reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dźwięk bicia serca

Marinaxxx

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
21 Grudzień 2021
Postów
31
Czesc, kiedy po raz pierwszy lekarz włączył Wam dźwięk bicia serca ?
U mnie było to w 6 tygodniu, a czytałam że do 10 tygodnia nie powinno się.

Czy u Was też tak szybko lekarz włączył dźwięk bicia serduszka i czy spowodowało to jakieś wady serca u Waszych maleństw ?
 
reklama
Już jest taki temat: Słuchanie serca 6 tydzień ciąży, założony przez Donka1987, wpisz w lupke, tam dziewczyny się wypowiedziały, nie miało to wpływu na rozwój dziecka.
 
Czesc, kiedy po raz pierwszy lekarz włączył Wam dźwięk bicia serca ?
U mnie było to w 6 tygodniu, a czytałam że do 10 tygodnia nie powinno się.

Czy u Was też tak szybko lekarz włączył dźwięk bicia serduszka i czy spowodowało to jakieś wady serca u Waszych maleństw ?
Na pewno przed 10. Serce zdrowe :)
 
Moj lekarz tez mówił że w 6 się nie powinno słuchać, ja kolo 9tc usłyszałam, ale znam osoby co wcześniej, I nic się nie stało
 
A tak z ciekawości - w jaki sposób miałoby to zaszkodzić dziecku? 🧐
Gdy byłam w 9 tc na USG u innej lekarki to ona powiedziała że serduszka nie będziemy włączać co by niepotrzebnie nie nagrzewać go, więc sama już nie wiem. U nas w 20 tygodniu wykazało wadę serduszka i nie mam pojęcia skąd mogła powstać..
 
Gdy byłam w 9 tc na USG u innej lekarki to ona powiedziała że serduszka nie będziemy włączać co by niepotrzebnie nie nagrzewać go, więc sama już nie wiem. U nas w 20 tygodniu wykazało wadę serduszka i nie mam pojęcia skąd mogła powstać..
Ale w jaki sposób efekt dopplera, który jest wykorzystywany by usłyszeć dźwięk serca miałby nagrzać serce?
Pytam, bo sama jestem lekarzem i serio - nie znajduje odpowiedzi na to pytanie, mimo, ze znam podstawy fizyki i biofizyki. Nie znajduje również żadnej literatury medycznej, która by tłumaczyła to zjawisko.
 
reklama
Ale w jaki sposób efekt dopplera, który jest wykorzystywany by usłyszeć dźwięk serca miałby nagrzać serce?
Pytam, bo sama jestem lekarzem i serio - nie znajduje odpowiedzi na to pytanie, mimo, ze znam podstawy fizyki i biofizyki. Nie znajduje również żadnej literatury medycznej, która by tłumaczyła to zjawisko.
Na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć. Wiem, że zarodek wtedy miał 6 mm. Tylko dlaczego inna lekarka powiedziała mi, że jest jeszcze za szybko (9 tydzień ciąży) 🤔
 
Do góry