reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

dziewczyny, dajcie sobie spokój z pobieraniem krwi pępowinowej. na forum babiniec bardzo ciekawie sie na ten temat wypowiadaja. Podobno bardzo rzadko się z tego korzysta, medycyna jeszcze nie jest na tyle rozwinięta. wiecej w tym reklamy i zarobku dla firm, niż korzyści dla chorego człowieka. I co najważniejsze tej krwi podobno wystarcza do leczenia dziecka 3 letniego.

Szukalam kiedys troche informacji na ten temat i rzeczywiscie wydaje sie, ze to nie ma sensu. Miedzy innymi ze wzgledu na ilosc krwi, ktora mozna pobrac' prawdopodobienstwo tego, ze bedzie potrzebna i ze w takim przypadku nie wystarczy dawca z rodziny.
 
reklama
Dziękuje dziewczyny za wsparcie przed wizytą, za 2h ruszam z domu a teraz do wanny, trzeba się wypucować
Waris właśnie takich machających rączek sobie dziś życzę

Czy któraś z nas już jest dziś po wizycie?
 
JA wyruszam na wizytę tuż przed 19... czyli jeszcze trochę muszę poczekać. Wyjątkowo pozytywnie dziś jestem nastawiona. Przed poprzednią wizytą się bałam, ale bijące serduszko uspokoiło wszystkie strachy :-) Ciekawe czy dziś do mnie pomacha...
Powodzenia na wszystkich wizytach dziś :-)
 
Zazdroszczę Wam tego spokoju... Ja cały czas się boję, czy z maluchem wszystko w porządku... Jutro ide na usg, a już czuję delikatnego nerwa :-(

Czy ten wątek na pewno jest zamknięty? Nie dostałam zaproszenia, a mogę na niego wejść, więc chyba nie bardzo...
 
Dziewczynki trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty, zdajcie sprawozdanie :tak:
Ja czekam na swoja - jutro o godz 14. Baaardzo sie denerwuje. To juz bedzie usg genetyczne, a na wyniki bede musiala poczekac kilka dni. Uhh i jak tu sie nie stresowac w ciazy.
 
No to po pierwszej wizycie u doktorka ciąże stwierdził:-) dał na badania i to wszystko.Jak dostane wyniki to mam się zarejestrować i to wszystko:-(A JA MYŚLAŁAM ,ŻE SERDUSZKO FASOLKI ZOBACZĘ .ALE CO TAM POCZEKAM:-)
 
Ja na 10.06 wg OM, a wg usg mi się zmienia, raz mialam ciaze jakby 6 dni młodsza, a na nast wizycie nadgonila. Teraz mam usg genetyczne 29.11 i zobaczymy jak to wyglada :)

Ja mam o 4 dni młodszą od OM prawdopodobnie dlatego, że owulację ogólnie mam późno tak 14-16dc.

Moja następna wizyta 5-go grudnia. Czy to genetyczne badanie robi się na tym samym USG tylko jest bardziej szczegółowe i trwa dłużej? Dziewczyny jak to jest?
 
Buziak powodzenia i o której masz wizytę? ja mam dziś 18:40 i już siedzę jak na szpilkach

Witam;
Widzę, że nie tylko ja nie mogłam spać w nocy. Przebudziłam się do łazienki ok. 1-szej i przewracałam się z boku na bok. Ostatnio jak zerknęłam na zegarek było tuż przed 3... Ale jak już zasnęłam :-) śniło mi się, że moja fasolka ma już 2,5 cm :-) Już nie mogę się doczekać dzisiejszej wizyty u gin, a to dopiero o 19.30....

powodzenia tialana, an.ka, buziak !!! 3mam kciuki!!!!
 
reklama
@ Waris
Usg genetyczne jest bardziej dokladne i moze trwac dluzej poniewaz mierzy sie przeziernosc karkowa. Cytuja za wikipedia: Przezierność fałdu karkowego (ang. nuchal translucency, NT) – parametr oceniany w badaniu USG płodu, odzwierciedlający obrzęk tkanki podskórnej w okolicy karkowej; jest to odległość między tkanką podskórną a skórą na wysokości karku płodu. Zwiększenie wartości NT występuje w niektórych zespołach spowodowanych aberracjami chromosomalnymi: zespole Downa, zespole Edwardsa, a zwłaszcza w zespole Turnera.
Natomiast test papp-a sklada sie z oceny parametrow krwi matki i parametrow usg plodu - czyli na podstawie dwoch badan wyliczaja prawdopodobienstwo wystapienia zespolu Downa.
 
Do góry