reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Terii- podziwiwam, ze Daria tak pieknie sie sama bawila..moj to od razu sie wspina na mnie i ba- ba i ba- ba... Imie wlasnie by pasowala super tymbardziej, ze potrzebne nam krotkie bo nazwisko dosc dlugie wiec rownowaga by byla :tak: ale fajowow !!! mama z corkami razem w ciazy !!! hihihihi

Mikotku - dzis na pisze, jakos wczoraj weny nie mialam na myslenie co tu sklecic :tak: dobrze, ze Emila mam to mi to wszystko ladnie pouklada i bledy poprawi ;-)

Jeny
- nie zasmiecasz forum...wiesz ile razy ja tu wyplakiwalam swoje zale nad karmieniem. I ciesze sie , ze na Was trafilam bo nikt mnie nie skrytykowal tylko wspieral caly czas. WIecej wsparcia mialam w Was niz w rodzince. Tzn mama rozumiala i powiedziala, ze ona nas tez dokarmiala bo tak nawet wtedy kazano a wiadomo jakie mleko wtedy bylo, siostra za to mowia, aby probowala , ale nie brala pod uwage jak sie czuje..ehh bylo minelo teraz obie wiemy, jak chcemy postapic. Co do wozka to zobacz taki ;) index.jpg mi sie bardzo ten spodobal, i jak nic mi sie nie zmieni to bede szukac jakiejs uzywki ;-) ma super amortyzatory :) musze jeszcze tylko opinie poczytac

Jejku jak tak czytam i patrze jak u mnie bylo w szpitalu to niebo a ziemia. Pielegniarki do rany przuloz, ze wszystkim pomagaly , tlumaczyly...
 

Załączniki

  • index.jpg
    index.jpg
    8 KB · Wyświetleń: 47
Ostatnia edycja:
reklama
Ok, wiec egzamin napisany, ale glowa dalej boli... I zadne leki nie pomagaja, jak do jutra mi nie przejdzie to chyba bede sie starala dostac do lekarza jakos, bo czuje sie jakby mi mozg wyplywal... :baffled:
marys - nie smuc sie, moze do niego jeszcze nie dotarlo, ze dziecko macie. W sumie, dziecko jest z wami od niedawna, na pewno sie przyzwyczai, nie ma bata ;-)
gosiak - ja tez planuje zawsze nawet na kilka miesiecy do przodu, bo tak juz lubie :-p a wozek blizniaczy to nie glupi pomysl, chociaz jak jedna dzidzia bedzie rok starsza to nie wiem, czy na dlugo wam wystaczy... :sorry2:
 
Hej :-). Nie dam rady dużo napisać bo Jasio buszuje po kuchni :tak:.
Mikotku - no dziś trzeci raz w tym tygodniu zaliczę . Basen nie wypalił bo @ przyszła .
Gosiak - wózek super !!!!
JestemEwa - wody mineralnej dużo wypij - pomaga na ból głowy . Albo kawa z cytryną . Najlepiej jedno i drugie :tak:
Natis - @ jest ?????
 
Witajcie kochane

u nas nocka w wykonaniu Ninki wspaniała, Ewa terchę się budziła ale i tak wstała mwyspana gotowa na piatek- a to u nas dzień sprzatania kiedy M. ma wolne on bierze dzieci ja sprzątam,gotuje, później spacer z pannami a teraz spią a M. musiał do pracy na parę h pojechć.

jeny- oj biedna Ty nie zaśmiecasz forum, szkoda ze wtedy Cię tu nie było dostała byś parę słów wsparcia i pomoc w Twoich problemach. Nie próbowałaś karmić przez kapturki? Widzisz ja rodziłam sn. ale były komplikacje, zabieg- musiałam lezeć bez ruchu następne 16 h, dziecko dostałam na 0,5 h i karmili je butlą. Ale babki w szpitalu były super bardzo mi pomogły, kiedy przyszło do karmienia małej nie potrafiła się przyssać, miałam bardzo małe brodawki więc zaproponowano mi kapturki. Jednak Ewka miała zółtaczkę, spała cały czas nie miała siły ssać, za bardzo ją wygłodziłam bo myslałam że jak zgłodniej to chwyci, ale położne mi wytłumaczyły że teraz to ona siły nie ma, nakarmiły ją butlą, później przystawiałam, pokarm miałam dopiero w 3-4 dobie. W domu karmilam prawie wyłacznie piersią ale po paru dniach mała domagała ię jeszcze więc wieczorami dostawałe te 30 ml. z butli- nie więcej, połozna środowiskowa mi powiedziała ze jak jej dam więcej to szybko się przyzwyczai bo tam nie musiała sie wysilać i zrezygnuje z piersi. Karmiłam ją tak jak pisałam wcześniej. Przez żółtaczkę Ewka była bardzo senna, więc jadła i spała na początku- w nocy rtochę marudziła ale więcej było w tym mojej winy bo nie potrafiłam jeszcze wszystkiego. Gdybym wtedy karmiła ja w naszym łużku była bym całkiem wyspana. Karmiłam cały czas przez te kaprurki- czasem było trochę trudniej bo one nie chciały się przykleić, trzeba było je mys, wyparzać. Jak młoda miała 4 mc. był kryzys- nie chciała cyca- ale ja nie zrezygnowałam byłam silna, butla i cyc zawsza po miesiącu poprawa, karmiłam ją jeszcze w ciązy z Ninką.
Po porodzie Niny myślałam że brodawki sie wyrobiły i położne były zdziwione kiedy je wyciagnełam, przecież karmiła pani jedno dziecko- teraz na pewno jest ok. mówiły. Ale każda po 15 min. mi mówiła (nawet te najbardziej zapalone) niech pani karmi przez kapturki jak dziecko tak chce. Nina chetna do cyca była ale butla nie gardziła.
Właściwie to zbyt chetna bo potrafiła na cycku całe dni siedzieć. Kiedy M. wrócił do pracy było bardzo cięzko, ale po tygodniu moja mama wylądowała na l4 (2,5 mc.) rano jeździłam do niej z dziećmi (M. pracuje na zmiany do 14-16h) bardzo mi pomogła, zajmowała się Ewką kiedy ja karmiłam, jak tylko Nina spała biegłam do Ewki i mówiłam że teraz jestem tylko z ną, ze ją kocham, ze dzidziuś jest malutki i tylko mama może go karmić. Zawsze miałam takie 1,5 h wieczorem kiedy zabierałam Ewe na plac zabaw a moja mama zostawała z Niną i karmiła ją butlę.
Czasami czułam że zostawiłam tą młodszą potrzebującą ale Ewka tez mnie potrzebowała.
Kiedy mama wruciła do pracy powróciły ciezkie czasy ale nie na długo bo jak Nina miała już 4 mc. to rano bz paniki mogłam zajmować się nimi jednocześnie.

Myślę ze bardzo ważne jest zebyś nie miała do siebie pretenscj kiedy czasem będziesz zostawiać jedno dziecko z mama- to dobrze że ją masz bo pomyśl chyba lepiej zeby było do niej przywiązanie i nie płakało niż gdybyś była sama i musiała patrzyć jak jedno dziecko lezy i płacze. U nas nawet teraz czasem Ewa jak rano wstaje i widzi ze Nina płacze, prosi zeby zanieść ją do teściowej (mieszka pod nami)- ona wie że tam jest w centrum uwagi i choć czuję nute zazdrości to jednak ulga bo Ewa jest szczęśliwa.

Narazie tyle resztę musze zostawić jak M. wróci bo panny wstały
 
JestemEwa - miedzy maluchami bedzie 16 miesiecy roznicy. Nie sadze aby Tymek na tyle chodzil aby nie chcial do wozka, a niestety na pomoc w spacerach nie bede miala na kogo liczyc. Rodzina daleko, E bedzie w domu owszem ale pewnie przez pierwsze 2 tygodnie a potem nie ogarne sama . Fakt moge chustawac maluszka, ale czasem tez fajnie wyjsc z wozkiem... ile posluzy tyle posluzy, a obecnego sie nie pozbedziemy.

Lece budzic Tymka, bo za 20 minut Emil przyjedzie i ja jade do pracy....
 
teri współczuję bo wiem jakie to przykre dla kobiety gdy nie może nakarmić własnego dziecka a komentarze w szpitalu potrafią dobić ale w końcu Ci się udało ?? karmiłaś/ karmisz piersią ? Ty masz jeszcze starszego synka.... jak z nim było ? są te nakładki na piersi do takich brodawek ale mi to nie pomogło, jeszcze mówią zeby lakatatorem wyciągać a póżniej karmić ale czy ja wiem... ja nie mam wklęsłych brodawek tylko płaskie jak jest ciepło ale to każda kobieta tak ma;-) chyba ? przecież nie sterczą cały czas:-D mi też każda nowa siostra na zmianie przychodziła i naciskała na sutki i mówiła... no mleko jest ! w czym problem ? masakra ! i powiem Ci że jak to sie powtórzy z mają to się chyba załamię a obawiam sie że też tak będzie... już wyobrażam sobie ten moment gdy pierwszy raz przystawiają dzieciątko..
gosia fajny wózek, też pooglądam ceny i opinie poczytam... mi sie podobają jeszcze inne ale dam linka jak znajdę bo moja lenka juz miauczy u taty i sie skupić za bardzo nie mogę.. imię Nala już pisałam wcześniej- zanim w ciążę zaszłaś;-) prześliczne !!!!
aha no i obiecana fotka:
20140224_134918.jpg
lenka za 4 dni kończy 9 miesięcy a maja dziś kończy 19tydzień:-) pozdrawiamy:-)
 

Załączniki

  • 20140224_134918.jpg
    20140224_134918.jpg
    15,8 KB · Wyświetleń: 64
jeny jak Ty zgrabna jestes !!! brzuszek śliczny taki malutki a biodra jakie masz wąskie szybko wrócisz do formy potem :tak: ech te same kometarze miała no mleko jest a dziecko płacze ciągle mi ściaskały i dniotły te sutki wrrr juz mnie tak bolały od ich ściaskania że na myśl o karmieniu ryczć mi się chciało u nas na oddziale jest taka głupia przełozona że nie można używac laktatorów ani kapturków bo nie ma warunków do ich sterylizacji :wściekła/y:a była taki jedna fajna położna która akurat mieszka w bloku obok nas i ona mi pomagała bo mówi do mnie po cichu żebym sobie w nocy wyciągała laktatorem i jak nikt nie widzi używała kapturków no ale to taki stres bo musisz sie ukrywać wrr a jedna była taka małpa ze szkoda gadac kazała nie dokarmiac dziecka bo matka ma pokarm to niech karmi a raz pzypadkiem usłyszałam jak mnie obgadywała z druga małpą że no drugie dziecko ma i nie umie karmić :wściekła/y::wściekła/y:ja byłam tam 10 dni bo mała miała żółtaczkę i była wcześniakiem i powiem szczerze że wyszłam z depresją :no: przy pierwszym dziecku było identycznie !!! i przy pierwszym i teraz poddałam sie po 2 miesiącach bo probowąłam ściagac laktatorem i dawać z butli swoje ale uwierz mi nic nie robiłam tylko sciągałam mleko i karmiłam dziecko i dałam spokój bo mówię nie za wszelką cenę nie jestem stworzona do karmienia i koniec ale nie mam z tym problemu że nie karmiłam długo

gosia super ten wózek !!! aa i zawsze zapominam kurtka super Daria ma podobną tez tak na bok zasuwaną kupiłam na ciuchach za pare złotych ona jest z h&m rozmiar niby 80 ale tak duży że daria sie w nim topi bedzie dobra na jesień nawet dobrze bo na wiosne mamay sporo okryc wierzchnich a na jesieni Daria bedzie już chodzic to się bedzie fajnie w niej prezentować :-p
 

Załączniki

  • SAM_9778.jpg
    SAM_9778.jpg
    47,5 KB · Wyświetleń: 57
Ostatnia edycja:
teri, jeny- ale małpy się wam trafiły, współczuje, moje połozna same mi zaproponowały kapturki a laktator to przy ewie jak byłam co druga babka miała i nikt się nie martwił o sterylizacje, babki przeywały wrzątkiem i było ok., nie we wszystkich szpitalch pracują ludzie- a jak słysze ze one znowu chcą podwyżki to się pytam za co?

jeny- wydaje mi się ze kapturki by Ci pomogły bo moje sutki wyglądają tak jak ty to opisujesz a kapturki miałam takie położne mówiły ze najlepsze a wyglądasz kwitnaco w ciązy
MEDELA Nakładki CONTACT płaskie popękane sutki 3r. (4038233970) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

gosia- a nie myslałaś o wózku jedno za drugim? mi wydaje sie bardziej praktyczny bo nie wszędzie się da wjechac z szerokim, czasem wejście ciasne albo słup na środku chodnika- ale to moze polska wózek abc zoom+gondola- rok po roku (4031696203) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Mery- a ile lat ma twój mąz, kopa w d*** ma odemnie, mój też ma gierkę w kompie ale obowiązki taty wypełnia super

mikoto- jak dentysta?

jestemEwa- jak egzamin?
Zapomniałam się jeszcze pochwalić ze nie blenduje już zup Ninie i młoda bardzo zadowolona :-D
 
reklama
Witam weekendowo

Dzisiaj chyba u mnie piątek 13-stego bo wszystko idzie tak jak powinno, już rano skończył się gaz więc nie mogłam zrobić sobie nawet do śniadania herbaty, potem jadąc do pracy ubrudziłam sobie spodnie w aucie, w pracy zablokowałam token, i tak bym mogła dziś wymieniać. Niech ten piątek już się skończy. Cieszę się z jednego jeszcze powodu, skończyłam robić te rzeczy, które tak mnie męczyły przez cały tydzień, przez co nie miałam czasu siedzieć na bb. No i dziś skończyliśmy godzinkę szybciej pracę z okazji jutrzejszego Dnia Kobiet :D


_anula
byłaś u lekarza z bólami głowy?

jestemEwa
jeśli chodzi o kamienną ścianę w naszym salonie to jest ona zrobiona przez mojego teścia, ma jakieś foremki do tego i z gipsu to zrobił, więc nie kupowaliśmy, a i pomalować mogliśmy jak nam się podobało

mikoto prace remontowe stoją w miejscu, bo jak mąż chodzi do pracy to wraca wieczorem i już nic nie robi, jutro niestety też idzie do pracy bo tak pewnie by już coś robił. Jak po wizycie kontrolnej u lekarza?

MatkaEwa ale trzymasz się diety, podziwiam

Smile4u świetne fotki Franka z placu zabaw, my jeszcze nie byliśmy, czekamy na wiosenną pogodę. Jak Piękny zareagował na twoje jutrzejsze wyjście?

natis 4 zęby na raz, nie dziwię się, że Lenka popłakuje

Skalbka
fajnie, ze wyjazd się udał, zdrówka życzę

gosiak_85 bardzo ładna kurteczka, ja dziś wskoczyłam do lumpeksu i upatrzyłam taką zabawkędla synka za 15zł RAKIETA EDUKACYJNA.MUZYKALNA. SORTER KLOCKI VTECH (4023095998) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

jeny79 fajne zdjęcia Majci, troszkę Ci zazdroszczę też bym chciała dziewczynkę , ale już brzusio rośnie

Jak czytam, ze Wasze dzieciaczki już mówią ma-ma ba-ba to zaczynam się martwić bo mój leniuszek najchętniej miałby smoczek 24h/dobe w buzi i tym samym nic nie mówi.


Idę spać bo jestem wyczerpana, a synek ostatnio budzi się w nocy i płacze więc mamy atrakcje nocne.
 
Do góry