reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

reklama
ailatan no wreszcie ;-) Wszystko będzie dobrze zobaczysz! Musi być!
A Baba powinna się może w mięsnym zatrudnić :angry: co za znieczulica szok:crazy:

To to jeszcze nic! Teraz to mi się śmiać z tego chce, jaka ona jest głupia :D Bo leże, robi mi USG i ja do niej :"Ile ma pęcherzyk?" a ona :"Ty nie musisz tego wiedzieć", a ja do niej z gębą, bo mnie wkurzyła :"Muszę! Wtedy miał 11mm i chce wiedzieć ile ma teraz!" Aż mój J mi potem powiedział, że się wydarłam, ale i dobrze :D No głupia pinda! :) Potem jeszcze do mojego J, że za dużo pytań zadaje :D To on jeszcze bardziej chamski był dla niej :) Na szczęście z nią rozmowa trwałą krótko, bo od razu przeszliśmy do tego mojego na rozmowę :)
 
Mamatrójki mi się wydaje, że to zależy od dokładnego tygodnia ciąży i od tego gdzie i jak się Dzidzia ułożyła. Więc może zaczną przez brzuch ale dziecko będzie za daleko i będzie potrzeba dopochwowo. Nie przewidzisz...
 
ailatan- mam nadzieje że do środy pęcherzyka, znacznie urośnie ale ja jestem dobrej myśli bo wydaje mi się że jeśli miało by być gorzej to dziecko nie rosło by tak szybko i jeszcze to serduszko się ładnie rozkręciło, ale ginekoloszki to współczuje, tacy ludzie w takich miejscach, ja miałam na tyle szczęścia ze jak poprzednie ciąze traciłam to przynajmniej personel był wyrozumiały, chociaż w ciązy z Ewcią też trafiłam na zastępce ordynatora która dała nam tak straszną diagnozę że płakałam przez prę dni, ale nie powiem jak po porodzie dostałam wielkiego krwotoku to ta sama babka zachowała się super uspokajał mnie, szybko załatwiła sale operacyjną, poszła do męża, czasami to też zależny od dnia. Trzymam kciuk, bo wiem że inaczej jest kiedy nie ma się jeszcze dzidziusia a ciąża która ma uczynić Cię mamą nie przebiegu książkowo.
 
Witam się porannie :)

Dzisiaj zaczęłam intensywnie dzień - od wizyty na budowie :). Od razu mi lepiej i lepszy nastrój wrócił :-). Teraz kilka zaległych spraw pozałatwiam i zaliczę dzień do pierwszych udanych ;-) :tak:.

Mamatrójki - usg genetyczne jest wykonywane częściowo przez brzuch, częściowo dopochwowo. Zależy jak dzidziuś się ułoży i jaki jest ruchliwy. Przezierność miała być mierzona przez brzuch, ale dzidziuś był tak ruchliwy, że się nie dało. Do 20 minutach dopiero pstryknął dobre zdjęcie ale wracając ponownie do badania dopochwowego.

Sara - poszczęściło Ci się w aptece, dobra kobieta :). Ja niestety rzadko na takie trafiam :(. Choć nie, trafiłam na dobrego i uczciwego lekarza :).

Ailatan - przynosisz dobre wieści, dziecko rośnie, serduszko bije - wszystko jest na dobrej drodze. Tylko leż jak najwięcej, ogranicz chodzenie do minimum. Ja krwawiłam 7tygodni i dopiero leżenie, leżenie i jeszcze raz leżenie pomogło. Wcześniej dużo odpoczywałam, ale to niewiele dawało i plamienia ciągle się utrzymywały. Czasem trzeba coś po prostu wyleżeć. Trzymam kciuki za dzidziusia :-).

Ines - witaj! Tradycyjne nudnej ciąży życzę :-).

Smile - ale masz super szefa :). Zazdroszczę ;-). Ja mam szefa męża - przerąbane hihihi :-). Nie martw się samochodem, czasem tak jest pod górkę, ale nauczyłam się już, że nie warto zamartwiać się takimi rzeczami. Najważniejsze to to co mamy w domu i w brzuszku :).
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny mam pytanie badanie prenatalne w 12 tyg jest dopochwowe? czy przez brzuch?? to ważne o tyle że mój maż na dopochwowe ze mna nie chce iść

Ja miałam tylko przez brzuch, najpierw weszłam sam i jak doktor zaprosił na badanie spytałam czy mąż może wejść, doktor jak najbardziej się zgodził. Najczęściej to zewnętrzne, ale po prostu wejdź pierwsza i spytaj doktora, a jeśli okaże się, że jednak musi być dopochwowo zawsze mąż może się dyskretnie ulotnić :) abyscie nie czuli się skrępowani.:tak:
 
aliatan no nareszcie jesteś :-D ciszę się ze wszystko dobrze na pewno zostaniesz z nami do czerwca i dłużej :tak:
MamaTrójki ja miałam genetyczne tylko przez brzuch i wszystko dało się ładnie pomierzyć :tak:
witam nowa mamę fajnie że jest nas jeszcze więcej rozgość się :tak:
ja się wziełam i troche ogarnełam mieszkanie pomyłam podłogi bo juz mi się klapki przyklejały :confused: bo Dawid rozlał w kuchni sok i tak się to roznosiło po całym domu :baffled: jeszcze muszę zebrać pranie z suszarki które wisi tam juz 4 dzień i wyschło juz na wiór :dry:ale jestem teraz mega leń no nic mi się nie chce :sorry2:
na skurcze tez polecam magnez ja w piewszej mialam takie skurcze łydek że masakra budziłam sie w nocy z krzykiem bo mi noge wykręcało mąż mi probował masować ale to był mega ból modle sie żebym teraz tego nie miała :no:
lecę bo mnie ssie w zołądku czas na drugie sniadanko miłego dnia wszystkim zycze to juz piątek jupi jutro pośpimy dłużej :happy:
 
To to jeszcze nic! Teraz to mi się śmiać z tego chce, jaka ona jest głupia :D Bo leże, robi mi USG i ja do niej :"Ile ma pęcherzyk?" a ona :"Ty nie musisz tego wiedzieć", a ja do niej z gębą, bo mnie wkurzyła :"Muszę! Wtedy miał 11mm i chce wiedzieć ile ma teraz!" Aż mój J mi potem powiedział, że się wydarłam, ale i dobrze :D No głupia pinda! :) Potem jeszcze do mojego J, że za dużo pytań zadaje :D To on jeszcze bardziej chamski był dla niej :) Na szczęście z nią rozmowa trwałą krótko, bo od razu przeszliśmy do tego mojego na rozmowę :)

Co za chamstwo.. uff szkoda słów

Ailatan, trzymaj się kochana i wyyyypoczywaj!!!:tak:
 
reklama
Ailatan - straszna ta lekarka - masakra jakaś. To była prywatna wizyta???
Przypomina mi się od razu położna z porodówki. Po 20 godzinach prób urodzenia mojej córci przychodzi położna z jakimiś lekami. Mój mąż ledwo już żywy pyta ją co mi podaje, a ona "To nie Pana sprawa". Tak się wkurzył, że nie pozwolił jej zrobić mi zastrzyku bez uprzedniego kontaktu z lekarzem.
Ta panująca wszędzie znieczulica jest okropna. Przykre.

anusiakanusia - widzę, że też masz taką dużą córcię :). Chodzi już do szkoły? Jak reaguje na rodzeństwo?
 
Ostatnia edycja:
Do góry