reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe :(

Z tego co słyszałam to można już w tym okresie ciąży poznać płeć, to będzie już 18 tc. Jeśli sie nie dowiem jak będe w Polsce to jak wrócę do UK USG tu mam 8 kwietnia, czyli to będzie 20tc. właśnie w UK w tym okresia powiadamiają o płci, chyba że dzidzia sie tak uloży, że nie będzie widać. Moje dwie znajome tu w UK są w ciązy i wlaśnie na tym USG dowiedziały się o płci dziecka.więc mam nadzieje, że u mnie też tak będzie
jak najbardziej.
czasem można nawet i w 12 tygodniu ale rzadko..ale już 15-16 to bez problemu a że wiekszość kobiet ma USG w 18 tygodniu to najczęściej wtedy się dowiadują.:tak::tak::tak:. Ja się dowiem w 19 tygodniu.mam usg 03.04.
Czasem dziecko się nie chce pokazać ale ja idę do takiego specjalisty że jestem przekonana że jakoś sprawdzi:-):tak::tak:

U mnie też prawdopodobnie wiadomość o płci zostanie mi przekazana w 18 tyg ciąży. Ale ja się tak masakrycznie czuję, że jutro się wybieram do położnej i poproszę o zbadanie krwi, czy przypadkiem jakiejś anemii nie mam - lepiej chuchać na zimne. Jestem osłabiona do granic. Może czegoś mi brakuje - tu żadnych witamin nie przypisują ani nawet nie polecają - takie jakieś naturalne podejście do wszystkiego. Ale wolę wszystko sprawdzić. :-)

możesz łykać np.feminatal:tak::tak: wszystkie kobiety łykają w ciąży witaminki. Może to nie najlepszy sposób na dostarczenie witamin ale jak brakuje w organiźnie to lepiej łykać:tak:
 
reklama
Witaminki,właśnie, muszę zrobić zapasy :-)
Ja w przyszły poniedziałek właśnie idę na usg i baaardzo chciałabym już poznać płeć,ale to będzie u mnie 13-14 tydzień,więc tak się zastanawiam,że chyba za wcześnie. I trzeba będzie czekać do ok.20tc. No chyba że akurat mi się poszczęści :-)
 
Wiolawb w takim razie badzo Ci współczuję, a niby kobieta w ciąży na całym świecie powinna byc otoczona szczególną troską.
 
Zadzwoniła do mnie położna - i wiecie co mi powiedziała, że to jest całkowicie normalne, że ból głowy jest spowodowany szalejącymi hormonami i że mi sie to ustatkuje w mniej więcej 20 tygodniu ciąży. Bożżżżżże! Póki co kazała mi do końca tygodnia zostać w domu, a jakby się coś działo, że mam się zgłosić do lekarza rodzinnego, bo ona powiązania z ciążą - poza hormonalną huśtawką - nie widzi. Wyniki z 8 tyg ciąży mam dobre więc wszytko jest ok! :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Szczególna opieka kobiet w ciąży!:angry:
 
Tak,tak mnie się też bardzo podoba ta "szczególna opieka"... Jak choćby sytuacja,kiedy kobieta nie jest ubezpieczona, bo tak wyszło,a jest prawo,które mówi,że kobiety w ciąży mają prawo do BEZPŁATNEJ opieki lekarskiej, badań i porodu, lekarze udają,że nigdy o czymś takim nie słyszeli i do znudzenia powtarzają "Legitymację ubezpieczeniową poproszę." Albo terminy usg (moja rozmowa z 23.02):
- Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć o wolne terminy usg.
- Hmmm... 23.03. Za miesiąc.
- Rozumiem. Ale ja mam zrobić usg przezierności, do dwóch tygodni od dzisiaj.
- Tak,tak....Proszę w takim razie przyjść za 3 tygodnie, 16.03.
Już pomijam fakt, że połowa z tych kobiet zapisanych na usg w ogóle na to badanie nie przychodzi i zastanawiam się dlaczego są tak cholernie długie terminy!!! Ale nic nie poradzimy...
 
Ja mam wizytę 17 marca i wówczas ustalę termin USG. Myślę, że będę musiała robić je bardzo szybko. Bo to już termin.
 
a co do służby zdrowia. Jest do bani. Państwowi lekarze są beznadziejni i traktują pacjentki jak przedmioty. Borykałam się z tym przy pierwszej ciąży. lekarzy zmieniałam ze 4 razy. W szpitalu po urodzeniu małej miałam problem z jej karmieniem, bo nie umiałam jej przystawić. Pielęgniarka odmówiła mi pomocy, powiedziała że muszę dać sobie sama radę. Jak się później okazało cierpiałam już na depresję poporodową. Małą karmiłam tylko 3 miesiące i nienawidziłam to robić. Smutna prawda. Teraz gdy dowiedziałam się o dziecku poszłam do prywaciarza. Fakt muszę płacić za wszystko ale czuję się objęta opieką. w każdej chwili mogę liczyć na pomoc i nikt mnie nie bagatelizuje. Jestem Agnieszką a nie kolejną kłodą.
 
Dziewczyny. Paranoja z tymi lekarzami. I to widać nie tylko w Polsce!
Wiolawb w takich okolicznościach nie wiem co doradzić... Nawet prywatnie nie można zrobić podstawowych badań?:no:

Fredka1 masz rację. Może czasem zdarzają się lekarze, którzy są mili nie tylko prywatnie, ale... Ja się nie zdecydowałam. Takie opowieści słyszałam od koleżanek, że wolę zapłacić i mieć pewność, że każda moja wątpliwość zostanie rozwiana, że zostanę otoczona właściwą opieką.
Chodzę do takiej gin, która jest naprawdę fantastyczna! Miła, rozgadana, pożartuje, doradzi, ale.... No właśnie - tylko prywatnie. W szpitalu jędza z niej straszna :crazy:
 
reklama
Kurcze z tymi dolegliwosciami to umnie coraj gorzej, dziwne im bardziej zaawansowana ciaza tym gorzej, chodzi mi o mglosci wymioty nie tylko poranne:baffled::sorry2:od tygodnia bardzooo malo jem:szok:i jeszcze co...nic mi sie nie chce, zmeczona chodze, spiaca...no coz wszytsko przetrwam dla tej malej malinki w brzuszku:tak:;-):-D
 
Do góry