reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwiec 2011

Marysia pobiła swój rekord, przespała 12h bez pobudki od 20 do 8 rano. Pojadła i spałyśmy razem jeszcze do 10:) Dziś po południu mam zajęcia a potem jadę zagrać koncert do Katowic więc powinnam zostawić M. 250ml mleczka na dwa karmienia. Uzbierałam w nocy 120ml, nad ranem jeszcze 50 ale mała przed chwilą to wypiła po wielkim krzyku po opróżnieniu piersi zatem jak nie uzbieram do godz 16 dodatkowej porcji mleczka to muszę podać mm. Smutno mi. (tak tak, wiem że to nie koniec świata, połowa ludzkości wychowałą się na mm i ma się świetnie itd itd - ale i tak mi smutno). Z laktatorem w zasadzie się już nie rozstaję. Mam wrażenie, że ściągam nim mleko non stop z przerwami na przebranie Marysi i wycieczkę do toalety.

Katamisz witaj! Jak miło cię widzieć:) Mam ogromny sentyment do twojej Gracji, w końcu urodziła się w moim ukochanym mieście:) Moja Marysia należy raczej do tych mniejszych dziewczynek, choć ma 3,5 miesiąca i urodziła się dość duża (3600) teraz waży tylko 5800. Ale to pewnie przez to że ciągle nie dojadała. Teraz dokarmiam butlą z moim mlekiem i zobaczymy czy waga skoczy. ALe ja po tygodniu takiego jedzenia widzę, że przestaje się mieścić w ciuchy w których chodziła ponad miesiąc...

Blusia u nas też pogoda do bani. Na spacer raczej dziś nie wyjdę. Mała teraz śpi w łóżeczku (wreszcie zasypia tam również w ciągu dnia:)))) a ja powinnam przygotowywać zajęcia na popołudnie... i tak mi się nie chce. Strasznie jestem leniwa jeśli chodzi o sprawy "pozamarysiowe":)

Kuma obawiam się, że mi nawet kawa nie pomoże w taką pogodę...

mysia my też chodzi my głównie w rozmairze 68 a mała jest drobna, więc nie wiem jak to możliwe, że ktoś pisze że jego dziecię waży 7kg i wciąż wchodzi w rozmiar 56 I 62!!! Marysia nosi ubranka na 6-9 miesiąca, nie wiem skąd oni takie rozmiarówki biorą.
Ja nie umiem sobie poradzić z tymi centylami, w mojej książeczce jest tak mała ta siatka że nic nie widzę, nie da się odczytać na jakiej wysokości ta kropka jest dokłądnie.

zebbra jak ten twój Bartuś mieści się w Dady2?? Moja maleńka Marysia już od trzech tygodni nosi dady3, bo 2 był ciasne. Może ja po prostu wszystko mam za luźne? Bo kompletnie mi się to wszystko nie zgadza:)

Misia może właśnie przez to, że Marysia tak dłyugo ,spi w nocy mam problem z laktacją? Teraz odciągam dodatkowo dwa razy w nocy (ona nie chce jeść jak ją przystawiam w nocy) to może coś ruszy. Ale wolałabym w nocy karmić dziecko niż siedzieć z ryczącą maszynką w ręce...

saffi Weronika to już kawał baby:)) gratulacje:)

Ivona
dzięki, niestety jak już wspominałam Marysia nie chce ssać piersi jak mleko nie leci albo leci za wolno. Po prostu przestaje ssać i krzyczy więc muszę odciągać i dawać jej z butli to czego nie doje. Strasznie skomplikowane te nasze dzieci:)

Ironia widzę, że Benio taki sam śpioch jak Marysia:)

Doris zazdroszczę pogody spacerowej. U mnie 10C i leje:(

aneczka nie ma to jak kawka w towarzystwie. Ja piję sama ale wtedy nie smakuje tak dobrze jak np z ciocią:) Mnie wkurzają te wybory, nie wiem na kogo głosować a nie chcę przyjąć postawy "nie mam na kogo głosować więc nie idę na wybory". Wszyscy mnie wkurzają tyle że jedni bardziej a inni mniej. Więc chyba po raz kolejny będę głosować "przeciwko" zamiast " za" jakąś partią...

Iza
witaj:) Miłęgo dnia!

larvuniu zawszwe kiedy robię sobie poranną kawkę myslę o tobie:)

mamusiu ty też witaj:)
 
reklama
No i widzę że dawno tak nie było na BB jak teraz...podoba mi się to...Trasia jak zwykle postuje wzorowo :)...ja zaraz idę obiadek klecić...co macie dzisiaj dobrego...u mnie tagiatelle ze szpinakiem i dużo parmezanu :)
 
Trasiu kochana skąd ja to znam z tym laktatorem. Ja odciągałam non stop od karmienia do karmienia siedziałam i odciągałam, zero czasu na cokolwiek i tak przez całą dobę. Co ściągnęłam to młody zjadał i zdarzało się, że mi się rozlewało to co sciągnęłam, a Mati był nadal głodny. Byłam załamana bo sobie nie radziłam z karmieniem, a młody nie radził sobie z chwytaniem piersi więc nie było mowy o częstszym przystawianiu. Ja w końcu nie wytrzymałam i przeszłam na mm.
Masz rację mm to nie koniec świata, ale mnie jeszcze coś tam ściska w środku, że odstawiłam Matiego tak szybko zamiast powalczyć.
I życzę udanego koncertu:-) Aaa i jak tam żołądeczek??
 
Trasiu, nie wiem jak to możliwe, ale się mieści :) i zeby nie było, trójki tez mu zakładałam, ale wszystko wyciekało, a w dwójkach ok.

Zważyłam go, waży 6900g, dwójki do 6-ciu hehehe...

Ciuszki mamy 62/68 albo 3-6 mcy. Jedno ubranko na 74...
 
a co tam, trochę pada ale zakładam folię na wózek i idę na spacer. Muszę mleko kupić żeby dziecko miało co jeść jak do pracy pójdę. Jakie polecacie? kompletnie się na tym nie znam.

Misia ja dziś na obiad mam gulasz warzywny z odrobiną mięsa mielonego. I chyba kaszę do niego ugotuję.

Kuma a póki co nie zamierzam rezygnować z karmienia. Plan jest taki że będę dokarnmiać mm jak nie będę miała zapasów na wyście do pracy a poza tym dalej walczę. Może wreszcie ta pier... laktacja ruszy:)
Zoładek od wczoraj dobrze, mam nadzieje, że to koniec problemów w te kwestii:)
 
Do mnie własnie przyszedł kurier z matą Puzzle piankowe i po rozlozeniu wyszłedl niezly plaz zabaw dla malej 1,8m x1,8m więc teraz gospodaruje pust pokoik obok naszej sypialni. Łózko małej nadal będzie obok mojego łóżka bo ja jeszcze wstaje do małej 2 razy w nocy.

U mnie na obiadek dzisiaj makaron makaron z sosem pomidorowym bo wczoraj nie chcialo nam sie wieczorem dusic schabu na kilka dni tylko to zrobimy dzisiaj wieczorekiem :-)

Trasia - moja też czasami nie chce cycka jak jej nie leci wiec zazwyczaj karmię z dwóch bo jedna mam słabszą ale lepiej usypia :) na noc dajemy butelke mm zeby pospała z 5-6 h ;)))

zebrra - z tymi pieluchami i wagą to jestem w szoku bo ja tez od ok 3 tygodni mam dada 3 bo z tamtych nawet siki wyciekały po nocy i były ciasnawe a w trojeczkach jest ok. Czasami kupa wyleci jak zrobi wielką i siedzi w foteliku to sie "wycisnie" ;-)

kuma- ja też zasypiam ale jeszcze kawki nie piłam, chyba zaraz sobie zrobie lekka z mlekiem

mysia - moja waży 5600 i chodzimy w rozmarze 62 - 56 juz odpada chyba że są rozciągnięte a pieluchy mam 3 :-)

doris - u mnie chyba jest 16 i jest pochmurno ale nie chce mi sie młodej wyciagac do wozka bo cos jej gondolka sie nie podoba bo nic w niej nie widzi, chyba spacerówke przetestujemy po południu bo mamy równiez pozycje lezaca. Moja rowniez ma podobne pobudki ale czasami ją przetrzymuje i zasypia zwlaszcza przy drugiej pobudce

aneczka - ja też nie mam na kogo głosować, jakoś nikt mnie do siebie nie potrafi przekonać, napewno zagłosuje na kogoś z jakiejś parti który jest pod koniec list bo ci ludzie może coś będą chcieli zrobić a nie na tych pod nr 1 ktorych partia wystawia

larvunia = poranna kawka;-)

blusia - ja rowniez mam sterte prania do prasowania a jeszcze mam ubrania ktore schna .... może razem sie zmotywujemy!!! Do prasowania!!! Ja tez zaraz ide :-) chyba ze mloda sie obudzi

katamisz - miłego spacerku!!
 
Trasiu wiem, że dla Ciebie karmienie piersią jest ważne więc wspieram Cię mocno choć samej mi się nie udało. Teraz wiem, że nie można się poddawać, ale mądra Polka po szkodzie :tak:
Ivonka ja sobie zaserwowałam taką z 2 łyżeczek i nic:-( a ja dalej w piżamie
 
Witam od rana was próbuje poczytać i zawsze coś... i znów po drzemce cholercia
wybaczcie odpisze tylko na to co mnie zszokowało
Misia paskudna sprawa z tymi zdjeciami pod kosciołem, pamietam kiedyś była taka w Opolu na rynku. I co zdziałaliście?
A co do przybierania MAteusz od wagi wyjściowej ze szpitala czyli 3350 przybrał do 3965 w 3 tyg.
Katamisz Mati ma ok 7 kg, pampersy 3 używamy ale są juz dość ciasne bo kitka ma grubiutkie :-)
Trasia walcz trzymam kciuki&&&&&&&&&&&&
witajcie reszta mamuisek sorki że tylko tyle ale znów sie obudził, masakra jaka ta pogoda paskudna...
 
reklama
mysia - moja waży 5600 i chodzimy w rozmarze 62 - 56 juz odpada chyba że są rozciągnięte a pieluchy mam 3
biggrin.gif
mój waży 5700, ubranka 62 a pieluszki dada 2. Założyłam mu 3 to się dziecko w nich zgubiło:-D
 
Do góry