reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe :(

ja biorę do 4 szt. Ale skąd to ograniczenie, nie za bardzo pamiętam. Ktoś mi mówił. Jednak myślę,że trzeba się dopytać lekarza. Na 15 idę do internisty to się podpytam.
 
reklama
wiecie co mnie strasznie bolą żebra na wysokości podbiuścia że tak powiem. maluch tak tam kopie i szaleje, że nie mogę nomalnie siedzieć ani leżeć. dobrze, że jeszcze niczego mi nie połamał bo nie wiem skąd w nim tyle siły czasem. buntuje się chyba już żeby wyjść a mama zatkany ma kanał i nie da rady póki co się wykluć:tak: jeszcze tylko pare tygodni. ale to wmawianie sobie że jeszcze tylko pare tygodni coraz gorzej mi idzie:baffled: do tego apetytu nie mam jem bo musze a mi i tak niedobrze się robi. ciągle na kibelek choć biegunki nie mam ale okropnie ta końcówka mi mija:dry:
 
no i oddzwoniła do mnie moja lekarka pierwszego kontaktu zrobiła ze mna wywyad co mnie boli i powiedziała ze to wygląda własnie ta te rwe kulszową moge brać paracetamol do 8 sztuk na dobe i smarować to miejsce które boli arnica ale nie wiem czy to tak samo sie w Polsce nazywa.Powiedziałam jej jeszcze o twardnieniu brzucha kilkadziesiat razy na dzień to zabroniła mi brac wiecej magnezu bo ta moja dawka ma 250mg powiedziała że mam duzo lerzec jedynie to moge zjeśc banana lub goszka czekolade
 
nie, biorę 4 szt dziennie. A lekarza się nie zapytałam bo mnie wkurzył i zapomniałam. Z bolącym uchem mam iść na wizytę do laryngologa bo Pani nie wie jak mi pomóc. Ponoć ciąża jest za bardzo zaawansowana. Tak więc mam czekać do poniedziałku na wizytę. A do tego czasu będę zdychać. Normalnie szlak mnie zaraz trafi. Zwłaszcza, że to ucho mnie strasznie boli:angry:.
 
nie, biorę 4 szt dziennie. A lekarza się nie zapytałam bo mnie wkurzył i zapomniałam. Z bolącym uchem mam iść na wizytę do laryngologa bo Pani nie wie jak mi pomóc. Ponoć ciąża jest za bardzo zaawansowana. Tak więc mam czekać do poniedziałku na wizytę. A do tego czasu będę zdychać. Normalnie szlak mnie zaraz trafi. Zwłaszcza, że to ucho mnie strasznie boli:angry:.

Fredka ja jak gdzieś w 5 miesiącu miałam zapalenie zatok i od zwykłego lekarza też dostałam skierowanie do laryngologa to jak babka w rejestracji zobaczyła że jestem w ciąży to nawet nie zapisywała mnie do zeszytu na jakieś tygodniowe terminy tylko powiedziała żebym poszła bezpośrednio do pani laryngolog i zapytała czy mnie przyjmie. Zrób tak samo... na pewno laryngolog nie odmówi kobiecie w tak zaawansowanej ciąży. Nie męcz się kochana bo takie upierdliwe ucho to tak jak bolący ząb.... nie ma nic gorszego
 
Dziewczyny, ta rwa kulszowa to zmora jakaś :wściekła/y: noce nieprzespane, w ciągu dnia też słabo. Któraś z mamusiek napisała że radzi sobie APAPEM , ile można max w ciągu dnia łykać? czy tak jak na opakowaniu czy ze względu na nasz "dualizm" jakoś ograniczyć ?

Ja to miałam jeszcze nie będąc w ciąży jakieś 3lata temu i normalnie funkcjonowałam jedynie po ketonalu :-( nic innego mi nie pomagało (miesiąc się męczyłam) ... a teraz znowu zaczyna mnie łapac i nie mam pojęcia jak sobie poradzę :wściekła/y:
 
Fredka dzięki za info, natomiast co do ucha to faktycznie poprostu idź do laryngologa, stare babcine sposoby to rozgniciony listek geranium na waciku w uchu, pomaga troszkę- tak na przeczekanie.
Iwonko- na ketonalu egzystowałaś ?? :baffled: ło matko, mam nadzieję że tym razem to łagodniejsza forma będzie. U mnie nie ma tragedii nie przechodzi na nogę jedynie bok, plecy i kawalek podbrzusza.
 
A ja mam pytanie, czy któraś z Was ma podobne odczucia. Dzidzia jest już ułożona do porodu-główka dołem- i jak chodzę to dosłownie jakbym czuła ją między nogami:baffled:. Podbrzusze mam wypukłe i grubiutkie w tym miejscu-czuć w nim główkę. To dziwne uczucie jakby za chwilkę miało dzieciątko wypaść. Odczuwam też trochę parcie na kość lędźwiową...też tak macie?:baffled:
 
reklama
elaine - ja mam podobnie, dzisiaj jeszcze brzuch mi twardnieje maksymalnie i takie dziwne skurcze mam - caly czas mam wrazenie ze dzisiaj w nocy do szpitala bede sie wybierac...
stresiora mam mega...mam nadzieje ze to jeszcze nie to, bo chcialabym doczekac jeszcze do 18 sierpnia...jutro na ktg rano - obym dotrwala
 
Do góry