reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Witam po długiej nie obecności
Ja to jestem w dzien w dzien na nerwach wszystko mnie wkurza i dotego ten stres co z mieszkaniem od nowego roku będzie, nawet się zastanawiam czy dobrze zrobiłam że zdecydowałam się na tą ciąże, co rusz jakieś kłopoty wychodzą na dzień juz sama nie wiem co mam robić dziś ide na wizyte i jeszcze chciałam isc do przedszkola państwowego zapytać sie o wolne miejsca aby małego oddać chociaż na 5 godzin aby miał większą styczność z dziećmi, w środe byłam na bilansie i pediatra powiedział aby pokazac małego u logopedy aby mu mowe zacząc poprawiać aby lepiej zaczoł wypowiadać słowa i wyraźniej mówić.
A 5 grudnia to ja zwarjuję jak babeczka z banku nie zadzwoni i nie poinformuje mnie ze jest juz wszystko oki i możemy działac co do kredytu a z tym kredytem tez mam nerwy bo dwoje dzieci i taki duży kredy to aż mnie ciarki przechodza po plecach jak to będzie ( a tak w nawiasie na jakaś z was wzięty kredyt rodzina na swoim ?? i czy była by później możliwość wzięcia innego kredytu wrazie potrzeby ??? )
 
reklama
W sumie ostatnio nie badałam, skierowanie mam na morfologię, ale kazali zrobić dopiero w 1 tygodniu stycznia. A poprzednie wyniki miałam na początku listopada i było wszystko oki (erytrocytów bliżej górnej granicy niż dolnej). Ale nie sądzę, żeby to mogła być anemia. W sumie cały czas jest dobrze, tylko wczoraj tak mnie wzięło, taka jednorazowa sytuacja. Apetyt mam, bardzo urozmaiconą dietę (warzywa, owoce, mięsko, nabiały, mało słodyczy), do tego codzienna dawka "wspomagaczy" (kwas foliowy - do końca opakowania; tran; witaminy). Pod wieczór to miałam tyle energii, że nawet trochę się roztańczyłam. Nie wiem. Jeśli mi się to powtórzy, to zrobię sobie krewkę prywatnie. A na weekend pojadę do rodziców, to sobie pokontroluję cukier (bardziej to by mnie przekonało), bo na krzywą jeszcze mnie gin nie wysyła (stwierdziła, że po badaniach zobaczymy jaki będzie wynik.

Palindromea ja też mam zróżnicowaną dietę a lekarz kazał mi jeść mięso i dużo mięsa. Wcale nie czułam się anemicznie. Problem miałam jak wchodziłam wysoko na schody, albo gdzieś szybko szłam. Czasem mi się w głowie zakręciło. Badanie krwi (morfologia) u mnie kosztuje 6zł. Warto sobie zrobić i sprawdzić.

Misianka my myśleliśmy o rodzinie na swoim. Ale teraz są bardzo zaostrzone warunki i nie moglibyśmy domku wybudować. Jeśli chodzi i inne kredyty to możesz brać o ile masz zdolność kredytową.
 
Witam po długiej nie obecności
Ja to jestem w dzien w dzien na nerwach wszystko mnie wkurza i dotego ten stres co z mieszkaniem od nowego roku będzie, nawet się zastanawiam czy dobrze zrobiłam że zdecydowałam się na tą ciąże, co rusz jakieś kłopoty wychodzą na dzień juz sama nie wiem co mam robić dziś ide na wizyte i jeszcze chciałam isc do przedszkola państwowego zapytać sie o wolne miejsca aby małego oddać chociaż na 5 godzin aby miał większą styczność z dziećmi, w środe byłam na bilansie i pediatra powiedział aby pokazac małego u logopedy aby mu mowe zacząc poprawiać aby lepiej zaczoł wypowiadać słowa i wyraźniej mówić.
A 5 grudnia to ja zwarjuję jak babeczka z banku nie zadzwoni i nie poinformuje mnie ze jest juz wszystko oki i możemy działac co do kredytu a z tym kredytem tez mam nerwy bo dwoje dzieci i taki duży kredy to aż mnie ciarki przechodza po plecach jak to będzie ( a tak w nawiasie na jakaś z was wzięty kredyt rodzina na swoim ?? i czy była by później możliwość wzięcia innego kredytu wrazie potrzeby ??? )


Witam piątkowo :tak:

Jak dała byś małego do przedszkola, to tam zawsze mają logopedę ( chyba w każdym przedszkolu mają). Kochana myślę, że każda z nas ma problemy i rozterki czy da sobie radę , my też mamy kredyt. A jeśli można zapytać -- duży bierzecie kredyt?

Na szczęście obudziłam się i na razie nie boli mnie głowa, jaka ulga:rofl2:
 
No dziś to już badań nie zrobię, bo już jadłam, zobaczę jutro u rodziców jak jest laboratorium czynne (jeśli będę mogła jutro jeszcze odebrać wyniki, to zrobię). Ale z wysiłkiem nie mam problemu, nie męczę się jakoś bardzo. A wczoraj przecież obieranie ziemniaków to nie było jakieś wyczerpujące zajęcie (zwłaszcza, ze na nas 2 to obieram 3 ziemniaki). Wcześniej spałam sobie, potem robiłam sos (i też nie stałam przy tym, tylko sobie siadałam i oglądałam tv). Nagle zaczęły mi się ręce trząść i nogi miękkie robić- jakbym miała zemdleć. Ciśnienie ok, spokojnie uchyliłam okno położyłam się, poleżałam i przeszło.
Mięska jem dużo, bo Aro to bez mięska nie wyobraża sobie dnia (ewentualnie może czerwone zamienić na białe z rybki, ale musi być).
--------
Co do kredytów - też nie wiem jak to jest. Myśmy nie mieli szans, bo umowy mamy na czas określony. Zresztą nie wiadomo ile czasu zostaniemy w tym mieście (Aro chciałby przenieść się gdzieś bliżej rodzinny - jeśli się uda, to od razu się przenosimy), więc dla nas nie ma sensu "zapuszczać korzeni".
 
korba32 ok 120tyś ale to ma byc kupno mieszkania + remont bo jakies tam umeblowanie mam tylko bede musiala kupić kuchanie chyba ze zdecydujemy sie na zabudowaną to inna gadka bedzie w banku
 
Witam przedweekendowo :-)

Palindromea, ja miałam takie objawy nie przy nagłym skoku, a spadku cukru we krwi..przeważnie, jak długo nie jadłam.. wystarczyło zjeść ździebko cukru i za chwilę przechodziło. w ciąży jeszcze mi się tak nie zdarzyło.
 
Skasowało mi post, więc piszę jeszcze raz
( a tak w nawiasie na jakaś z was wzięty kredyt rodzina na swoim ?? i czy była by później możliwość wzięcia innego kredytu wrazie potrzeby ??? )

Nie wiem o jakim innym dokładnie kredycie mówisz. Myślę, że całkiem nowy kredyt to juz bank sprawdzi, czy Ci udzieli, a najlepiej iść do doradcy, który realnie sprawdzi Wasze możliwości.
Co do RNS-a to my wzięliśmy, ale dwa lata temu, więc nie wiem co się od tego czasu pozmieniało w przepisach.
Tak naprawdę bardziej opłacało nam się brać w innym banku (jeżeli patrzeć na całość),ale przez niepewną pracę męża zdecydowaliśmy się na niższe raty przez 8 lat. Po tym okresie najprawdopodobniej refinansujemy kredyt.
W rodzinie jest tez problem z wynajmowaniem kupowanego mieszkania, np jak by trzeba było wyjechać za pracą, można stracić dopłaty.

A i dwa lata temu nie było możliwości finansować w rodzinie na swoim wyposażenia mieszkania, tylko jak coś to remont wchodził w grę, ale to sprawa odpowiednich faktur :).
 
Ostatnia edycja:
korba32 ok 120tyś ale to ma byc kupno mieszkania + remont bo jakies tam umeblowanie mam tylko bede musiala kupić kuchanie chyba ze zdecydujemy sie na zabudowaną to inna gadka bedzie w banku

No to jeszcze nie aż taki duży kredyt--ale zawsze raty są..., u Was są takie tanie mieszkania , że za 120tys dacie radę kupić mieszkanie i jeszcze remont???


Jakie równe cyferki u mnie na suwaczkach ..;)

Natis , Robaczek Jak się czujecie ??? Dlaczego się nie odzywacie???? Czekam!!! ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Palindromea, ja miałam takie objawy nie przy nagłym skoku, a spadku cukru we krwi..przeważnie, jak długo nie jadłam.. wystarczyło zjeść ździebko cukru i za chwilę przechodziło. w ciąży jeszcze mi się tak nie zdarzyło.

No właśnie jak się nad tym zastanawiam, to też obstawiam spadek cukru, choć nie było jakoś moim zdaniem zbytnio powodów, żeby go zabrakło w organizmie (zjadłam bułeczkę z pomidorem, pospałam z 1,5 godziny).
---------
Jakiś czas te u czytałam, że ten program RNS się kończy. Teraz ma wejść coś nowego: Mieszkanie dla młodych. Podobno łatwiejsze warunki. Słyszałyście coś już o tym?
 
Do góry