reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

Witajcie :)

ppatqa - witaj i gratuluję fasolki!

Misialina - u mnie w 8t2d fasolka miała 18mm, więc wydaje mi się, że nie powinnaś się niczym martwić. Ostatnie USG to był 10t6d i już dzidzia miała 42mm. Zobacz jak szybko rośnie. Dla niej każdy kolejny dzień do przodu to kolejne minimetry na plus :)

Widzę, że dzisiaj w nocy coś wisiało, bo mój syn też nas zbudził po 2ej, bo śnił mu się koszmar. Wypił kubek ciepłej wody i na szczęście zasnął już bez większych sensacji. Za to ja po takim przebudzeniu nie mogę od razu zasnąć :(
Co do picia alkoholu to mam szczęście, bo mój mąż w ogóle nie pije. Nikt nie jest w stanie go namówić, nawet na umoczenie ust :) Kiedyś tam coś spróbował, ale stwierdził że jemu to nie smakuje a poza tym, chce odpowiadać za to co robi i jak się zachowuje, a wie co alkohol robi z człowiekiem. Ja też wiem, bo mój ojciec go naużywa, dlatego się cieszę, że mój mąż jest abstynentem :)

Chłopaki pojechali do kina a ja dalej się kuruję. Jutro przyjeżdża moja mama, więc w przyszłym tyg pewnie będę mniej zaglądać na forum. Ciesze się, że będzie, bo troszkę pomoże w domowych obowiązkach no i raźniej jakoś będzie :)
 
reklama
Dziewczyny nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale co tam :)
Mam pytanie do dziewczyn, które biorą luteinę lub duphaston. Jak byłam na pierwszej wizycie prywatnie to ginka przepisała mi duphaston 1x2 dziennie. Wyczytałam, że jedna tabletka zawiera 10mg progesteronu. No to sobie brałam do wczoraj (bo się skończył:) ) A ta nowa ginka przepisała mi luteinę dopochwową 2x2 dziennie. Z tym, że jedna tabletka zawiera 50mg progesteronu. No i tak się zastanawiam czy to nie za dużo teraz będzie. Na razie włożyłam te dwie, ale czy może zmniejszyć sobie dawkę do 1x2 dziennie? Może coś poradzicie?
 
Blusia, nie znam się, więc to co napiszę potraktuj z przymrużeniem oka... tak sobie myślę, że może różnica w dawkowaniu jest dlatego, że jest inna droga podawania (duphaston - połykasz, luteina - dopochwowo) albo dlatego, że w duphastonie substancja czynna to dydrogesteron, a w luteinie - progesteron... Nie wiem sama, ale lekarz wie co robi, więc przyjmowałabym tak jak zapisał.
 
Blusia ja biorę duphaston, ale co do luteiny nie pomogę niestety, nigdy jej nie brałam.

Doris - ano rosną :) Lekarz w zaleceniu po ostatnim usg napisał, że sugeruje kolejne usg zrobić za 7-14 dni, ale to dlatego, że chciał zrobić przezierność karkową (nikt go o to nie prosił, bo to usg miało pokazać jedynie rozwój dzidzi a nie szczegółowe badania), ale fasolka musi mieć min 44mm, żeby to badanie zrobić. Ja i tak mam kolejne usg 18.11 właśnie przezierności karkowej, więc termin zachowamy.

Pranie rozwiesiłam a i chłopaki pewnie zaraz wrócą z kina. Miłego popołudnia :)
 
A ja po śniadanku drzemke sobie zrobiłam,prawie dwie godzinki.A moj mąż grzecznie posprzątał ,odśnieżyl i wogóle taki milutki.
Na obiadek mieliśmy kasze z sosem i żeberkami i strasznie kwaśnie ogórki kiszone,normalny kwas a tak mi smakowały że szok.
Teraz jedzniemy do sklepow i do znajomych.Ale mąż obiecał ze grzecznie dzis bedzie.
Miłego wieczorka dziewczyny Wam życze.
 
Zebrra, na Łagodną Dostojewskiego:) A le dopiero na 19 a spektakl ponoć długi, nie wiem jak wytrzymam skoro chodzę spać codziennie ok 20... :) W razie co zrobiłam sobie drzemkę popołudniową to może dam radę.
Oj ciekawe ile ma teraz moja fasoleczka, już chcę ją zobaczyć a tu jeszcze całe długie 10 dni...
 
ppatqa witaj i chyba to reguła jakś że 2 ciąża gorsz u mnie tak samo:(

Blusia jak miałam krew w śluzie i pojechałam na IP to dostałam właśnie luteinę 2x2 i duphaston 2x1 i wiesz myślę że różnica wynika z miejsca dozowania, inaczej wchłania się jelitowo a inaczej przez błony śluzowe. tak sobie myslę że lakarka dobrze ci zmieniła bo ceną luteiny jest dużo niższa.

tusenfryd a gdzie ty mieszkas że już śnieg was zaszczycił??

Co do alkoholu to ja normalnie od czasu do czasu drinka lubię wypić lub winko a maż piwka ale to bez upijania tak ze 2 .No ale czasem zdarzą się przepicia jak z kumpalmi siądzie a ma takiego co dużo może. Nie znoszę tego smrodu później, Tacy są faceci.


ja czekam na pizze jakiś dzień mają we wszystkich pizzeriach bo trzeba bardzo długo czekać w jednej 1,5h a w drugiej 50 min, a ja głodna jak cholera:szok:
 
Dziękuję za odpowiedź. Tak sobie pomyślałam, że może inna droga wchłaniania i dlatego. No nic, od nadmiaru raczej nic się nie powinno stać :)
Mamusia.olusia, no właśnie sama poprosiłam o luteinę, bo zdecydowanie tańsza, za jedno opakowanie duphastonu zapłaciłam 38 zł, a za 3 op luteiny 9,6 !!

Co do alkoholu, to mojego chyba tylko raz widziałam w opłakanym stanie ;) Na szczęście nie pije zbyt dużo, dwa pifka w weekendowy wieczór mu wystarczą :) Zresztą on ma trochę obaw po pierwszej ciąży, że jakby się coś działo, to trzebaby było jechać do szpitala czy coś.

Aestima
, mnie to w ogóle mega czekanie czeka, usg dopiero 3 grudnia. No nic wytrzymam. Powiem Wam, że do tego pierwszego usg byłam jakaś nerwowa czy wszystko jest dobrze. Teraz jestem spokojniejsza.
 
reklama
Do góry