reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2013

Palin uważaj, bo ja mam do Ciebie blisko i kocham kopytka...

Mój pewnie nie będzie brał wolnego w majówkę więc weekend majowy będzie w kratkę. Ostatnio cały dzień spędzam z wami bo mąż na 18-19 wraca a wychodzi po 6 rano. Zepsuł nam się drugi samochód więc jestem uziemiona. Do tego nic w domu nie mogę robić więc zaczynam powoli szaleć.
 
reklama
Natis, wspoooolczyje... I tule Cię kochana :(:( ohh oby ten niedźwiedź w końcu wyszedł.. Wytrzymaj, juz niedługo..

Kari, cieszę sie, ze u Was lepiej, mi mezus w domu tez raczej nie pomaga, ale pieniądze na rodzine zarobi. Ok, maja 2 lewe ręce do prac domowych ale muszą utrzymac rodzine na godziwym poziomie! I dobrze jak jest praca.

Smile, fajne te włoski, mi tez sie takie bardzo podobają. Ps ja tez poglądami majowki..

Saara, trzymam kciuki za wyznaczonie CC.. Ja tez jestem przezebiona by the way.. Więc sie solidaryzuje.

Isis, gratuluje wyznaczenia CC!

My chcielibyśmy wyjechać do Norwegii w sierpniu, rodzina męża ma tam mały domek nad jeziorem.. Moglibyśmy tam mieszkać nawet miesiąc, wrunki są. Tylko będzie trzeba jakiś dokument malenstwu wyrobić.. Nie wiecie jak to jest z tymi dowodami dla dzieci? Na paszport czeka sie z miesiąc..

Robaczek, gratuluje wygrana z ZUS. Ps. Nie wiesz przez jak okres przysługuje nam macierzyński z DG? Księgowa dzwoniła do nich i powiedzieli jej 20tyg plus 4tyg.. A nie powinien to być rok teraz??
 
Anusiakanusia, jak będziesz już na macierzyńskim i tym dodatkowym, a we wrześniu wejdzie ta ustawa o dłuższym, to będziesz mogła sobie przedłużyć. Póki co ustawa jest nie podpisana, więc nie możemy od razu poprosić o rok wolnego. W niektórych miejscach pracy można co najwyżej zdeklarować, ze jeśli będzie możliwość to skorzysta się z tego.

Jeśli się mylę - poprawcie mnie.

Marcysiowa - masz ochotę, zapraszam. Zanim Aro wszystko zje...
 
Ostatnia edycja:
anusiak norwegia jest w strefie schengen, więc wystarczy dowód osobisty, natomiast ja bym się dowiedziała na lotnisku czy wystarczy dowód żeby polecieć samolotem
na pewno musi być dokument ze zdjęciem...
my z młodym lataliśmy tylko na paszport, jak na razie ma robiony co roku, ale przez pierwszy rok nie miał - celnicy i policja mogą się przyczepić do zdjęcia - musi być dziecko rozpoznawalne na nim, a niemowlaki i dzieci tak szybko się zmieniają, że uznaliśmy że poczekamy z dowodem - teraz ci wyrobią dowód na 10 lat a za rok ci się urzędnicy przyczepią, że dziecko nie podobne
 
AnusiaK, tak jak Palin napisała. Obejmie i nas na DG i wszystkie na um o prace jeżeli na macierzyńskim będziemy 1.września ale faktycznie ustawa jeszcze nie podpisana. My na DG będziemy musiały do zusu wysłać wniosek o macierzyński załączając akt urodzenia dzieciątka a na umowie o prace trzeba pracodawcy złożyć wniosek o urlop macierzyński z załączonym również aktem. Tak się dziś dopytałam księgowej. I chyba faktycznie na razie mamy te pół roku ( mniej więcej ) a potem możemy przedlużać bądź nie.

Lecę robić dalej obiadek, restauracja u robaczka serwuje rosół z makaronem :) Sewerek ma kolegę i robią " polowanie na kota " :D:D:D

Palin współczuje z tą pracą Aro, ale jak to się mówi, "służba nie drużba" ... ale z drugiej strony "za mundurem panny sznurem" :):)

Na majowkę też nigdzie się nie wybieramy, wymyśliłam, że będziemy przygotowywać mieszkanko na pojawienie się Huberta :) pewnie jak będzie ładnie wybierzemy się na jakieś spacery - las , jeziora, morze. Może z Korbą grila urządzimy - co Ty na to Korba ? :):) Coś trzeba wymyślić :)
 
NATIS: bidulko Ty nasza- weteranko szpitalna... Niech Ci Bóg w dzieciach wynagrodzi! Niech będą piękne, mądre i grzeczne!:tak::-) A niedżwiedzie: a kysz!!! Samych susełków na sali życzę!;-)
KARI: nie zazdroszę Ci sytuacji, ale może to tymczasowe, co? Może niedługo wyjdziecie na prostą i będzie supcio? A planujecie wrócić do Polski?
MATKAEWA SARA, ROBACZEK: ja też jutro wizytuję. Oj będzie co czytać na wątku wizytowym. :tak:
ROBACZKU: fajnie, że z molochem bitwa wygrana! Teraz możesz troszkę poszaleć, co?;-)
PAULINKA109: ja się męczę podczas spaceru... :zawstydzona/y:Ale dzielnie codziennie co najmniej jeden zaliczam!;-) Ze spaniem jest masakra: jeden bok, drugi bok, ból pochwy przy przewracaniu się i wstawaniu do kibelka, rano ból stawów biodrowych... Ehhhhh, a gdzie tu jeszcze 2 miechy????:confused:
PALIN, DMUCHAWIEC: współczuję pracy małżonków... Ale na pewno są też dobre strony!:tak:

My na majówkę, to jedynie się wybierzemy do moich rodziców do sanatarium w Szczawnie Zdroju w odwiedzinki. ALe raczej bez noclegu... To od nas jakieś 4h jazdy.

Ja dziś też latałam. Wysprzątałam skrytkę, umyłam 2 okna, ugotowałam obiad, odebrałam wyniki, odebrałam dziecko ze szkoły, zrobiłam zakupy i padam....:eek: Wypiłam kawusię, zjadłam loda, obczytałam co u Was- teraz idę pobudować z lego, bo dziecię mi się nudzi... PA!
 
Nadrobiłam Was
mort-de-chaud-987712.gif


Teraz mam nadzieję, że nikogo nie pominę
hanghead.gif


MamaWikusi zdrówka dla męża! Ale Wam fajnie - obiadek z grilla, mniam
sliniak_2.gif


Natisku najważniejsze, że będziecie pod stałą opieką! Dasz radę! Daj znać czy udało Wam się coś wskórać w sprawie niedźwiedzia
0080.gif


Robaczku
gratuluję przelewów z ZUSu
47b20s0.gif


Kari super, że wychodzicie na prostą. Pochwal się zakupami, jak uda Ci się coś kupić. A kiedy tylko możesz odpoczywaj!
wet-kiss-smiley.gif


Smile jak po wizycie u kosmetyczki? Mnie też się podoba ten rodzaj fryzury
zalotnis.gif


Palindromea wiem coś o rozwalonych długich weekendach, albo o innych dniach, które są wolne, ale nie dla wszystkich. Ale damy radę!

Ja dzisiaj załatwiłam wszystko co zaplanowałam, no prawie, bo nie kupiłam ręczników. Także zmykam na zakupowy się pochwalić, a co http://***************/senatn/images/V%20Slider/LSbali.gif
 
robaczku: ketony w moczu MOGĄ wskazywać na to, że twój organizm zamiast spalać glukozę spala tłuszcz, a z tego co na słodkich mamach wyczytałam- nie jest to dobre dla dziecka. Tylko nie wiem od ilu jest alarm. Ja od jakiegoś czasu mam 1,5 i moja gin nic na to nie mówi. Chyba norma jest do 5, ale pewna nie jestem...
 
reklama
robaczku: ketony w moczu MOGĄ wskazywać na to, że twój organizm zamiast spalać glukozę spala tłuszcz, a z tego co na słodkich mamach wyczytałam- nie jest to dobre dla dziecka. Tylko nie wiem od ilu jest alarm. Ja od jakiegoś czasu mam 1,5 i moja gin nic na to nie mówi. Chyba norma jest do 5, ale pewna nie jestem...
Na wyniku mam, że nie powinno być ich w ogóle ( norma brak ). Właśnie tak czytam o nich i nie są one dobre jak się pojawiają. Dobrze, że jutro mam wizytę. Może faktycznie coś z tą insuliną nie tak, bo ostatnio straszenie wpierniczam słodkie, przed chwilą zjadłam całego zająca czekoladowego...
 
Do góry