 18 zł- muszę zamówić. W happy mama byłam raz i więcej nie pójdę- totalnie powariowali z cenami.
 
W 100 % procentach się z wami zgodzę co do cen ciuchów ciążowych.... to jakieś szaleństwo! chciałam sobie kupić wczoraj spodnie ciążowe takie z pasem, fakt że nadal się mieszcze w swój rozmiar ale niestety nie dopinam się w brzuchu.... ola Boga pani zawołała odemnie 120 zł za zwykłe lniane letnie spodnie... były najtańsze bo np. ze sztruksu czy jensu były po 180-190.. na allegro kosztują 39 zł. Na głowy poupadali jak można tak zdzierać kasę, przecież ta odzież długo nie posłuży! Bez sensu... A co kilogramów to schudłam 2 kg i stoję w miejscu... dziwne bo przecież brzuch mam wiiieeelllkkkiiii:):):) albo mi się tak wydaję:)
 
reklama
ja za jeansy 150 zł,za sztruksy 110zł dałam,chodziłam może ze 3 miesiące,bo ja wcześniej nie będę nic miała,więc i teraz założę pewnie późno.
 

Podobne tematy

Do góry