reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

A ja witam się Andrzejkowo :)

Korba, wszystko w porządku, dzięki :) Jakieś urwanie głowy miałam z rana, teraz z banku wróciłam - ale zimno, rąk nie mogę rozgrzać a oczywiście jeszcze u mnie rękawiczek brak :(

Wypatruję pocztowego bo liczę, że dziś spodnie mi przyniesie.

Uświadomiłam sobie też, że ze dwa tyg, trzeba by już się wybrać po choinkę !!!!!!!!!!

Ja kredytu na szczęście już nie mam. Kiedyś miałam, hipoteczny i tak strasznie mi ciążył. Udało nam się kilka lat temu spłacić i to było jedno z moich większych szczęść. Teraz przymierzamy się do budowy domku ale wolę go dłużej budować a za gotówkę.

No i chciałam jeszcze dopisać, że faktycznie Korba masz prawie same 4 dziś :) Czy to jakaś wróżba ?? :):) Właściwie 4x4 - to coś dobrego wróży, na pewo !
A ja już dziś dwiema nogami jestem w II trymestrze - och jak mi z tym dobrze, trochę lżejsza i spokojniejsza jestem :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kingusia wiesz co jeszcze mi bardzo smakuje ?:p Mamba cytrynowa <pychaa> :-):-):-) A jakie wybraliście imionka ?:)
A chodzicie do stomatologa ? Ja dzisiaj byłam na wizycie i okazało się, że mam pruchnice ;/ gdzie nigdy nie miałam ... nie wiem czy ciąża może mieć na to wpływ ?
Pozdrawiam i milego dnia mamuski :);-);-)
 
Emilia wlasciwie to z pod Wielunia pierwsze dzieko rodzilam w Polsce wlasnie w Wieluniu,pan ordynator tamtejszego szpitala(wiesz o kim mowa :-))powiedzial mi 6 dni przed terminem po uwczesnym babdaniu,ze dziecko juz nie rosnie bo jest zatrucie ciazowe i jak chce to mozna ciaze rozwiazac przez cesarke.Na to mu odpowiedzialam,ze to nie jest tak co ja chce tylko tak aby dziecko bylo zdrowe.Wiec stanelo na tym,ze tego saemgo dnia pare min.po 10 mialam juz coreczke na swiecie.Ogolnie pobyt w szpitalu ok,troche opieka na noworodkami mnie rozczarowala gdyz pielegniarki zachlysly mi dziecko mlekiem z czego powstalo wielkie larmo i mnie strasznie wystraszyli bo podejrzewali zapalenie pluc.No ale na szczescie wszystko dobrze sie skonczylo.
Obecnie bede rodzic w Irlandii bo tutaj przebywam.Nie ukrywam,ze strasznie sie boje ale mysle,ze jakos to przebrne byle z dzieckiem bylo wszystko ok to dam rady,bo opieka kobiet w ciazy jest tutaj naprawde na dobrym poziomie.
O kredytach tez wiem nie wiele bo jeszcze z nich na szczescie nie korzystalam.

Aha moja ginekolog radzila mi na mdlosci aby zjesc zupke chinska bo maja w sobie ponoc jakis skladnik ktorego kobietom w ciazy brakuje i mozna tez napic sie coca coli.Ja wyprobowalam i to i to w moim przypadku dzialala zupka chinska.Jesli ktoras ma ochote sprawdzic prosze bardzo moze akurat pomoze.
paulinka 109czyli nie musialas miec podawanego zastrzyku?Hmm no coz wizyte w szpitalu mam dopiero w 20 tyg.ciazy ale mam zamiar sie wybrac prywatnie do gin.moze przed swietami albo w styczniu wiec dopytam dla mojej spokojnej glowy.
czarna33 tak to jest prawda,ze przy pierwszej ciazy konflikt nie grozi,jednak ja wyczytalam,ze po porodzie kobiecie majacej grupe minusowa powinno sie podac przeciwciala aby w kolejnej ciazy nie bylo czegos takiego jak ja mam teraz.No ale niestety mi przy pierwszej ciazy nikt tego nie podal wiec teraz mialam wiecej stresu.najlepiej dopytac sie jeszcze swojego lekarza prowadzoacego i po porodzie dopytywac sie samemu o to,bo z doswiadczenia wiem ,ze jak sie samemu czegos nie wyprosi to oni o tym nie mysla.

Ja dzis od rana sie wzielam za siebie wlosy juz umyte,maseczki polozone :-D hehe
Ach ja tez bym chetnie zrobila sobie w domku ten placuszek 3 bit tylko brak przepisu,Kingusie jak bedziesz sie czuc na silach to podziel sie przepisem:tak:.
To milego dnia dla wszytkich
 
Kamciak pisałam już w wątku imionkowym że bedziemy mieć Igora albo Laurę :-)

kejko20 ja tez jestem z Wielunia ;-) a przepis na cisto dodałam do wątku z przepisami ;-)
 
Ostatnia edycja:
Hejka dziewczyny jestem tutaj nowa.Obecnie jestem w 13 tyg.ciazy mam juz corke w wieku 6 lat.
Moj termin to koniec maja poczatek czerwca ale pewnie dlatego,ze obstawiam bardziej czerwiec niz maj postanowilam napisac tutaj.
Wlasciwie moge powiedziec,ze jesli urodze naturalnie to bede rodzic pierwszy raz bo pierwsza ciaze mam zakonczona cesarka.
W zeszlym roku bylam tez w ciazy ale niestety nie udalo sie u baby w 6 tyg.nie wykryto akcji serca i ciaze rozwiazano w 8 tyg.
Teraz jak sie pewnie domyslacie jestem pod ciaglym strachem aby tylko wszystko bylo ok ale to pewnie jak kazda kobieta.
We wtorek bylam w szpitalu gdyz w niedziele pojawil mi sie rozowy kolor w sluzie i moja gp powiedziala,ze mam jechac do szpitala bo to moze byc od grupy krwi(mam 0 rh minus)mam konflikt i dobrze,ze mnie pokierowala bo zaraz po zrobieniu badan podali mi anty D czyli immunoglobuline.
Moje pytanie brzmi czy ktoras z Was miala podobna sytuacje i czy wiecie moze cos czy z dzieckiem juz bedzie wszystko ok itd.?
Czytalam o tym duza ale chcialam poznac moze z doswiadczenia czyjes relacje.
Jesli tylko mnie przyjmiecie do grupy bede wdzieczna za wszelkie inf.
Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie,duzo zdrowka

Witaj Kejko :)

Ja też mam córcię w wieku 6 lat a teraz czekam na dzidziusia :) Jak Twoja córcia podchodzi do ciąży, cieszy się?
 
hej dziewczyny

heh a u mnie się wczoraj mąż rozłożył - nienawidzę tego sezonu
spaliśmy wszyscy razem w pokoju młodego przy nawilżaczu i pojechaliśmy po bandzie - hehe rano nawilżenie powietrza 80% ;-) ale lepiej 80 niż 30 moim zdaniem


Czuję, że chce mi się jeść, a nic zjeść nie mogę. Jem przysłowiowymi "oczami" Wymyślę co chcę zjeść, idę robić i... ląduję w wc. No już nie mogę! :((
Wcześniej też wpitalałam słodkie, a teraz - o zgrozo...
Mogę sobie jakoś ulżyć - ziółka, cokolwiek, czy muszę czekać aż samo minie... ? :(

z ziołami ostrożnie, jest kupa niebezpiecznych ziół, więc tu bym nie eksperymentowała
jeśli faktycznie nic nie jesz, lepiej jest się udac do lekarza po torecan np.
a w domu możesz próbować z migdałami i imbirem - herbatki itp


Dziewczyny mam pytanie bo mam problem i nie wiem co robic. mojem starszemu synowi zaczeły pękać paznokcie i to w takim stopniu że zaczeły mu odchodzic w całości.:-( zaczełam mu dawać centrum junior bo może miał brak jakis witamin ale nadal sie tak dzieje. i 3 dni temu zauwazyłam że u młodszego syna zaczyna sie robic podobnie tylko że jemu pekaja paznokcie wzdłuż przez sierodek. także jemu daje witaminy. jeśli któraś spotkała się z takim czyms prosiła bym bardzo o rady

przede wszystkim tak jak dziewczyny piszą - do dermatologa
ja kiedys miałam bardzo słabe paznokcie i kiedyś też mi jeden pękał wzdłuż - zakleiłam tipsem i zrosło ;-) no ale dziecku tipsów nie założysz ;-)


witam nowe czerwcówki, jeśli chcecie być dopisane do listy, to prosze o dane w pw do mnie

A chodzicie do stomatologa ? Ja dzisiaj byłam na wizycie i okazało się, że mam pruchnice ;/ gdzie nigdy nie miałam ... nie wiem czy ciąża może mieć na to wpływ ?

tak zwłaszcza jesli wymiotowałaś, bo kwas solny mógł ci zniszczyć szkliwo
z zębami jest różnie, mi się posypały dopiero po pierwszej ciąży, przez karmienie
 
Robaczek GRATULUJĘ II trymestru:-):-):-):-):-) Już za dwa tygodnie kupujecie choineczkę ??? My zawsze przed Świętami, jak przyjdą spodenki to daj znać czy fajne i czy z rozmiarem trafiłaś :tak:

Kamciak , Oczywiście zęby się psują w ciąży :-( Ja muszę iść do dentysty, zauważyłam już 3 dziurki a właściwie plamki, ale z Julą miałam to samo w ciąży.... Powiedz mi czy dentysta dawał Ci znieczulenie????
 
Palidromea- ja też stawiam na spadek poziomu cukru je tak miałam w poprzedniej cięży, 2 razy straciłam przytomność a to dlatego ze jak było mi nie dobrze to leżałam i potrafiłam godzinami nic nie jeść, raz leżałam długo z mężem w sypialni, poprzytulalismy sie poszłam zrobić naleśniki i bum dobrze że zdążyła mnie złapać póżniej pilnowałam żeby chociaż kubeczek jogurtu rano zjeśc
 
reklama
Właśnie pocztowy przyniósł mi spodnie, wskoczyłam w nie od razu i tak :
szału nie ma :(
świetnie pasują do kozaków, dół nogawek wąski ale na udach i biodrach to wiszą :( Wyglądają na mnie jak a'la alladynki :(
Guma na brzuszek do pępka i w sumie fajnie ciepło będzie zimą - na brzuchu ok leżą ładnie.
Tylko to, że rozmiarowo wyszły większe ( a zamówiłam xs ). Może ja bardziej brzuch mi urośnie to będzie lepiej. Póki co chyba dam mamie do zwężenia :)
Summa summarum wygodniej mi w nich niż w jeansach z rozpiętym guzikiem :)
Następne spodnie pojadę do normalnego sklepu kupić.

Korba, z tą choinką to sobie pomyślałam, żeby do lasu iść szukać ( oczywiście z asygnatą ) tak po staropolsku. Zawsze S i Sewero jeździli na targ ale to nie to samo. A że niegdyś mieszkałam na leśniczówce to znam dobre miejsca z choinkami :) Myślę, że dla młodego będzie to frajda :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry