reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dolegliwości ciążowe :(

po pierwsze primo to jak na moje powinnaś to wpisać do tematu dolegliwości ciążowych a nie otwierac nowy wątek:tak: ale mniejsza o to.. wiesz ja bym na Twoim miejscu poszła do lekarza od razu nawet jeśli jest na urlopie to do jakiegośinnego. ja miałam kiedyś grudkowatą wydzielinę i się okazało, że to grzybek po prostu i trzeba clotrimazolum brać ale nie wiem naprawdę. mi się strzępi śluz póki co ale grudek nie mam :no: mi się wydaje, że powinnaś się udać do lekarza z tym bo to może być jakiś stan zapalny jeśli masz grudki i trzeba to wyleczyć przed porodem:tak:
 
reklama
Karinna myślę,że to zwyczajne upławy,które pod koniec ciąży nasilają się, mam ten sam problem, po prostu leci mi po nogach.Czop raczej wylatuje w całości, tak miałam w pierwszej ciąży.Ale dla pewności może powinnaś skonsultować się z lekarzem .
 
Czop niekoniecznie wylatuje w calosci, czasami sie strzepi.. I jesli to jest galaretowate to moze byc czop... tzn nie wykluczajcie tego. Nie jest na to za wczesnie,jesli nie jest podbarwiony krwia mozna chodzic tak do 2 tyg.. a za dwa tyg to 38 tydz.. czyli spx..
Najlepiej zapytac sie lekarza.. bo z opisu to widzisz.. jedne mowia czop, drugie uplawy, a trzecie grzybek hehe
 
ja akurat miałam taką przykrą sytuację, że miałam drożdżaka ale przecież każda ciąża inna u każdej kobiety więc tak jak mówią dziewczyny najlepiej oceni sprawę lekarz :)
 
takie cos znalazłam,może komuś pomoże
Zmiana wydzieliny z pochwy w ostatnich tygodniach ciąży.

DEFINICJA

Fizjologiczne zmiany wydzieliny pochwowej pojawiające się tuż przed porodem.

OBJAWY I PRZEBIEG

Wydzielina pochwowa w czasie ciąży staje się gęstsza i obfitsza, a w szyjce macicy formuje się tzw. czop śluzowy. Jest to „korek” ze śluzu zamykający szyjkę, który zabezpiecza wnętrze macicy przed wtargnięciem drobnoustrojów chorobotwórczych wywołujących wiele różnych infekcji. Około 1-2 tygodnie przed porodem szyjka macicy zaczyna przygotowywać się do porodu. Pod wpływem jej skracania i rozwierania czop śluzowy wypada. Obserwuje się wówczas śluzową, bezzapachową, wydzielinę pochwową. Jest ona najczęściej podbarwiona krwią, dochodzi bowiem do rozerwania drobnych naczyń krwionośnych szyjki macicy, która w ostatnich tygodniach przed porodem jest znacznie bardziej rozpulchniona i przekrwiona. Jest to objaw zwiastujący rychły poród. Odejście czopu śluzowego może nastąpić na 1-2 tygodnie, kilka dni lub godzin przed porodem. Jeżeli wydzielina z pochwy staje się nagle wodnista może to świadczyć o pęknięciu pęcherza płodowego i sączeniu się płynu owodniowego. Zbyt duża ilość krwi w wydzielinie może być wynikiem różnych niebezpiecznych powikłań ciążowych, np. odklejania się łożyska, zagrażających życiu dziecka. Zmiany wyglądu i zapachu wydzieliny mogą być również objawem infekcji dróg rodnych.

WEZWIJ LEKARZA, GDY...

Jeżeli nastąpi nagła zmiana wydzieliny pochwowej należy skonsultować się z lekarzem. Najczęściej, zmiana następująca pod koniec ciąży związana jest z odchodzeniem czopu śluzowego, jednakże stwierdzić to musi wyłącznie lekarz.

LECZENIE DOMOWE

Odejście czopu śluzowego bez innych objawów rozpoczynającego się porodu nie jest wskazaniem do natychmiastowego udania się do szpitala. Należy jednak udać się do lekarza prowadzącego w celu przeprowadzenia badania określającego stan szyjki macicy i dokładnego określenia rodzaju wydzieliny.

źródło



Przed rozpoczęciem porodu szyjka macicy jest zwykle mocno zaciśnięta i zamknięta czopem śluzowym. Gdy szyjka uzyska gotowość do otwarcia podczas porodu, czop śluzowy zostanie wydalony. Może to nastąpić w różnych momentach (na kilka godzin przed rozpoczęciem porodu, na kilka dni, a nawet na tydzień przed porodem). Czop śluzowy jest śliski, elastyczny, bardziej gęsty niż surowe białko jaja kurzego, może być bezbarwny lub żółtawy. Zdarza się, że odpada równocześnie z odpłynięciem wód płodowych. Wody mogą wyciekać w sposób gwałtowny lub powolny. Ważne jest, aby umieć odróżnić czop śluzowy od wód płodowych (jeżeli wody zaczynają odchodzić, należy zgłosić się do szpitala, nawet jeśli nie ma innych objawów zbliżającego się porodu). Wody płodowe są konsystencji zwykłej wody, najczęściej bezbarwne i czyste. Jeżeli kolor wód płodowych jest zielonkawy, zawiadom o tym położną.
Przed wystąpieniem akcji porodowej może pojawić się u Ciebie biegunka. Będzie to naturalne dążenie organizmu do wypróżnienia przed porodem. Twój organizm może także w ten sposób uwalniać się od napięcia. Możesz wtedy odczuwać dreszcze i "roztrzęsienie".
żródło
 
reklama
A mi oprocz bolu kosci lonowej ostatnimi tygodniami bardzo dokucza piekacy bol wewnetrznej strony uda nie mam pojecia z czym sie to wiaze to taki bol jakby mnie jakas zyla piekla, no i dzidzia pikuje glowa na dole ostro az mnie przeszywa cala ale damy rade jeszcze troche.....
 
Do góry