reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

witam się sobotnio, Robaczek kciuki trzymam
Minnie- ja pije po 2 kawy, ale takie słabsze z mlekiem, problemów z cisnieniem nie miałam w poprzedniej ciazy jak piłam wiec teraz taż pije jak mam ochotę
ailatan- jateż uwielbiam pierogi z kapustą i grzybami mojej mamy, najlepiej takie opieczone na masełku, czekam już na wigilię
Kingusia- w poniedziałek na pewno zobaczysz serduszko, ale z tym słuchaniem to ja też słuchałam dopiero tak ok 17 tc. po przyłożeniu takiej słuchawki na brzuch
mama2013- a o ile mniejszy był Twój dzidziuś, pamiętaj ze rozbieżność 7-9 dni terminu usg z om to norma, mi wychodzi 2 sni różnicy ale podejrzewałam sie że tak się stanie bo owulka się przesunęła, ale z tego co obserwuje to ok 11-12 tc. prawie każdej dziewczynie dzieciątko nadgoniło i było juz większe
Robaczek- gratuluje, ale suwaczka bym nie zmieniała, bo zobaczysz na każdym usg termin będzie inny, mi w poprzedniej ciąży w 11 tc. dzidziuś też nadgonił a w 21 był już ponad tydzień do tyłu, a w końcu urodziłam w 38 tc. najdokładniejszy termin to tez z pierwszych USG, a o ile nie będziesz miała cesarki to i tak dziecko urodzi się wtedy kiedy będzie chciało
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja na beszczelnego szukam pracy-zwolnili mnie przed12tgc kurcze ja tę umowę miałam już podpisać 8 dni temu ale księgowa sie pochorowała w tym czasie ktos uprzejmie doniósł o ciąży i nie dostałam a u nas było od początku dziwnie bo 1 umowa na miesiąc druga na miesiąc trzecia i 4 na dwa potem na 6 miesięcy i czas nieokreślony-miałam podpisywać 3 umowe czyli2 miesięczną i doopa zostałam na lodzie wszystko w świetle prawa;( no nic złożyłam podania o prace w parę miejsc-no i w między czasie kombinuje z pomoca męża i znajomego nad woim marzeniem-własny interes wszystko na razie w fazie pomysłu i kalkulowania czy warto ale pomysł jest chłopakom się podoba ;)
 
MamaTrójki- strasznie Ci współczuje z tą umową, nie powinno tak być a kolegom z pracy to można pogratulować chamstwa, sama się zastanawiałam nad szukaniem pracy zwłaszcza jak maja zmienić te przepisy, ale niestety z pracą na umowę o prace nie jest tak łatwo...
 
Robaczek - cieszę się, że wszystko w porządku !!!
MatkaEwa - nie martw się córką, pewnie niedługo zmieni zdanie i z radością przyjmie nowego członka rodziny :-). Ja też odstawiam Duphaston - tzn. zmniejszam dawki - już teraz biorę połowę mniej niż tydzień temu. Na szczęście nic się nie dzieje, ufff....

Czapelka - film mocny :-) Oglądałam go kiedyś, teraz nie dałabym rady - za bardzo się stresuję na takich filmach. Teraz to tylko romansidła i wyciskacze łez się nadają. A uwielbiam ciężkie kino :). Ale na to przyjdzie później czas :).

MatkaTrójki - przykro mi, niestety chamstwo to chamstwo. Mam nadzieję, że uda Ci się coś wykombinować.
 
Ostatnia edycja:
no i wygadałam sobie :( rano się chwaliłam, że super samopoczucie a teraz dość że mnie coś mulic, to jeszcze do tego brzuch dołem tak boli, że łooo. Może sama sobie zawiniłam, bo Tosieńka siadając na krzesełku, przytrzasnęła sobie duży paluszek u nóżki i zaczęła strasznie płakać, a ja mądra mama wzięłam ją na ręce, a to prawie 20 kg :/ Bidusia skórkę z paluszka zdarła, plaster przyklejony, serduszko na stópce namalowane co by się szybciej goiło :p i leży bo boli paluszek, przynajmniej tyle dobrego, że nie biega i nie broi, ale mi jej strasznie żal ... Kurde tyle naplanowałam na dzisiaj, a tu znów wszystko spadnie na Luke :/ aż mi głupio, ale na szczęście jest wyrozumiały i sam znalazł przepis na ciasto, sam chce je zrobić. Placek kubuś - wypieki torty ciasteczka babki rolady placki Mam nadzieję, że mu wyjdzie :p Efekty opiszę pewnie wieczorem :p Idę poleżeć :(
Biedna twoja mała, ale dobrze że nic powaznego sie nie stało. A Ty kochana uwazaj z tym dzwiganiem bo 20kg to duzoo (moja ma 14.5kg i tez czasami odczuwam jej podnoszenie)
Jezu ślinka mi cieknie na widok tego placka
Dzieki dziewczyny za kciuki.
Wrocilam i wszystko wporzadku. Przejde zaraz na kompa, wszystko opisze i wrzuce fotki - mam nawet w 3d !!! Z nich najbardziej ucieszyl sie mlody bo wkoncu wyraznie zobaczyl dzidziusia i jego domek. Do tego dostalam nawet plyte. Kolejne takie szczegolowe za dwa miesiace. Mlodziezy moja mala jest o tydzien starsza i termin mam nie na 13 a na 7 i teraz mam nie 11 a 12 tydzien ale nie wiem czy zmieniac na suwaczku..

Pytalyscie ile kaw mozna pic dziennie - max dwie slabe jak cisnienie niskie. Mi sie wiecznie spac chce ale na kawe nie mam ochoty. Przed ciaza pilamco najmniej 4 dziennie i to takie bardzo konkretne bo kocham kawe.
Wczoraj mialam kolejna zachcianke - kapuste kiszona. Mezus sie zmartwil bo mu te moje smaki nie wroza coreczki.
Chcialam wczoraj tez ogladac king konga ale.... zasnelam nim sie rozpoczal :-)
Dzis tez mam ochote popatrzec na final mam talent mam nadzieje ze dzis nie usne tak wczesnie :-) .
Kochana gratuluje udanej wizyty :) Suwaczka bym nie zmieniała, nawet jak trafisz do szpitala rodzic to beda pytac o ostatnia @... King konga ogladałam wczoraj a mam talent nie przepuszcze :)

ja na beszczelnego szukam pracy-zwolnili mnie przed12tgc kurcze ja tę umowę miałam już podpisać 8 dni temu ale księgowa sie pochorowała w tym czasie ktos uprzejmie doniósł o ciąży i nie dostałam a u nas było od początku dziwnie bo 1 umowa na miesiąc druga na miesiąc trzecia i 4 na dwa potem na 6 miesięcy i czas nieokreślony-miałam podpisywać 3 umowe czyli2 miesięczną i doopa zostałam na lodzie wszystko w świetle prawa;( no nic złożyłam podania o prace w parę miejsc-no i w między czasie kombinuje z pomoca męża i znajomego nad woim marzeniem-własny interes wszystko na razie w fazie pomysłu i kalkulowania czy warto ale pomysł jest chłopakom się podoba ;)
O kurcze to tak mozna dwac umowe na miesiac az tyle? To były umowy o prace? Pamiętam że jak ja jeszcze chodzilam do pracy to coś mówili o tym że 3umowa musi być już na czas nieokreslony... NP 1-3miesiące, druga 2-3lata a trzecia u nas byla juz na czas nieokreslony... Współczuje ci sytuacji, ale trzymam kciuki za własny interes (zawsze w takich sytuacjach powtarzam ze nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo i licze ze i u was tak bedzie :)

Jak mi się nic nie chce. Dobrze ze w domu wszystko zrobione z mała na spacerku już byłam i myslę nad zrobieniem tego placka (jutro teściowa robi imieniny tzn taki obiad itp...) Jeszcze się zastanowie :p
 
MamaTrójki - o matko, współczuje Ci! Bez kitu jakie chamstwo :/ Powinni tym bardziej podpisać z Tobą umowę...

Mój J w poniedziałek zawoził moje zwolnienie, akurat nie było szefa, ale jego żona dała mi umowy do podpisania, bo nie podpisałam jak jeszcze byłam w pracy (nie myślałam, że tak z dnia na dzień pójdę na zwolnienie) i wczoraj znowu jechał zawieźć umowy podpisane :) I mój szef powiedział mojemu J, że dopóki nie będzie dobrze z naszą dzidzią to ma mnie nie widzieć w pracy ani w tych okolicach, bo jak mnie zobaczy to mnie zabije :D Że mój J ma tylko zwolnienia dowozić, a ja mam leżeć i odpoczywać :)

Jakaś masakra, dziś leże tylko i oglądam wszystko po kolei na TVNie... W między czasie zjadłam już z 10 mandarynek i z 5 delicji i kinder maxi king :p tak mi to posmakowało :D Jeszcze chipsów bym zjadła, ale wiem, że teraz muszę ograniczać tą chemie :p
 
No, nadrobiłam was. Weekend u rodziców, miałam przeżyć bez forum, ale tak mnie dziś głowa zaczęła boleć, że musiałam jakoś się pocieszyć. No i czytam...Ale tu się działo, już nawet do końca nie wiem, do czego pisać.
U nas w pracy szef mówił tak "pierwsza umowa na rok, druga na 2 lata, kolejna na stałe", a w rzeczywistości jest tak, ze dziewczyny pracują już po kilka lat i każda ma po prostu odnawianą co rok umowę. No i właśnie ze względu na ewentualna "życzliwość" współpracowników, jak tylko lekarz potwierdził ciążę, to od razu poszłam do szefa. Moim zdaniem to inni pracownicy mają do cudzego życia osobistego /rodzinnego gucio, a taka nadgorliwość to jedno wielkie chamstwo.
-----
Z tym kiwi - widać nie tylko na mnie działa rozluźniającą, ale dlatego jem nie więcej jak 2 dziennie (i to tylko jak już właśnie czuję/widzę, że zaczyna się problem). A w druga stronę działa czekolada gorzka i banany.
-----
Też próbowaliśmy oglądać "King Konga", ale szybko polegliśmy. Za dużo atrakcji jak na jeden dzień i jeszcze taki długi film. Zawsze uwielbiałam horrory, a teraz nie mogę się na żaden zdecydować z domowej filmoteki.
Dziś za to znowu maraton po mieście, zakupowe szaleństwo. Znajomi nazwali nas "lokalnymi patriotami", że przyjeżdżamy dofinansować rodzinne miasto - nie będę przytaczać ile kasy poszło (strach się bać). No i skończyło się bólem głowy. Na pocieszenie - Kinder czekolada (skoro dzieci mogą, to my chyba czasem tez, co nie?).
--------
Dobra, wracam do rodziny, bo Aro będzie na mnie patrzył i marudził "No już odejdź od komputera, ty maniaczko jedna. Głowa Cię bolała.". A przy okazji - pozdrowienia od niego dla wszystkich :happy:
 
reklama
MatkaTrójki bardzo mi przykro w szczególności, że tą "życzliwą" osobą okazała się bratowa. Masakra. Trzymam kciuki za znalezienie nowej bądz własny interes. Wszystko się ułoży:tak:

Mnie znów mdłości męczą ale od rana siedzę i jem i jakoś leci. Nie wiem jak ja do czerwca będe wyglądała:-D Mąż bawi się z Julią w chowanego a ja mam czas dla siebie :)
 
Do góry