reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzikie harce w brzuszku czyli o ruchach naszych maluchow

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
U mnie podobnie jak u Nataliak :) Jak wstaję rano do pracy to od razu czuję i Majeczkę, w ciągu dnia też daje znać o sobie, wieczorem lubi się ostatnio rozciągać ;) Natomiast w nocy nigdy mnie jeszcze kopniakami nie obudziła, nie wiem czy wynika to z tego że w nocy jest mało aktywna czy też ja mam tak mocny sen :p
 
Ja nie wiem czy moja córcia rusza się w nocy czy nie, ale zawsze jak wstaję za potrzebą to ją czuję... Więc jest delikatna :) Za to od rana daje mi popalić, chyba upomina się o śniadanie. No i jak zjem coś słodkiego to też. Czasami drażnię się z nią i mówię że skoro mi popracować nie dała to wredna mama nie da teraz pospać, jem kawałek czekolady - i zaczyna się. Ciąża czasami jest ciężka z tymi swoimi dolegliwościami, ale za to gdy czuję kopniaki, albo przesuwanie się w brzuchu to mi wynagradza wszystko.
 
to jest takie urocze jak sie budze rano i wiem ze za chwile ona tez sie obudzi i faktycznie po kilku minutach zaczyna sie ruszac :)
nie wykluczam ze rusza sie w nocy, moze ja po prostu tego nie czuje chociaz ciezko mi w to uwierzyc biorac pod uwage jak silne sa obecnie jej ruchy.
u mniejest podobnie, a ostatnio rano po przebudzeniu otwieram okno tzn uchylam łapię świeże powietrze i mały też zaraz zywy jest :tak::-)
 
Hmmm. Albo mój mały nie ma czkawki albo nie potrafię jej rozpoznac.
Jak to sie objawia?
poczułabyś czkawkę:tak:
ale nie wszystkie dzieci mają
mój mały jak ma czkawkę, to mój brzuch równomiernie podskakuje co 2-3 sekundy i jest zabawnie:-D
 
...a mój albo ma ostatnio czkawkę częściej, albo dopiero ostatnio potrafię ją wyczuć:-) A dzisiaj po raz pierwszy tak się kręcił, że zakołysał mi calym brzuchem, szkoda że byliśmy sami w domu i nikt tego nie podziwiał............
 
A liczycie już ruchy dzieciaczków???
 
A od kiedy dziecko ma ciaśniej w brzuszku i przestaje tak mocno kopać? Bo u mnie tak od ok. 3 dni mała nie ma już tak energicznych ruchów jak do tej pory... :no: Rzadko jej się takie zdażą, dosłownie kilka w ciągu dnia. Teraz głównie się rozpycha i czuję jakby mi od środka jakimś wałkiem po brzuchu jeździła. Czy to możliwe, że to już (dodam, że mam dzidzię większą o ok. 2 tyg. - w zeszłym tygodniu ważyła 1100 gram)? :confused:
 
Ja liczyłam kilka razy. Rano lub wieczorem. Zykle w okresie najwększej aktywnoścvi doliczam się dziesięciu ruchów w ciągu 5 lub 10 min.
 
reklama
A od kiedy dziecko ma ciaśniej w brzuszku i przestaje tak mocno kopać? Bo u mnie tak od ok. 3 dni mała nie ma już tak energicznych ruchów jak do tej pory... :no: Rzadko jej się takie zdażą, dosłownie kilka w ciągu dnia. Teraz głównie się rozpycha i czuję jakby mi od środka jakimś wałkiem po brzuchu jeździła. Czy to możliwe, że to już (dodam, że mam dzidzię większą o ok. 2 tyg. - w zeszłym tygodniu ważyła 1100 gram)? :confused:

Ja mam już 30 tydzień, a młody tak szaleje, jak nigdy dotąd. Pomiędzy 25-30 tygodniem też miałam takie zastoje, tak jakby był mniej aktywny, a teraz non stop czuję jak się obraca:eek:. Pomalutku robi się to bolesne, a brzuch baaardzo mocno faluje.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry