reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2012

Witam Was dawno nie pisałam ale naprawdę tragicznie się czuje :( Czytałyście o skutkach ubocznych brania kwasu foliowego? NO ja tu mam własnie problem biore kw.foliowy=nudnosci,bole,glowy,oslabienie itp. Jednego dnia przyznaje bez bica zapomnialam wziac wzielam dopiero wieczorem i znów tragedia tzn to wszystko co wyzej wymienilam. I na dodatek bardzo chce mi sie pic, niestety wody niegazowanej niemoge bo odrazu wymiotuje ;/ ekhmmm dziwne... Jutro ide zarejstrowac sie do lekarza mam nadzieje ze we wtorek mnie przyjmie bo naprawde jest tragedia :wściekła/y:

Witam :-)

hmmmmmmm nie slyszalam o skutkach uboczych kwasu foliowego, wlasnie staralam sie teraz przegladac na ten temat neta i nic az takiego zlego nie znalazlam

KAMILA - kurde martwie sie juz razem z Toba Twym dzieciatkiem :-(, oby wszystko bylo dobrze !!!
 
reklama
Witam :) Ja mam termin na 19 czerwca. Byłam w czwartek w przychodni żeby zapisać się na wizytę (2 testy pozytywne). Usłyszałam, że mogę zapisać się na styczeń. Fundusze się skończyły i mam szukać sobie innego lekarza. Super prawda? Nasza kochana państwowa służba zdrowia. No i jutro będę szukać lekarza, który łaskawie mnie przyjmie. Też chciałabym zobaczyć swojego orzeszka i wiedzieć, że wszystko jest ok. Przy pierwszej ciąży bardzo dużo wymiotowałam i musiałam iść na l4, bo nie dałam rady w pracy. Teraz chcę jak najdłużej pracować.
 
alijenka ja szukalam i znalazlam w google wpisalam kwas foliowy-skutki uboczne

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105912,954995.html
Przedawkowanie i działania uboczne

Działania uboczne kwasu foliowego są rzadkie.

Uwaga: Jeśli zauważysz u siebie nudności, wymioty, bóle głowy, uczucie osłabienia i inne niespecyficzne objawy, skontaktuj się ze swoim lekarzem, ale bez jego zgody nie przestawaj przyjmować kwasu foliowego

Tu jest napisane ze bez zgody lekarza nie wolno przestawać przyjmować kw.foliowego, lecz ja naprawde tragicznie to przechodze i chyba nic sie nie stanie jak jutro nie wezme a we wtorek mam wizyte u lekarza
 
Ostatnia edycja:
Jak tam wekendzik minął?

Witam nowe mamusie gratuluję z całego serca:)

Kamila jak synuś? Mam nadzieję że już lepiej?

Makutka niestety u nas taka służba zdrowia,dlatego ja chodzę prywatnie. A żeby dostać becikowe trzeba być pod opieką lekarza najpóźniej od 9 tc.

Lena
moja koleżanka przez 2 miesiące nie mogła z łóżka wstać , schudła 6kg ,tylko wymiotowała i spała, mdlała i zwijała się z bólu i niestety lekarz powiedział że poprostu tak źle znosi ciążę nie było na to lekarstwa. Dzidzia córeczka urodziła się zdrowiutka prawie 4 kg:) . Mam nadzieję że ci szybciutko minie, nie szukaj innych przyczyn bo się zadręczysz.
 
a ja powiem wam,że łykam kwas foliowy od 3 miesięcy i nie mam żadnych skutków ubocznych...
a w sumie od ok 3 tyg łykam zwiększoną dawkę bo femibion który biorę też ma kwas foliowy w składzie....
Samopoczucie super,nic nie boli...... dziś nawet piersi mniej wrażliwe niż zwykle. I nawet pomagałam szafki montować mojemu S:) wynajmujemy jedno mieszkanie studentom i trzeba było je wyposażyć w nasze byłe meble kuchenne:)
Byłam dzisiaj z moim S. u jego rodziny a tam 1,5 miesięczna kruszynka.... jeju jak ja już bym chciała mieć takie maleństwo.
Jest cudowna, taka malutka, bezbronna...
 
:-(Witajcie dziewczyny,
Jestem po wizycie u gina i wrocilam pelna watpliwosci. Wedlug kalkulatora OM wychodzi mi juz ponad 7 tydzien, gin mi powiedziala,ze wg OM to jest 6.
Mialam nadzieje,ze juz serduszko uslysze,a ona mi mowi,ze dopiero widac pecherzyk i ze wg usg to jest 4 tydzien.Skasowala 120 euro i kazala mi wrocic za 2 tygodnie.
Czy to mozliwe,zeby owu byla przesunieta,az o 10 dni? Albo miala jakis slaby sprzet albo ja juz nic nie wiem co i jak wyszlo. Juz nic nie rozumiem.Ktore z Was dziewczyny mialy ostatnio @ 1.09? Ktory Wam tydzien z usg wychodzi?
A co do bolu piersi i mdlosci to powiedziala,ze bardzo dobrze,ze to dobra oznaka dobrze rozwijajacej sie ciazy:crazy:

Witam wszystkie nowe czerwcowki i zycze duzo sily na nadchodzacy nowy tydzien,dla wiekszosci pracujacy,uffff...
 
Asik nie wiele pomoge ostatania @ mialam 04.09 czyli wychodzi na to ze jestes hmm starasza o 3dni (odnosnie ciazy) i jak bylam u gina 11 wg OM byl 6tc i gin powiedzial ze pehcerzyk jest i ze mam przyjsc za 2-3tyg zeby zobaczyc czy jest zarodewk jak tak czy prawidlowo sie rozwija.
alijenka moze i tak wole dmuchac na zimne gdybym sie dobrze czula to bym byla w raju naprawde nikomu nie zycze tak sie czuc,. przy moim samopoczuciu mdlosci to nic wielkiego. dlatego chce isc do gina i sie dowiedziec nie ma co zwlekac wiec chcialam was zapytac moze ktoras tak miala.
nanulika to gratuluje dobrego samoxpoczucia. Zazdroszcze.
No ale coz kazda z nas inaczej przechodzi ciaze.

ViolaPop wiem ale jak pisalam wczesniej zdarzylo mi sie iz zapomnialam wziac kw.foliowego i dopiero zazylam wieczorem. Dopoki nie wzielam tabletki nic mi nie bylo ani zmeczona ani mdlosci no nic. oczywiscie procz bolacych piersi. a wzielam folik i tragedia.
 
Ostatnia edycja:
reklama
czesc Asik ja mialam@ 1.09 -11 pazdziernika byl tylko pecherzyk, kolejne usg w sobote. Lekarz mi lko wtedy powiedzial, ze wg niego data porodu to 10 czerwca, ale wiecej powie nastepnym razem.
 
Do góry