reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jestem w ciąży?

W 17-18 dniu cyklu doszło do "przytulania". Cykle trwają średnio 32-33 dni, więc były to dni płodne. Rozumiem że duże jest prawdopodobieństo na ciąże? Okres mam dostać dopiero ok 20-21 listopada. Chyba oszaleję do tego czasu z ciekawości!!!!
 
reklama
Mikaaa, moze byc ale nie musi - nie zawsze dochodzi do zaplodnienia, mimo wspolzycia w dniach plodnych. Coz... Poki co skazana jestes na tortury niewiedzy. Jesli miesiaczka Ci sie opozni 1-2 dni, strzel sobie rano tescik i sprawa powinna byc jasna. Bierz poprawke, ze Twoj stres zwiazany z ciekawoscia, moze zaburzyc cykl. Psychika ma duzy wplyw na nasza plodnosc.
 
Mikaaa najlepiej kup 2-3 testy z róznych firm. Mój pierwszy teskt kupiony w drogerii wyszedł negatywny a ja na 100% byłam w ciąży - ok 3-4 tygodnia :-D
 
Ok. Dziękuję kłaczek i misia45 za podpowiedź :) Na pewno kupię co najmniej 2 testy. Ale myślę że jesli nie dostanę okresu w terminie to po staram się wytrzymać ze zrobieniem testów ze 3-4 dni później niż termin okresu. Ale zobacze czy ciekawość nie będzie silniejsza... Jeśli okaże się, że jestem w ciąży to chciałabym w jakiś wyjątkowy sposób powiedzieć o tym mężowi. Czy gdzieś znajdę taki temat na forum?

Dodatkowo zaczęłam zażywać kwas foliowy. Tak na wszelki wypadek :)
 
Mikaaa, jesli w ogole planujesz ciaze, lub bierzesz pod uwage zajscie to kwas foliowy powinnas brac regularnie. Nie boli, wiele nie kosztuje, a chroni dziecko przed ciezka wada. O tyle pewniej jest robic test tuz po terminie @, ze wczesniej stezenie betki w moczu moze byc za niskie i test po prostu wyjdzie falszywie negatywny. Stad warto zrobic go nieco pozniej i koniecznie z pierwszego siku po nocy. Wiem jak ciezko wytrzymac... Dasz rade.:tak:
 
Witam. Byłam wczoraj u ginekologa. Dobrze, bo ze wgledu na leki ktore musze brac przepisal mi wysoka dawke kwasu foliowego. Zbadal mnie, ale tak jak myślałyśmy nic nie wykazało. Poogladal mnie i powiedzial ze wszystko jest wporzadku, nic nie bylo widac w jajowodach. Powiekszone endometrium o 4cm niz normalnie wiec cos sie tam dzieje:) Wiec faktycznie to jest bardzo wczesna ciąża, ok 2tyg. Tylko jedno mnie martwi. Dzis zrobilam test "maluszek" czy jakos tak sie nazywa i tam ta druga kreska prawie wogole jej nie widac. Nic sie nie zmienilo, dalej nie mam okresu, czuje ze jestem w ciazy, ale ten test troche mnie dobil. Czy jest to możliwe?
 
Prija0 u mnie beta po ponad tygodniu od zapłodnienia nic nie wskazała, podobnie jak test domowy zrobiony tydzień później. Dopiero ponad 3 tygodnie po zapłodnieniu (nie wiem kiedy miałam owulkę) porządne kreski się pojawiły. Myślę, że skoro lekarz mówi, że coś się dzieje to musisz cierpliwie czekać, więcej odpoczywać i mniej się denerwować. Pierwsze 3 miesiące są najważniejsze więc dbaj o siebie słońce. Może zrób sobie betę, myślę że już powinna wzrosnąć a majątek to nie kosztuje. Lepsze to niż kolejny test domowy.
 
reklama
kłaczek Ogólnie to my jeszcze w tym momencie nie planowaliśmy, ale taka "mała" wpadka nam się zdażyła i dlatego. Gdybym o tym myślała to na pewno zażywałabym kwas już kilka miesięcy przed. No ale jeszcze nie wiadomo, więc muszę czekać do @...
 
Do góry