reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Bry! :-)
Tyle to ma na plusie każdy mój cycek:laugh2:
Ja sama? lepiej nie wspominać :-p
Wow! Mi cycki prawie nie urosły. Tylko zmieniły "koncentracje" ;-)

Dzień dobry dziewczynki;-)
Mam bardzo twarde podbrzusze od kilku dni. Jest prawie jak kamień:( teraz cos zaczęłam szukać na ten temat( wcześniej myślałam , ze to normalne) No i wlasnie, normalne nie jest chyba - strasznie sie zestresowalam - co naprawdę nie pomaga:( czy ktoś ma podobne doświadczenia?
Podobno magnez na to pomaga.
Mówią, że to niedobrze, jak brzuch twardnieje, ale moja siostra przez całą ciążę miała twardy, a urodziła prawie w terminie :tak:

Gratulacje!!!!!!!!!!!!!
Szukam kogoś kto mnie skarci...bo znów najchętniej poleciałabym na usg....wrrrr...mam dość bycia panikarą...wrrr
Uwaga:
Aj Ty, aj TY!

Teraz powinnaś poczuć się skarcona :cool2:
Dziewczyny doradzcie mi proszę, jak łagodzicie u siebie nudności. Mnie męczą całą dobę, najgorzej jest wieczorami...nic nie przytyłam, a raczej chyba z kg bądź z dwa spało mi na wadze, bo do słodyczy mam wstręt (oby mi tak zostało:-p) ale męczę się okropnie..
Mi pomaga mięta (żuję gumę, albo piję herbatkę).
A mnie dodatkowo boli dół brzucha. Taki dziwny ból, trochę jak przed miesiączką, takie skurcze całkiem mocne i częste.:szok:miała któraś z Was podobnie? Wiem jednak, że trzeba myśleć pozytywnie.
Mnie też pobolewa jak na @ i mam czasami skurcze (ale raczej bezbolesne) a z dzidzą wszystko dobrze. To chyba jednak wina rozciągania się wszystkiego...

Dziewczyny ze tak sie zapytam .... to jak tam u was z przytulankami ? bo u nos to je lipa:-p znaczy sie z powodu mojego zlego samopoczucia nic a nic i ochota tyz zerowa:zawstydzona/y: kurna widze ze m zaczyna miec z tego powodu fochy:crazy:
U nas też. Tak się złożyło, że od momentu poczęcia bzykaliśmy się dwa razy :szok: Najpierw M nie chciał, bo się bał i nie bardzo mógł przełamać. Jak już się w końcu zdecydował to ja wpadłam w panikę i wcale nie było to przyjemne. Drugi raz już była lepszy, ale i tak jest gorzej niż przed ciążą. I tak ogólnie to nie mam na razie specjalnej ochoty. :no: Podobno przychodzi dopiero w II trymestrze.

hej dziewczynki, przede wszytskim gratuluję każdej malutkiej dzidzi w brzusiu. Mam do Was pytanie, czy któraś z Was była na usg i dzidzia się nie ruszała? Moja siostra była wczoraj i bardzo sie martwi..niby lekarka mówiła, że jest ok ale tak dziwnie milczałam, moze ona źle to odebrała, ale podobno dziecko na tym etapie (10tc)ciągle się rusza.. bardzo prosze o Wasze rady i opinie. :-(
JA byłam wczoraj na USG i moja dzidzia też się nie ruszała, ale serducho biło i gin powiedział, że jest wsio oki.


W przedszkolu przy naszej szkole wykryto świerzb! Powinnam się martwić?
 
reklama
Witam dziewczynki:)

Anja spokojnej ciąży:)

Wielkość brzuszka chyba nie zależy od szczupłej sylwetki ,ja z córką zanim zaszłam ważyłam 50kg przy wzroscie 174 i brzuch zaczął wychodzić pod koniec 6 miesiąca.A teraz przy wadze 67kg już widać brzuszek:)

A co do objawów to ja też miałam tylko lekkie mdłości i to nie długo a oprócz tego tylko ból piersi i się martwiłam,ale lekarz mówił,że to są mity ze niby im większe objawy tym lepiej się dziecko rozwija:)
Także głowa do góry:)
 
Znów panika przez was - ja byłam na usg w 4 tyg - ani serduszka ani łapek. Taka mikro nawet nie fasolka. Następny termin na mikołajki. Ale potem mi mija :)
A na mdłości mój gin mówił ze najskuteczniejszy sposób to magnez z vit b. Nawet 3 razy dziennie. Lub melisa - ale to raczej na uspokojenie
 
Kiedy ostatnio (24.10.11) byłam u lekarza siedziała ze mną dziewczyna w 18tygodniu.... W ogóle nie było po niej widać, a szparaga że szok!!! Z kolei moja znajoma ważyła przed ciążą jakieś 78kg i też brzuszek było widać dopiero pod koniec 7 miesiąca. To chyba sprawa bardzo indywidualna :)
Mam nadzieję, że mi w srodę powie, że mój brzuch będzie rósł.....panikuję trochę. Jajeczko się odklejało ostatnim razem, dostałam luteinę dopochwowo i duphaston biorę sumiennie wszystko po kolei i czekam do środy....23.11 dzień zbawienia
 
Witam sie popoludniowo! Ja dzis mam wolne,wiec wybralam sie do miasta.wlasnie siedze w kawiarni i wsuwam jablecznik,w koncu cos slodkiego od 3 miesiecy,bo wczesniej na slodkie nie moglam patrzec.to chyba znak ze zbliza sie II trymestr.
W mojej pierwszej ciazy brzuch mi yszedl dopiero w 7 miesiacu,a ze bylam w klasie maturalnej to sie dopiero zdziwili,szczegolnie Pani wuefistka jak jej powiedzialam,ze piramidy to ja nie zrobie bo jestem w 7 m. Tak to normalnie cwiczylam,biegalam i nic.Noooo,ale kiedy to byyloo! 12 lat temu,teraz czuje sie jak stara babcia.
Milego Dnia
 
Kasiulka, Carla juz zaopatrzylam sie w rozge, nie mozna tak czesto maluchow podgladac ;-)

Anja na mdlosci ( jak jeszcze je mialam) pomagala mi herbata z duza iloscia soku z cytryny, a jak nie moglam nic innego zjesc to ratowalam sie kislem/kisielem (jak to sie odmienia :eek:), dobrze tez reagowalam na zupki chinskie. Chociaz to niezdrowe to utrzymywalo sie jakos w moim zoladku, w przeciwienstwie do innych pokarmow. A no i winogrona jadlam.

Sicilpol ja tez siedze sama wiekszosc czasu. Niby kontakt z rodzinka i przyjaciolmi mam, ale nie moge wsiasc w autobus i po 15 min plakac siostrze w rekaw, bo np. malz mnie wkurzyl. Nawet nie ma sie komu pochwalic zdjeciami z usg - mamy znajomych, ale jakos mnie nie ciagnie, zeby im wymachiwac przed nosem zdjeciami malenstwa. Wam sie pochwale, jak tylko zeskanuje :-p

Niezapominajka - taki brzuszek to normalne, dzidzia musi sie gdzies chowac. Ja mialam taki przed ciaza. Nawet chyba wiekszy. Tylko, ze mniej ksztaltny - jak ludzik z opon michelin ;-)

Agrafka - moja dzidzia wczoraj tez na poczatku jakos nie podskakiwala (przynajmniej nie zauwazylam), dopiero jak napilam sie coli (zalecenie lekarza) to zaczela fikac.

Macku - swierzb to pasozyt, a mozna sie nim zarazic przez bezposredni kontakt, lub dotykanie tych samych przedmiotow. Nie ma co panikowac, tylko przez najblizszy czas moze nie chodz na spacery dookola przedszkola.

Figgylalu 23 juz niedlugo. Trzymam kciuki za udana wizyte.

Asik podziel sie jablecznikiem, gdzie ja tu jablecznik znajde łeeeeeeeeee

Co do przytulanek, to teraz juz jest calkiem normalnie. Mdlosci minely, wiec samopoczucie tez mam lepsze i checi jakos tez przychodza. Do zblizen nie dochodzi z taka czestotliwoscia jak przed ciaza, ale jest o niebo lepiej niz w pierwszych miesiacach. Mam nadzieje, ze tak juz zostanie.
 
Znów panika przez was - ja byłam na usg w 4 tyg - ani serduszka ani łapek. Taka mikro nawet nie fasolka. Następny termin na mikołajki. Ale potem mi mija :)
A na mdłości mój gin mówił ze najskuteczniejszy sposób to magnez z vit b. Nawet 3 razy dziennie. Lub melisa - ale to raczej na uspokojenie
Nie panikuj kochana :) U mnie w 6tyg nie było widać bicia serduszka, ale za to przy 8tyg waliło jak wściekłe 180 na minutę :) Będzie dobsz ;)
Niespodzianka no niby niedługo, ale to czekanie to jakaś masakra! Myślę sobie jednak, że skoro leki biorę, cycki rosną no i biorę te wszystkie leki to będzie ok. Sama trzymam kciuki bo też się naczytałam... Na tej wizycie zapytam się co i jak z seksem bo ostatnio ze stresu o jajeczko zapomniałam zupełnie, a M trzymam na dystans z obawy o odklejanie. Zobaczymy co gin powie
 
Koniec juz zbiorowych zamartwianek!!! Wszystko jest i bedzie ok!!!!!!!

Dla dobrego przykładu wspomne tylko, ze któregos dnia pokłóciłam sie z mężem. Wkurzył mnie wtedy nieprzecietnie i nie musiałam długo czekac na ból brzucha:sorry: Brzuch rwał mnie tak jak nigdy wczesniej, jak na porządny okres.. kurcze jakie ja miałam wyrzuty! Stres nakręca bóle, które poniekąd sa normalne w ciazy.. Moj lekarz mnie uspokoił ze węzadła sie rozciągają, normalne jest kłócie z boku. Dzieci teraz zaczynają szybki wzrost, więc nie schizujmy prosze Was:tak:



Co do przytulanek to tez sie nie popiszemy. Raz jedyny spr sobie delikatnie na cos pozwolic i podobne wrazenia jak któras z Was pisała (nie pamietam ktora:zawstydzona/y: ) poczułam sie jakbym robiła to pierwszy raz.. chyba ze moj mąż urósł ostatnio :-):-)
i dupa z tego wyszła. P stwierdził, ze szlaban do czerwca i tyle!!! Nie przypominałam narazie, ze do lipca conajmniej :))


Pochwalę Wam sie moją nową ciążową zdolnością!!! :tak:

Wczoraj robiłam grzanki, prawie spaliłam kuchnie, smród w domu i siwo, ze ledwie do okna doszłam. Dzis nastawiłam wodę i zapomniałam! :cool2::cool2:
Przypomniałam sobie jak czajnik zaczął strzelac;-)
Albo wysadzę dom albo mnie ograniczą:tak:
 
Ostatnia edycja:
Figgy wiem, ze sie dluzy. Zwlaszcza te ostatnie dni. No, ale jak napisalas, nie ma co sie nakrecac, objawy sa i wszystko bedzie ok :-)

Buziak mowisz, ze to talent ciazowy? A ja sie zastanawialam jak mi sie udalo przedwczoraj makaron na papke rozgotowac. Wszystko jasne, hehe.
 
reklama
anja28: mi na mdlosci w poprzedniej ciazy ginekolog polecilkleik ryzowy. sprawdzilo sie ,i mdlosci szybko odeszly w zapomnienie:) takze polecam

niezapominajka123: mnie od poczatku bardzo bardzo boli dol brzucha. latalam juz z tymi bolami do lekarza kilkakrotnie, i za kazdym razem z dzieciaczkami bylo wszystko w porzadku. ostatnio bardzo mila Pani doktor powiedziala ze przyczyna jest wlasnie rozciaganie sie brzuszka, takze troszke mnie to uspokoilo..

Lea28: ja mam teraz straszna ochote na przytulanki :) moglabym nawet codzienniee :) ale niestety lapia mnie jakies infekcje drog moczowych i musze na jakis czas sie z ta ochotka wstrzymac ..
powiem Wam ze jak bylam w ciazy z synkiem ,to gdzies tak od 6 miesiaca (jak nie wczesniej) M bal sie Kochac ,bo ciagle mowil ze ma wrazenie ze uszkodzi dziecko hihi:]

A U NAS DZIS 12 TYDZIEN :D


ahhh nie moge sie doczekac kolejnego usg ,i tego az zobacze Moje Maluszkii :D tez tak macie ??
 
Do góry