reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

Dzień Dobry

Ale tutaj pustki....
U nas pogoda piekna, zaraz wybieram się na spacer i do galerii handlowej. Muszę tez zamówić tort na chrzest :-).
Julia wstała mi dzis pierwszy raz przy meblach (do tej pory wstawała tylko w łóżeczku). :-)
Buzikai dla wszystkich i życzę miłego dnia
 
reklama
Doris Maja na naszej wadze domowej u mnie na rękach waży 8200g, ale obstawiam, że waży raczej koło 8kg, na szczepieniu 3 tyg temu ważyła 7800g.
Zmieniłam mleko na bebiko. Z wielkim bólem. Bebilon dostaje w nocy tylko, bo mam otwarte opakowanie do zużycia. Bebiko je rzeczywiście chętniej, ale i tak 150ml to raczej do rzadkości należy
 
Mrsmoon...mam dla niej taka piękną bialą sukienkę i kapelusaz do tego. a na wierzch dostalam od koleżanki dla niej bialy polarkowy płaszczyk ze spodenkami i czapkę.
A wagą Majki sie nie przejmuj, Julia waży 7600g i jest dobrze, a to ze dziecko ma potroić wagę do roku nie jest regułą i nie zwsze tak jest (rozmawiałam z pediatrą). Julia musiałaby ważyć 9100 jak skończy rok a 1,5 kg w 3 miesiace na pewnop jej nie przybędzie.

Edit...Julia wieczorem przed snem zjada 180ml - 200 ml więc też nie za dużo. A w dzien je cyca tylko raz i nie za wiele. Ja też przeszlam na Bebiko bo jest dobre w smaku i dzieci je lubią
 
Ostatnia edycja:
Doris Maja 10kg by musiała równo ważyć, czyli 2kg przybrać, to jest nierealne...nie martwię się, niech przybiera te 200g miesięcznie i będzie dobrze. Jak to powiedział nasz pediatra nad figurą trzeba od początku pracować;-) Maja nie je mało, je średnio:
7-8 150ml gęstej kaszy ryżowej łyżeczką
10-11 3/4 słoiczka jogurtu hippa
13 obiad 200g z mięskiem
17 130g owoców z łyżką kaszki jaglanej
20 120-150ml mm z miarką kaszki glutenowej
2-3 120-150ml mm z miarką kaszki glutenowej

hehe, fajnie Julia będzie w kapeluszu wyglądać:tak:
 
Dzień Dobry :-)

Śpieszę się podzielic radosną nowiną, że mamy zielone światło na spacery :-D Wszystkie choróbska poszły precz i niech juz nigdy nie wracają. Ninusia jest czysta na oskrzelach do tego wyniki moczu ma wzorcowe.

Doris - tęskno mi do cycolenia Ninusi ale z drugiej strony cieszę się, że sama podjęła decyzję o zakończeniu. Jedyne co mnie denerwuje, to, to że jak się obudzi w nocy i wypije mleko to później nie śpi przez godzinę. A cycusia nie chce:no:
mrsmoon - powiedz mi proszę czy Maja też tak z dnia na dzień przestała pić Twoje mleko? jak poradziłaś sobie z laktacją, coś robiłaś czy sama ustała?
Andariel - ja Bruna zapisałam do przedszkola zaraz pierwszego dnia rekrutacji. Wyniki mają być ogłoszone 20 marca. Od kilku miesięcy przerabiamy książeczkę z serii "W Przedszkolu". Bardzo zależy mi na jego przyjęciu bo w końcu muszę zacząć pracować aby móc zacząć dokładać się do budżetu domowego. Choć T wolałby abym też tyle samo czasu poświęciła Ninusi. Chciałabym bardzo ale z drugiej strony chciałabym móc nie odmawiać sobie rożnych rzeczy. Tak czy inaczej w pierwszej kolejności muszę tą pracę znaleść:no: A Ty jak długo pozostaniesz w domu z Leosiem?

O i Młody wpadł w histerię. Tak się kończy pobudka o 5.30:wściekła/y:
 
dzien dobry. Dzis znow mega niewyspana, ale nie przez Marysię ani kota. Marysia juz druga noc pod rzad przespała bez ani jednej pobudki! Wracają stare dobre czasy? :) Wróciłam z konertu po 2 a Marysia wstała o 6 pełna energii do zabawy. Dospałam z nią potem gdzinę w ciągu dnia ale i tak niewiele to dało. Właśnie wróciłyśmy z wisyty u prababci Marysi. Zrobiła dla niej na drutah śliczny golfik:) Niestety w drodze powrotnej zasnęła tuż przed zaparkowaniem auta pod domem, nie pomogły głośne góralskie przyśpiewki. Ale przespała drogę do domu i teraz śpi przy otwartym oknie w czapce i kurtce...

stopa u nas było podobnie, Marysia też nie chciała już cyca. Z laktacją nie było problemów bo systematycznie jadła z piersi coraz mniej więc ta laktacja powoli wygasała. I choć nie karmię już ponad dwa miesiąe to dalej mi trochę smutno. No i super, że Ninka wreszce zdrowa! Zatem czekamy na łądną pogodę i wybieramy się wspólny spacer? :-)

mrsmoon losy Filipka śledzę od dawna, strasznie mnie to wszystko przytłacza...
Setana super! Zatem zrobimy sobie małe preludium zlotowe:)

andariel Marysia też nie potroi wagi na roczek. Musiałaby ważyć prawie 11kg :szok: teraz waży chyba 9.
Jak ja bym chciała, żeby Marysia już do przedszkola poszła :-D

mamusia a kaca nie ma dzisiaj? :-D

Doris u was jak zwykle pogoda na odwrót! U nas obrzydliwie, pada śnieg z deszczem:(
 
reklama
Trasiu - spacerek jak najbardziej:-) mam nadzieje, że w przyszłym tygodniu się nam uda. Jak będzie ciepło to możemy się wybrać na chustowy spacerek. Wczoraj jak nosiłam Ninkę, żeby ją przetrzymać do kąpieli, Bruno zażyczył sobie spacerek w wózku. Skubany ma pamięć:-D
 
Do góry