reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe, wizyty u lekarza

reklama
Ja już przed ciążą leczyłam się na anemię i mimo, że wyniki były już ok lekarz kazał mi łykać je dalej i powiedział, że jak zajdę w ciąże to tym bardziej mam je łykać, bo bedzie brakować. Teraz oprócz żelaza i dużej dawki kwasu foliowego gin zalecił mi właśnie Prenatal.
 
Aniucha2124 ja jeszcze nie byłam u gina, wizytę mam na 15 więc łykam tylko kwas foliowy.
W pierwszej ciąży lekarz stwierdził, że nie ma potrzeby faszerować siebie i dziecko witaminami(jeżeli oczywiscie wyniki badań masz dobre)
 
Witam, ja też mam anemię - narazie lekarz o tym nie wie , bo dopiero idę 21.06 na wizytę
Narazie łykam 2 tabletki kwasu folioweg dziennie :-)
Czuję się w miarę, tylko mnie naciąga i bierze na wymioty (ale nie wymiotuję)
 
U mnie mdłości od 2 tygodni są i się męczę straszliwie - piersi mnie dopiero bolą od 2 dni i to tak delikatnie. Najgorsze jest zmęczenie. Ja nocny marek teraz padam o 9 wieczorem, a wstaję o 6 lub 7 rano. Ja od poczatku roku biorę witaminy dla kobiet w ciąży i obecnie nic pozatym.
 
Witam Was serdecznie
Wybaczcie ze tak mało pisze ale przez te pogode nic mi sie nie chce. Dzis mam usg na 18 mam nadzieje ze usłysze serduszko i bede bardzo bardzo szczesliwa i bede mogła wreszcie najblizszym powiedziec te piekna nowine. Karte ciazy mam załozona, wyniki jakie ostatnio robilam sa w normie :) Co do leków to biore duphaston,rutinoscorbin i nospe póki co narazie cały czas... no nie moge zapomniec o kwasie foliowym
 
Hej ja też brałam już przed ciążą witaminy dla kobiet w ciąży i duphaston. Zaraz jak dowiedziałam się o ciąży pobiegłam do lekarza a on zwiększył mi dawkę duphastonu i przepisał kwas foliowy więc odstawiłam witaminy żeby nie przedawkować kwasu foliowego. Niestety po odstawieniu witamin zaczęłam coraz gorzej się czuć, cały czas byłam zmęczona i miałam mdłości. Po zrobieniu badań okazało się że mam lekką anemię więc szybko na własną rękę odstawiłam kwas foliowy i wróciłam na witaminy. Efekt tego był taki że z dnia na dzień czułam się lepiej a teraz nawet nie zauważam że jestem w ciąży bo nic mi nie dolega. Pozdrowienia dla wszystkich "anemiczek" :-p
 
:-)Witam wszystkich! postanowiłam dołączyć do was dziewczyny bo tak mi się milej robi na duszy jak czytam wasze posty. Jestem w 10 tc i właśnie wróciłam ze szpitala było niewielkie zagrożenie poronieniem podobno wszystko jest już ok ale mam na siebie bardzo uważać no i oczywiście jak to ja jestem okropnie przerażona i nie mogę przestać myśleć o tym co dalej bedzie
 
m-marta28 mam nadzieję, że wszystko się u Ciebie ułoży. Witamy w naszej grupie!

Co do witamin, to ja mam mały problem. Gin już na pierwszej wizycie jak mu powiedziałam, że mam skłonności do anemii kazał mi brać Prenatal(w nim 0,8mg kwasu foliowego) plus jeszcze sam kwas 5mg i żelazo które brałam przed ciążą. Już mi się kończył kwas, a wizyta dopiero w przyszłym tygodniu, wiec poszłam do mojego ogólnego lekarza (którego uważam za bardzo mądrego fachowca) i powiedziałam mu co brałam i czy mam brać nadal, a on, że przy moich skłonnościach do anemii, to musze brać to przez całą ciążę. Wszystko było oki do póki nie poszłam do apteki i odebrałam z recepty kwas foliowy 15mg! I teraz nie wiem czy on się czasem nie pomylił... Bo w necie przeczytałam, że jak się przekroczy 15mg na dzień,, to można przedawkować. I teraz nie wiem co robić... Boje się przedawkowania, ale może przy moim zapotrzebowaniu na kwas tyle właśnie muszę zażywać...
 
reklama
Kupiłam wczoraj Prenatal DHA, ponieważ prawie wogole nie jem ryb, a te zawierają olej rybi. Bede brała co 2 dzień, gdyż przeczytałam ze kobiety które brały Prenatal rodziły duże dzieci:tak:
Jesli chodzi o kwas foliowy, to zażywam codziennie 5mg. Zapisane przez lekarza ginekologa-genetyka.

Pozdrawiam
 
Do góry