reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciąży?

Witajcie:) Jestem tu nowa. Mam wiele pytań. Mam nadzieję, że pomożecie. Sprawa jest taka, że mam podejrzenie o ciąże. Z tym, że mało jest wątków na ten temat co bym chciała i dlatego postanowiłam się zalogować na forum. Kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia 2 dni przed owulacją. Z tego co wyczytałam plemniki mogą poczekać kilka dni na owulację i wtedy może dojść do zapłodnienia. Chciałabym wiedzieć co Wy o tym sądzicie i czy jest możliwe, że będę w ciąży. To dopiero początki, dlatego nie wiem czy cokolwiek możecie mi powiedzieć. Co do objawów coś tam czuje, aczkolwiek nie wiem czy są to zmiany owulacyjne czy ciążowe.. Pozdrawiam i liczę na pomoc!
 
reklama
Witajcie:) Jestem tu nowa. Mam wiele pytań. Mam nadzieję, że pomożecie. Sprawa jest taka, że mam podejrzenie o ciąże. Z tym, że mało jest wątków na ten temat co bym chciała i dlatego postanowiłam się zalogować na forum. Kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia 2 dni przed owulacją. Z tego co wyczytałam plemniki mogą poczekać kilka dni na owulację i wtedy może dojść do zapłodnienia. Chciałabym wiedzieć co Wy o tym sądzicie i czy jest możliwe, że będę w ciąży. To dopiero początki, dlatego nie wiem czy cokolwiek możecie mi powiedzieć. Co do objawów coś tam czuje, aczkolwiek nie wiem czy są to zmiany owulacyjne czy ciążowe.. Pozdrawiam i liczę na pomoc!
 
Olka żadna z Nas nie jest ew. plemnikiem wędrującym do Twojego jajeczka (przenośnia) więc żadna nie da Ci gwarancji czy jesteś w ciąży czy nie, teoretycznie istnieje możliwość że doszło do zapłodnienia, a praktycznie to najlepiej gdybyś w dniu spodziewanej miesiączki zrobiła test ciążowy, a jeśli chciałabyś wiedzie coś wcześniej to przejdź się do najbliższego laboratorium i poproś o badanie Beta HCG kosztuje ok 30zł i da Ci 100% gwarancję co do Twojego stanu.
 
Dzięki za odpowiedź. Do okresu jeszcze ponad 2 tygodnie wiec chyba nie wytrzymam. A test z tego co wiem mogę zrobić po 6 dniach najwcześniej aczkolwiek jest małe prawdopodobieństwo, że wyjdzie prawidłowy wynik. No nic chyba muszę czekać póki co... I jeszcze jedno pytanie. Czy mogę już zacząć brać kwas foliowy?? Bo wiem, że trzeba jak najszybciej.
 
Olka, kwas foliowy mozesz brac niezaleznie od tego czy jestes w ciazy czy nie jestes - nie zaszkodzi, Twoj organizm go przyjmie z wdziecznoscia. Zdecydowanie mozesz zaczac brac, poza kilkoma PLN na Folik nic nie ryzykujesz, a skoro poruszasz juz temat kwasu foliowego, to warto go brac jesli w ogole pojawia sie mozliwosc zaciazenia, czyli jesli uprawiasz seks. Bo strzezonego... W organizmie kobiety to on sie i tak przydaje, a w razie czego chroni przed naprawde paskudnymi wadami.
 
Test po 6 dniach wykrywa, owszem, ale ciążę. Czyli jest tak: dzień owu, nastąpiło zapłodnienie, po około 6 do 10 dni nawet jest zagnieżdżenie i wtedy dopiero wytwarza się hormon gonadotropina kosmówkowa, czyli właśnie HCG wykrywane przez testy i badane na teście z krwi. I beta już może wyjść, choć słaba. I do tego czasu trzeba dodać te 6 dni testu, czyli wychodzi akurat czas @.
A objawy przed @, nie ma czegoś takiego. To znaczy są, ale identyczne z objawami na @ właśnie, więc objawów przed okresem nie szukaj, bo albo sobie wmówisz, albo inaczej zinterpretujesz.
 
No to w takim razie będę musiała poczekać prawie te 3 tygodnie i wtedy się okaże czy przyjdzie @ czy też nie.

Kłaczek o kwasie foliowym również wiem tyle, że mogę go brać niezależnie od tego czy jestem/będę w tej ciąży czy też nie. Więc polecę dziś kupić tabletki. Orientujecie sie ile kosztuja? Słyszałam ze 250tab ok. 17 zł.

Silmiriel jeśli chodzi o te objawy to przecież w trakcie owulacji też coś się dzieje. Wiem, że to za wcześnie, ale pobolewaja mnie jajniki, cały czas chodzę głodna - wcześniej mi się to nie zdarzało, no i mam objawy grypowe. Staram się sobie nic nie wmawiać, bo jestem realistką.

Dzięki za odpowiedzi. Jeśli nie macie nic przeciwko będę relacjonować czy coś się dzieje:)
 
Olka, nie pamietam ceny... za 30tbl. Foliku placilam w PL chyba cos 5,70? Bo tu to wiem - funta za 30tbl. ;-)Dawno to bylo bo ponad rok temu, z reszta opcja ktora podajesz jest zdecydowanie korzystniejsza. Jakikolwiek kupisz w dawce 0,4mg/tabletke bedzie ok, nie musi byc akurat Folik. Z reszta wygooglalam ze Folik kosztuje ponad 8zl za 30tbl. Faktycznie jest na necie w op. po 250tbl. i w dawce po 0,4mg - biorac 1tbl./dobe, masz zapas na rok.;-)
Na objawy ciazy to raczej trzeba chwile poczekac... Bedziesz wiedziec cos na pewno, jak zrobisz test i to najlepiej po terminie miesiaczki i z porannego siku. Zrobiony w terminie miesiaczki nie zawsze wykazuje ciaze.
 
Zobaczę dziś w aptece jaki będzie najkorzystniejszy ten folik:) Już bym bardzo chciała znać odpowiedź, ale wiem, że niestety muszę czekać. W razie czego będę na siebie uważać. Muszę poczytać czego nie mogę jeść a co należy:p Jak myślicie? warto już tak na zapas postępować?? Ogólnie to nie mam z kim pogadać, bo powiedziałam tylko mamie, ale ona nie chce słuchać o tym, że mogę być w ciąży, no i chłopakowi, ale on uważa, że sobie coś wmawiam;] chyba nie jest przygotowany na to, że może być tatą. W sumie młodzi jesteśmy, ale ja już od dłuższego czasu czuję taki instynkt macierzyński:)

aha i jeszcze jedno. Jestem przeziębiona, mogę normalnie brak leki?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry