reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

reklama
no w koncu moje suwaczka sa:) Lepiej sie Was oglada i czyta w laptopie bo w telefonie nie widzialam zadnego suwaczka;)

Anbas pisalam juz , ze mieszkam w Dublinie a Ty? Mam do Ciebie takie putanie , bo chyba z tego forum tylko Ty mieszkasz w Irlandii:) Po jakim czasie dostalas skierowanie do szpitala na badania krwi itp. bo ja czekam juz od miesiaca i jeszzce zadnego listu nie dostałam. ja do tej pory miałam tyllko dwa razy robione usg a tak to nic poza tym:(
 
Ostatnia edycja:
...
Anbas pisalam juz , ze mieszkam w Dublinie a Ty? Mam do Ciebie takie putanie , bo chyba z tego forum tylko Ty mieszkasz w Irlandii:) Po jakim czasie dostalas skierowanie do szpitala na badania krwi itp. bo ja czekam juz od miesiaca i jeszzce zadnego listu nie dostałam. ja do tej pory miałam tyllko dwa razy robione usg a tak to nic poza tym:(...

Ja jestem z Navan :-) to tylko 48km od Dublina :) Wiesz co...odnosnie szpitala to nie wiem czy w kazdym szpitalu jest tak samo czy nie...Ja sie zglosilam do Rotundy w Dublinie bo tam rodzilam tez Kube. I wygladalo to tak, ze zadzwonilam tam z prosba o zabookowanie pierwszej wizyty . Jest tam automatyczna sekretarka wiec zostawilam wiadomosc i chyba po pol godzinie oddzwonila do mnie pani z recepcji, zadala kilka pytan o adres, termin ostatniej miesiaczki i tyle powiedziala ze przyjdzie list z data wizyty. I faktycznie po 2 czy 3 daniach dostalam list z data na 27 grudnia...Ale jak juz wczesniej pisalam bede wtedy w polsce wiec od razu dzwonilam przekldac bo wiem jak tu z terminami maja. I jak zadzwonilam w piatek tak wczoraj przyszedl drugi list z nowa data na 11 stycznia dopiero...:baffled: Tak wiec pierwsza oficjalna wizyte w szpitalu mam 11 stycznia i wtedy beda robione wszystkie badania. W miedzyczasie mam sie zglosic do GP na standardowe comiesieczne wizyty (znaczy pojeminczek z siusiu;-) sprawdzanie cisnienia i przykladanie tej malej smiesznej sluchaweczki do brzucha w celu sprawdzenia akcji serca)
No ale oczywisci byla juz raz prywatnie u gina w dublinie zeby w ogole potwierdzic ta ciaze no i wybieram sie drugi raz w 12 tyg na sprawdzenie przeziernosci. A potem czekam na wizyte w szpitalu.
A Ty jaki szpital wybralas? I czy umiawials sie na wizyte sama czy czekasz az GP to zrobi (bo z doswiadczenia w pierwszej ciazy wiem, ze niektorym lekarzom takie sprawy wylatuja z glowy)
 
Anula - super wiesci, ciesze sie ze wszystko dobrze :) Kciuki za pozostale wizyty i badania.

A co do rosnacych brzuszkow - kochane to raczej jeszcze nie brzuszki ciazowe :-D W 12 tygodniu macica dopiero siega krawedzi kosci lonowej ;-) Raczej bym obstawiala wiecej jedzonka w jelitach albo wzdecia, albo ogolne przytycie ;-) Tak wiec te dusznosci to raczej spowodowane szybkimi zmianami w naszych organizmach i ciezka praca jaka musza wykonac, a nie rosnacymi maluszkami. Dusznosci spowodowane rosnaca dzidzia to dopiero z 1-2 miesiace przed porodem.

Ale spokojniutko - wszystko jest jak najbardziej u was w porzadku i nie trzeba sie martwic.
 
Ja tez wyybrałam Rotunde bo mieszkam obok niej:) U mnie było tak , że moja pani ginekolog wysyłałą meila do Rotundy i wtedy oni mieli mi wysłac list. Tyle , że to było miesiąc temu a tu cały czas cisza. Dzwonili do mnie z rotundy , ale byłam w pracy i niesłyszałam tel a jak do nich zadzwoniłam to powiedzieli , że ktoś oddzwoni . Ja nie mam takich badaN robionych jak Ty u lekarza ja miałam tylko 2 razy usg u mojej ginekolog i tzreci raz poszłam na kontrole do innego lekarza .


Anbas w.lasśnie przed chwilą dzwoniłam do Rotundy i jak sie okazało oni wysłali list ale na zły adres i dostanę nowy.
 
Ostatnia edycja:
Ja tez wyybrałam Rotunde bo mieszkam obok niej:) U mnie było tak , że moja pani ginekolog wysyłałą meila do Rotundy i wtedy oni mieli mi wysłac list. Tyle , że to było miesiąc temu a tu cały czas cisza. Dzwonili do mnie z rotundy , ale byłam w pracy i niesłyszałam tel a jak do nich zadzwoniłam to powiedzieli , że ktoś oddzwoni . Ja nie mam takich badaN robionych jak Ty u lekarza ja miałam tylko 2 razy usg u mojej ginekolog i tzreci raz poszłam na kontrole do innego lekarza .

Skoro ktos mial oddzwonic i cisza to znaczy ze najprawdopodobniej ktos zapomnial...To moze zadzwon tam jeszcze raz i powiedz ze czekasz juz tyle, ze ktos mial zadzwonic do ciebie i czekasz a tu nic. Mysle ze to ich pomylka i jak tam zadzwonisz to raz dwa otrzymasz list od nich.
A co do lekarza...to mam rozumiec ze wybralas sobie swojego ginekologa jako GP do prowadzenia ciazy? Bo tak tez mozna...U mnie by to bylo wlasnie o tyle nie wygodne ze na rutynowa wizyte na ktorej nie ma usg (czyli tylko z probka moczu i na spr. cisnienia) musialabym sie kulac az do Dublina. A tak to moge zrobic w przerwie na lunch tu u mnie :)

Bo tak czy inaczej twoj GP (czy to jest twoj ginekolog czy jakis inny lekarz) powinien wiedziec ze jestes w ciazy, bo na tej podstawie zakwalifikuja cie do bezplatnej opieki lekarskiej dla kobiet ciezarnych.
A u jakiej lekarki bylas na USG jesli moge spytac?
 
Minnie- dobrze piszesz z tym rosnącym brzuchem, co prawda rosnąca macica podsuwa resztę narządów do góry ale nie na tyle żeby to w sprawnym oddychaniu przeszkadzało, to raczej sprawa hormonów
anula- cieszę się z udanej wizyty, wypoczywaj, a w pracy jakoś będą musieli sobie poradzić
 
widze przewija się temat prezentow na swieta? U mnie pustka w glowie i raczej pustka w kieszeni niestety :-( Musze pogadac z J i chyba poprostu razem sobie cos kupimy albo spedzimy milo czas :-D Pozostaje jakis upominek dla Adasia, oraz chrzesnic- mojej i J. A reszta, no trudno... nie damy rady.
Ja mam jutro badanie krwi i moczu. Na list z data nadal czekam.
Flakow nienawidze :-D znaczy nigdy nie probowalam ale ja jestem wybredna i nie tykam sie podrobow bo mnie odrzuca :tak:.
 
Wlasnie napisalam wyzej , ze zadzwonilam teraz do Rotundy i jak sie okazalao wyslali na inny adres i teraz wysla nowy list. A Ty swojego lekarza masz w Dublinie? Jak czesto masz robione te badania- probka moczu, cisnienie? ja ich jeszzce nie miaalm . Czesto mialas robione usg? Bo ja trzy razy a moja mam mi przed chwila powieddziala, ze nie powinno byc tak czesto bo jest szkodliwe.
 
reklama
Wlasnie napisalam wyzej , ze zadzwonilam teraz do Rotundy i jak sie okazalao wyslali na inny adres i teraz wysla nowy list. A Ty swojego lekarza masz w Dublinie? Jak czesto masz robione te badania- probka moczu, cisnienie? ja ich jeszzce nie miaalm . Czesto mialas robione usg? Bo ja trzy razy a moja mam mi przed chwila powieddziala, ze nie powinno byc tak czesto bo jest szkodliwe.
Ja mam ginekologa w Dublinie. Ale to sa prywatne wizyty bo jak zapewne wiesz w Irlandii ciaze standardowo prowadzi GP razem z polozna. Ja mialam w ostatniej ciazy mieszane wizyty tzn. GP i polozne. na wizyty chodzi sie tak jak w polsce co miesiac, od chyba 34 tyg co dwa tygodnie (tego juz nie pamietam dokladnie :)) i tak az do porodu. Badania usg sa w ciazy "standardowo" dwa, tzn. pierwsze gdzies kolo 12 tyg lub zaraz po a druga kolo 22 tyg. I to jest wszystko (no chyba ze sie okazuje ze jest cos nieteges...to oczywiscie wiecej). Nawet przed samym porodem juz nie ma. No ale taki to kraj...a przyrost naturalny maja solidny wiec zdaje sie wiedza co robia :-) No to tak po krotce wszystko mniej wiecej :)

Kari - ja z flakami mialam to samo dopoki nie sprobowalam. Odrzucala mnie sama nazwa flaki hihihi. Ale jak sprobowalam takich domowych to musze powiedziec ze....mniam mniam. Ale to naprwade musza byc porzadnie zrobione, domowej roboty flaczki a nie jakies "sloiczkowe" paskudztwo :-D
 
Do góry