reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cztery kółka dla malucha :)

Gryzka zdziwiłaś mnie z tymi kołami, że piankowe lepsze:szok: ja się spodziewam pierwszego Bobaska, więc tu nie mam wprawy, ale zawsze słyszałam że wygodniejsze pompowane:-) więc już sama nie wiem, ale dobrze że na forum każdy wyraża swoją opinię bynajmniej tacy laicy jak ja mogę na spokojnie przemyśleć "za" i "przeciw"
ja tez sie zdziwilam
kazdy poleca kola pompowane
Gryzka moglabys cos wiecej o tych kolach napisac?
 
reklama
Witajcie.
Przeczytałam wszystkie wasze posty i w sumie w głowie mi się nie rozjaśniło :no:
Do dzisiaj byłam na 100% zdecydowana na kupno X-landera XA ale po przeczytaniu różnych opinii na różnych forach mam co do niego wątpliwości. Dlaczego? Otóż ponoć się źle prowadzi, jest ciężki, mało zwrotny a przede wszystkim ponoć ma małą gondolę i dziecko nie mieści się w niej po 3 miesiącach :confused::confused: bardzo mnie to zmartwiło bo jakoś nie wyobrażam sobie aby 4 miesięczne dziecko jeździło w spacerówce, spacerówka też pozostawia dużo do życzenia (wąska, niewygodna, dziecko się w niej ześlizguje po mimo pasów). A tu znowu piszecie, że X-lander jest dobrym i sprawdzonym wózkiem. I bądź tu mądry :confused::confused:

W związku z tym poszukałam opinii o innych wózkach i natrafiłam na ten o to egzemplarz: Mikado OX-FORD - z kierowaną osią przednią | Mikado - wózki dziecięce najwyższej jakości
Zdania użytkowników tego pojazdu są w większości pozytywne. Ludzie chwalą ten wózek za zwrotność, możliwość montowania spacerówki przodem i tyłem, wygodę, dużą gondolę i spacerówkę. Oczywiście są też negatywy ale nie ma wózków idealnych. Według opinii dużym plusem jest bardzo dobry kontakt w producentem i nie ma kłopotów z ew. reklamacją lub kupnem części. Jak dla mnie plusem jest cena. Na allegro chodzą po 1000 - 1200 zł. U producenta do 1000 zł. Wózek ma możliwość zamontowania innych fotelików niż ten firmowy.

Czy któraś z was słyszała/widziała/użytkowała ten wózek?

A właśnie co do kupna wózków typu 3 w 1. Moim zdaniem lepiej kupić gondolę + spacerówka a fotelik kupić osobno. I to taki, który uzyskał dobre noty w crash testach. Jednak trzeba postawić na bezpieczeństwo a nie wygląd ;-)
 
Ostatnia edycja:
Ja właśnie sprawiłam sobie i maleństwu prezent kupiłam wózeczek piękny czerwony coneco toledo do którego mam też fotelik który można zamontować w razie czego na stelaż
 
Ja właśnie sprawiłam sobie i maleństwu prezent kupiłam wózeczek piękny czerwony coneco toledo do którego mam też fotelik który można zamontować w razie czego na stelaż

to gratuluję konkretnego zakupu:-)ja ostatnio przeczesuję wszystkie fora o wózkach,też chciłabym już kupić, ale troszkę powstrzymuje mnie to że gwarancję sobie skrócę, bo zazwyczaj wózki mają roczną gwarancję a jak kupię teraz to będzie tylko do lutego 2011 a z wózka zacznę korzystać w czerwcu...
z drugiej strony na ostatnią chwilę wszystko zostawiać też nie warto, zawsze może się zdarzyć że szybciej urodzimy...:eek:
 
Zacznę od kolorków :-) są bardzo delikatne. Brązowy jest dość ciemny ale ciepły za to niebieski nie jest taki zarówiasty a lekko przgaszony.
Co do prania spacerówki to zaraz sprawdzę ale z tego co pamiętam to chyba można ściągnąć. Wogolę spacerówka bez stelaża wygląda jak worek ale dokładnie jeszcze sprawdzę.
P.S. trochę to potrwa bo ukrywamy wózek w kartonach na strychu przed teściami ;-)

mam kolejne pytanie co do tego wózeczka:-)a raczej dodatków, bo dołączona była torba na ramię i kuferek, czy ten kuferek można zaczepić do wózka?czy jest to taka typowa torba do wózków z przedziałkami?bo zastanawiam się czy nie będzie potrzeby kupienia torby do tego modelu...:confused2:
dziękuję za odpowiedź
 
to gratuluję konkretnego zakupu:-)ja ostatnio przeczesuję wszystkie fora o wózkach,też chciłabym już kupić, ale troszkę powstrzymuje mnie to że gwarancję sobie skrócę, bo zazwyczaj wózki mają roczną gwarancję a jak kupię teraz to będzie tylko do lutego 2011 a z wózka zacznę korzystać w czerwcu...
z drugiej strony na ostatnią chwilę wszystko zostawiać też nie warto, zawsze może się zdarzyć że szybciej urodzimy...:eek:

Postanowiliśmy z mężem, że wózek kupimy dopiero po rozwiązaniu. Teraz wybierzemy model, kolor itp. a jak maluch będzie na świecie to kupimy. Przecież i tak nie będzie niezbędny zaraz po narodzinach, ze spacerkami będzie trzeba trochę poczekać :-)
 
Postanowiliśmy z mężem, że wózek kupimy dopiero po rozwiązaniu. Teraz wybierzemy model, kolor itp. a jak maluch będzie na świecie to kupimy. Przecież i tak nie będzie niezbędny zaraz po narodzinach, ze spacerkami będzie trzeba trochę poczekać :-)

Wygląda na to że my zrobimy podobnie. Będziemy musieli tylko 2-3 tygodnie wczęsniej zamówić łóżeczko, bo wygląda na to że na to które chcemy będziemy musieli trochę poczekać.
A powiedzcie mi jak to jest z wózkami? Czy od razu są na sklepie czy też trzeba na nie czekać, chodzi mi o sklepy typu Ascot.
 
Wygląda na to że my zrobimy podobnie. Będziemy musieli tylko 2-3 tygodnie wczęsniej zamówić łóżeczko, bo wygląda na to że na to które chcemy będziemy musieli trochę poczekać.

Z łóżeczkiem zrobimy podobnie, czytałam (chyba u kwietniówek) że w szkole rodzenia poradzili im kupić i rozłożyć łóżeczko z miesiąc wcześniej. W tym czasie ma się wywietrzyć, czyli przestać śmierdzieć nowością i "wchłonąć" zapach mieszkania. Jak dla mnie to wydaje się logiczne. Ciężko jednak będzie wycyrklować kiedy jest ten miesiąc wcześniej :-)
 
reklama
u nas przy córci łóżeczko zostało poskładane ok 1,5 mies przed urodzeniem a to ze względu na psa, chcielismy żeby przyzwyczaił się wcześniej do nowego mebelka, a tym samym nie miał rewolucji wprowadzonej w życie że nagle jest w domu przemeblowanie i nowy lokator;-)
co do wózka kupilismy po narodzinach córci, jakieś 2-3 tygodnie, to był listopad więc i tak pierwsze spacery odbywały się na balkonie ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry