reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

Ale na polku gorąco ja nawet nie wychodze na zewnątrz bo od razu mi się słabo robi, troszakę w domku ogarnęłam i robię terz obiadek. Zauwazyłam ze brzuszek troszkę mi się obniżył i teraz gorzej mi się spi w nocy bo młoda ugniata mnie bardziej niż wcześniej. Mąż dzisiaj wcześniej wraca z pracy a później jedziemy na chwilę do teściów a wieczorkiem może i mi się uda zbałamucić męża ;-)

Silva to ciekawe z ta deklaracją z przychodzi, ja byłam się zapisać do przychodni gdzie teraz mieszkam i do szpitala wymagali jej adres żeby wypełnić papiery ale nie wspominałam o dziecku i chyba będe musiała raz jeszcze się tam przejść i dopytać albo męża wyślę:-) i też jestem ciekawa czy również u mnie sa takie wizyty położenj (która podobno tez jest w ciązy) :)))

Ale zrobiłaś mi smaka tymi ziemniaczkami!!!!! Ja też chce!! takie z jajeczkiem sadzonym i kefirkiem... mniam!:-)
Blusia - od tego mamy to forum gdzie możemy wypłakać smutki bo kto nas zrozumie jak nie inne dziewczyny w ciąży
ddaaiissyy - moja gin np opiera się tylko na terminie z pierwszego usg robionego ok 6-8 tc bo później to terminy się zmieniają w zależności jak dzidzia rośnie, a każda jest inna. Ja mam wg OM na 11.06 a wg usg na 15.06 i ciekawa jestem kiedy mała się wybierze na ten świat
majqa1 - zdrówka dla córeczki!
 
reklama
Ivona83;u mnie w nocy własnie najgorzej, bardzo mnie boli spojenie łonowe...
Wizyte mam na 09,06 ale zu USG robione ostatnio przed wielkanocą zapisałam sie do luxmedu podejrzec dzidzie :)
Chyba to bedzie ostatnia szansa zobaczyc ją inside, zwłaszcza, ze przed wielkanocą nie pokazała buzki

Podobno na etapie przyjmowania do szpitala trzeba podać jaką sie bedzie miało położna srodowiskowa, w sensie imię, nazwisko, placówka itd...
Bodajze odwiedzi nas 4x :] (takie zmiany nastapiły od 15.04)
 
A ja nie mam ani przychodni, ani położnej nic i co nie przyjmą mnie do szpitala? To nie robi sensu taki system!

I ja nie mam zamiaru zapisywac małej nigdzie bo po niecałym miesiacu od narodzin wyprowadzamy się z poznania do zgorzelca... wiec dla mnie to wszystko bez sensu i wku.rwia.jące !
 
Doggi nic się nie martw, przexcirż o tym nikt nie wie a każdego do szpitala przyjmują. Powiedzcie tylko jeszcze jedną rzecz. Rozumiem, że pediatrę dla dziecka trzeba wybrać w jakiejś przychodni, ale czy ta położna przychodzi z przychodni mojej czy dziecka?
 
Ja już po obiadku, ależ było pyszne:)

Ivona
- ta deklaracja to jest taka uniwersalna, dostępna dla wszystkich jednostek NFZ, nazywa się Deklaracja POZ. Można ją wziąć z przychodni, ściągnąć z netu i pewnie w szpitalu też takie są. Taką deklarację trzeba wypełnić po urodzeniu dziecka i wraz z kartą szczepień dziecka (którą otrzymujesz po wyjściu ze szpitala) dostarczyć do wybranej przychodni (niektóre szpitale same wysyłają te dokumenty do wskazanej przychodni). I dopiero na tej podstawie wysyłają do Ciebie/dziecka położną:)
 
Trasia, położna przychodzi stamtąd, gdzie zarejestrujesz dziecko.

I nie trzeba podawać nazwisk wcale, jak się nie wpisze nazwiska lekarza/położnej w deklaracji to przychodnia sama wybiera.
 
A ja nie mam ani przychodni, ani położnej nic i co nie przyjmą mnie do szpitala? To nie robi sensu taki system!

I ja nie mam zamiaru zapisywac małej nigdzie bo po niecałym miesiacu od narodzin wyprowadzamy się z poznania do zgorzelca... wiec dla mnie to wszystko bez sensu i wku.rwia.jące !

nie martw się, ja tez nie mam ani przychodni ani położnej..
Silva, widze, że zorientowana jestes w temacie - proszę powiedz mi, czy to ma być położna z mojej najbliższej przychodni, czy też jesli mam ubezpieczenie wykupione dodatkowe i mogę korzystać bezpłatnie z innych prywatnych placówek, to mogę sobie zażyczyć stamtąd położna ?
 
reklama
trasia juz widze ze ci slyvia wytlumaczyla
doggi....po pierwsze jak cie przyjmuja do porodu to sie o to nie pytaja a jesli istnieje prawo i przymus podania przychodni to podaj jaka ci pasuje a pozniej po prostu zabierzesz dokumentacje malej jak sie bedziecie przeprowadzac i wsio
 
Do góry