reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

ejjj no cholera, dr google już chodzi... i Boże to o moim Kubim wszystko :( ja zdawałam sobie sprawę poniekąd z tego, ale dopiero teraz uświadomiłyście mi jak złożony to problem...

moje dziecko przytuli się tylko jeśli tego chce (choć jako maluch był baaaardzo dużo noszony i przytulany), niechęć do mycia zębów, do brudnych rąk, do tyłu z mową, wiecznie poprawia nogawki spodni i rękawki i mogłabym tak długo :(

co ja mam robić?
 
reklama
aestima:szok:

safii pisz,pisz kochana mnie to bardzo interesuje:tak:
Plac zabaw piszesz,ale chodzi o kontakt z dziecmi czy ogolnie o bawienie sie???

Moj tez nie lubi miec raczek brudnych,raczej lubi byc dotykany,ale czasem ma nerwy,nie lubi obcinania paznokci.Ale ja nie panikuje bo nie ma co!
Ta nadwrazliwosc na dotyk to mi brzmi jak autyzm.
 
Kasiawilde, ja o Twoim Kubiku juz kilka razy pomyśłam, że to moze być nadwrażliwość, zresztą mój brat miał podobne do Kubika historie, teraz z perspektywy lat widzę.
Ja tyle się o tym uczyłam kiedyś i u własnego dziecka dziś do kupy to poskładałam dopiero. Tylko z Miesiem to skomplikowane, bo sam inicjuje przytulanie, lubi myć zęby, obcinać pazurki lubi wodę, nowości... Sama już nie wiem.
Kasiu, jest gdzieś blisko CIebie jakiś terapeuta si? Poradnia p.-p.? Ja mam w p-lu dziewuszkę, która nawet ubierać się nie chciała ( mama przywoziła ją do pla w wózku pod kocem, w sukience do kolan bez majtek. Teraz ma cykl 2 tygodniowych masaży co 6 h ( mama ją masuje wg instrukcji, szczotką kupioną w naszej poradni za 8zł, dziecko musi być na 100 % zdrowe, żeby móc zacząć masować i ten cykl trwa właśnie 2 tyg.)
 
Aestima, na placu zabaw dzieciaki stymulują sobie wszystkie układy sensoryczne - dotykowy, przedsionkowy - huśtawka, zjeżdżalnia, karuzele, i propriocepcję - czucie głębokie - skacząc czy biegając.
a co do Miesia to juz brak mi argumentów dla Ciebie, ze z nim wszystko ok. A czy Ty lubisz sie brudzić?

mamo M moja tez nie znosi mycia zębów i tez jest do tyłu z mową i nie uważam zeby cos było nie tak z nia, aha i też urodzona przez cc.
 
MamoM, zęby, mowa- luz, to powszechne. najważniejszy objaw to moim zdaniem ten dotyk jednak- jak Mati w tym obszarze?
No przecież ni mogą wszystkie czerwcowe dzieci mieć nadwrażliwości, prawda???? Zresztą nie panikujmy, to się ładnie poddaje terapii, zresztą teraz jest cała masa dzieci z nadwrażliwością- w plu mam trójkę ze słuchową:eek: A to małe przedszkole. Często dzieci wyrastają z tego. Ale na rokowaniach się nie znam Saffi?? Ponawiam pytanie.
 
Saffi, nie chodzi mi o takie zwykłe brudzenie. Np on kocha gorzką czekoladę, ale tylko jak mu włożę kostkę do buzi, bo jak dam np do rączki dwie połączone kostki, to one się rozpuszczają i on rzuca tą czek ( pomimo, ze uwielbia!) na ziemię, płacze, trzyma rączkę sztywno wyciągniętą przed siebie i uspokaja się dopiero jak mu umyję... o takie coś mi chodzi.
 
reklama
Aestima ja też już o tym myślałam, ale szczerze mówiąc po prostu oddalałam od siebie temat, dziś mi uświadomiłyście jak bardzo to złożony problem... nawet forever mi to ostatnio delikatnie sugerowała.. moja siostra zresztą też (chociaż ona jest bardzo delikatna z udzielaniem porad psychologicznych w rodzinie, teraz ją zamęczę), no nic muszę zgłębić temat, zorientować się w poradniach i terapeutach..

normalnie się załamię dziś!
 
Do góry