reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Aga - czyli same pozytywne wieści. Trzymam kciuki za dalsze sukcesy :tak:

MsMickey - smutne wieści :-(

Esperanza - ta spuchnięta pierś to wina hormonów. Położna doradziła mi robić okłady (1/2 łyżeczki sody na pół szklanki wody) ale ja nie robiłam bo u Mai zmiana była niewielka i szybko zniknęła. W razie wątpliwości porozmawiaj może z położną albo pediatrą.

Byłam z małą na długim 3 godzinnym spacerze :happy: . A ona nadal śpi, chyba pójdę ją przebudzić i kąpać bo mi piersi rozsadzi :eek: (śpi już od 16.30).
 
reklama
aga w takim razie 3mam kciuki za karmienie:tak: powodzenia

MsMickey teraz dopiero doczytałam, bardzo mi przykro:-(

byłam na 2 godzinnym spacerze z chłopakami, Kuba na szczęście był bardzo grzeczny:tak: trzymał się wózka a an placu sam sie bawił bo stwierdził, że mama musi bujać dzidzię:-D
 
Hej, dzieki dziewczyny za rady w sprawie ulewania. Niestety wszysko to juz testowalam. Najskuteczniej jednak działa oderwanie jej w trakcie karmienia od cyca i odbicie. A potem jeszcze raz przystawienie. Niestety młoda nie za bardzo chce współdziałąc - ryczy po odstawieniu.

Poszlam dzis z tym problemem do pediatry - powiedziała mi to co juz wiedzialam. Z tym ze mam srodek który się podaje przed karmieniem - jak sie nie poprawi to mam podawać. Aczkolwiek nie musze - mała w ciągu miesiąca przybrala 1100 g :) więc świetnie. I pediatra powiedziała ze moze je za duzo - mam ją spróbowac troszkę oszukiwać wodą. Tj teraz w dzień karmilam co 1,5 godz. I mam podac jej najpierw wode, a jeść po 1 h. Tak aby jadla co 2,5 - 3 h. I mówiła ze to tez moze pomóc.... Tylko młoda jest cwana i po podaniu wody wpadła w taka histerię ze tylko cyc ją uspokoił....

Ciekawa jestem czy sposób z wodą jest w stanie pomóc, bo moja ma czasem taki dzień, że karmię ją co 2 -3 godziny, bo dużo śpi a i tak ulewa.
 
Aga a co ci poradzili na laktacje? bylas z malym w tej poradni? kurcze ja chyba sie tez zapisze, juz sprawdzilam gdzie sa w krakowie. trzymam kciuki zeby mlody w koncu przestal cie gryzc :)
 
Jesssuuus normalnie nie mam czasu nic naskrobac, mala jakas marudna, wogole w dzien nie chce spac - z wyjatkiem jak jestesmy poza domem - u znajomych a ostatnio na urodzina w sali zabaw 30 dracych sie dzieci, a ona spala ja beton 3h. A w domu jak tylko ja odloze to juz jonczy, jedynia pozycja jaka jej odpowiada do spania to u mnie na klacie, czesto spie z nia tak cala noc bo jak odloze do kolyski to budzi sie co 5min.
Z ulewaniem tez mamy problem,ale nie jakis ogromny, czesto jak sie duzo naje i nie odbije to ulewa.
Ale zastanawia mnie co innego. Czasami moja dzidzia zachowuje sie dziwnie. Lezy sobie spokojnie i rozglada na boki az tu nagle wpada w taki ryk- bez zadnej zapowiedzi - jakby jakis duch ja straszyl. Jakby ja ze skory obdzierali tak z niczego. Zastanawiam sie czy ona ma taki atak bolesci czy co? Jak ja wezme na rece to po chwili sie uspokaja. S mowi, ze ona to naprawde znak Blizniat - rozdwojenie jazni ma, Bo jakby miala kolki i ja tak bolalo to by sie darla dluzej nie?
Obejrzalam filmik o placzu niemowlat, ale nie rozrozniam. Jak sie oglada to u tych niemowlakow to takie oczywiste,a ja u swojej slysze tylko eh to neh i probuje ja odbijac lub karmic. Wogole wszystko ratuje cycek,az mysle ze ja przekarmiam czasami.
A i czy Wasze dzieci tez sie tak wyginaja? Jak ja trzymam na plasko przed soba to odpycha sie nogami od mojego brzucha i strasznie wygina glowe do tylu, ledwo ja utrzymuje,Czym to moze byc spowodowane.?? Czasami tez odrywa sie od cyca i szarpie sutka, ale o tym cos juz pisalyscie chyba.Wydaje mi sie ze to wtdy jak nie moze usnac.
Mam nadzieje, ze cos poradzicie bo juz czasami wysiadam..
 
Ostatnia edycja:
Ciekawa jestem czy sposób z wodą jest w stanie pomóc, bo moja ma czasem taki dzień, że karmię ją co 2 -3 godziny, bo dużo śpi a i tak ulewa.

Dam znać... ale dziś jak zjadła o 13, potem po 15 i 17.30 to poszłam z nia na spacerek. Oczywiście o 18.30 był ryk za cycem. Dostała wode i poszła spac do 21. Teraz pojedzona wykapana, przebrana śpi... zobaczymy jak długo.
A i od 13 tylko raz ulala. Z mojej winy. Za szybko chciałam ja przebrac.

Asik - moja tez sie tak wygina. I atak nieuzasadnionego płaczu miała dziś raz. Bez powodu bo najedzona i czysciutka była
 
Bebilon comfort jest na problemy z brzuszkiwm i kolki. My używamy i jedt ok ale nie wszystkum podchodzi. I jest droższy :-\
dzięki za to mleko powiem Wam że mała od wczoraj wieczorem bardziej spokojna i do tego dostałam w końcu te krople sab simplex, tylko szkoda że to mleko tak zaje....cie drogie jest :-(, no ale trzeba będzie się przemęczyć :szok:
jedyne co to nie zrobiła kupy wczoraj ale z tego co tu kiedyś wyczytałam to tak może być tak ??


Lena na wątku "Karmienie" pisałaś o szczepieniu powiedz mi czy kupowałaś tą skojarzoną ???
 
Ostatnia edycja:
witam

moje dziecko wlasnie pierwszy raz uspilo sie samo jak u tracy hogg, i to bez smoczka :szok::szok::szok: tylko taki maly zonk bo uspil sie w czasie wietrzenia pupki na przewijaku :-D wiec przykrylam go recznikiem i niech tak spi sobie
a dzis w nocy tylko dwie pobudki miedzy 19 a 7 rano :-)

Asik moj tak sie szarpie jak sie skonczy mleko w piersi. A wygina sie jak jest glodny i zdesperowany :)

ide na sniadanie i sie odciagnac troche
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie,
U nas walka z brzuszkiem trwa tzn po podaniu kropelek sab simp jest ok - ja je podaję 3-4 razy dziennie rano popołudniu i wieczorem i czasem w nocy. Takie zalecenie położnej, aby zapobiegać bo mój Mały ma cały czas problem z brzuszkiem. Po kroplach kupy idą i bąki też a śpi idealnie zawinięty w kocyk :-D My nadal tylko na cycu - chyba, że jedziemy gdzieś na długo (ponad 3h) to biorę sztuczne aby jakby co go nakarmić a siebie nie obnażać :-) i glukozę z wodą też pięknie ciągnie - 100 ml idzie ze spokojem w ciągu dnia!
Śpimy różnie w nocy - ale ogólnie po najedzeniu zasypia wypuszczając cyca z buzi i go odkładam.
Mamina
pytałaś czy nie odbijam - nie, bo zawsze mój Mały śpi na boku w nocy - raz jednym raz drugim. Jak go położę na prosto to zaczyna się wiercić i przekładać na boczek :-) aaaa przekręcanie z brzuszka na plecy to już prawie zawsze jest gdy kładę go na brzuszku!!! :tak:
Moje kilogramy: został 1 ciążowy! Ale stan mojej skóry jest paskudny. Muszę zainwestować w kremy vichy i inne aby doprowadzić ją do porządku - tylko te koszty! No ale co mam począć - jak się rozbiorę to aż płakać mi się chce. Już nie mówię o rozstępach na cyckach!!! Które wyszły po porodzie w ilości masakrycznej! To chyba przez ten nawał pokarmu i rozciągnięcie - może w przyszłości coś się z tym zrobi!
Aga mnie po 3 tyg brodawki już praktycznie nie bolą, ale jak Mały czasem cycka brodawkę zamiast ssać to też czuję ból. Wtedy wyciągam mu ją z buzi i podają ponownie aby ładnie chwycił - i pomaga super! I co najważniejsze- gdy Mały podczas karmienia zaczyna się prężyć i ciągnąć brodawki to go odstawiam i kładę na ramię lub podają smoka już raz w taki sposób mi zmasakrował brodawki i już nie pozwalam! Jak się uspokoi to znów go przystawiam! ;-)
 
Do góry